Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Zakładać gaz czy nie?

  1. #51
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    ograniczenie miejsca w bagażniku, utrudnienia pod maską (np. w wymianie żarówek)
    Ja mam zamiar wozić zamiast koła zestaw naprawczy fix&go, ale muszę się po niego wybrać do szwagrów. A co do*miejsca pod maską to już zależy od gaziarza. Z tego co czytałem to gazmen reduktor Ci wpasował między skrzynkę przekaźników a lewą lampę no to faktycznie możesz mieć problemy(czytałem, że cały zderzak musiałeś zdjąć). U mnie dobrze trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć graty od LPG pod maską. Reduktor mam dość pokaźny(KME Gold) i został schowany za filtr powietrza.

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    del.

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Reduktor wpasowali przy prawej lampie przez co przewody utrudniły dostep do lampy. Priorytetem dla gazowników był raczej łatwy dostep do instalacji gazowej. Co do koła zapasowego to też wymieniam na żelowy wypełniacz i kompresor.

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    To może dorzuce swoje 3 grosze,
    w czwartek i ja przerobiłem auto - no i na stacji wreszcie nie wychodziłem z opuszczoną głową ... bo zamast 100zł zostawiłem 49zł ...
    auto nie czuje różnicy - przynajmniej nie zauwazyłem - początkowo troche mi nie pasowało, ale po pierwszej trasie zauważyłem (a właściwie nie zauwazyłem) jakoby auto mialo coś tracic.
    Mankamenty - pod maską mam kilka gratów wiecej, tak to minus,
    bagażnik - musze go podnieść o około 4-5cm w góre.
    Wsadziłem butle 43litry, panowie mieli mniejsze ale o tej samej wysokości - więc wziąłem większą, skoro na wysokość było to samo.
    Szukam wyjścia z sytuacji odnosnie koła.
    Chyba w trase będzie to jednak dojazdówka w pokrowcu, ale cały czas zastanawiam sie nad tym preparatem w sprayu.
    Wyłącznik gazu wkomponowany ładnie w tunel koło lewarka zmiany biegów - bałem się tego, ale pastylka wielkości 1zł nie razi w oczy
    wlew - za poleceniem kolegi Shrek2oo7 powędrował do wlewu paliwa - nic nie widać - i o to chodzi.
    czy załuje - na dzień dzisiejszy nie, zobaczymy co bedzie po 15tys

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Możesz troszkę opuścić podłogę bagażnika wycinając z pokrywy koła zapasowego takie wzmocnienie, które jest pod spodem, tym sposobem zyskasz 2-3 cm U mnie przy butli 34l(wysokość butli 180) podłoga jest płaska.
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 23-04-2011 o 10:26

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Mam kilka gratów do schowania, więc podniose sobie podłoge o te 5-7 cm, bede miał miejsce na graty typu klucze, apteczka linka, kable, kamizelki itd...
    zrobie stelaż z deseczki, na to dykte i obije to welurem na dywaniki

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    zrobie stelaż z deseczki, na to dykte i obije to welurem na dywaniki
    nie lepiej styrodur wyciąć i wsadzić jak jak ja to zrobiłem a na to zwykłe pokrycie które było

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ile tego styroduru kupowałeś? Np 2 m2 i wycinałeś z nich podłogę w częściach czy większy kawałek i wycinałeś podłogę jako całość? Jesli miałbyś możliwość wrzucenia fotki to by pomogło.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Ile tego styroduru kupowałeś? Np 2 m2 i wycinałeś z nich podłogę w częściach czy większy kawałek i wycinałeś podłogę jako całość?
    JA kupiłem jeden placek 2x2. Ogólnie koncepcja tą robiłem na próbę czy to wypali i jak się będzie sprawować dlatego też nie jest dokończona.
    Na początku był plan aby wyciąć całość pięknie w jednym kawałku no ale rzeczywistość jest taka że jest to strasznie mało wykonywalne a dlaczego? Ponieważ nawet po pomierzeniu bagażnika i np wycięciu sobie wzorca na brystolu i od niego odwzorowania strasznie ciężko będzie wcisnąć to w podłogę poprzez ograniczenia szerokościowe które zaczynają się od góry (nie wiem czy mnie zrozumiesz) ogólnie to że wytniesz wzór ale na chama będziesz go wciskał i sprawdzał czy pasuje aż go uwalisz i połamie się. Dlatego też ja zacząłem to robić po kawałku. Minus który wykryłem po tym to że na początku tak specyficznie szeleszczą o siebie i wydają dźwięk jak by zawieszenie skrzypiało później się uspokaja ale na większych dziurach i tak zaskrzypi, dlatego myślę aby między te kawałki wcisnąć kawałek jakiejś szmaty i będzie po problemie. Niestety źle wymierzyłem i mam styrodur 4 cm a butla wystaje 5 cm dlatego muszę to na nowo zrobić chodź jedyny minus to że tylko odstaje ta decha od koła ale w sumie to trzyma się.
    Styrodur jest lepszy od Styropianu tym że nie kruszy się przy cięciu i jest o wiele twardszy tak więc nie będzie odkształceń i wgłębień po nim. To wszystko wciskasz pod obicie tylko że wtedy musisz trochę pomęczyć się z tymi zawiasami plusem też jest to że ta mata ma przy siedzeniach z 1 cm zapasu i można nią fajnie manewrować.
    Zdjęcie wrzucam ale to jest tylko koncepcja bo zamierzam to poprawić. Całego bagażnika nie musisz pokrywać, ja zamierzam jeszcze tylko od prawej górnej stronie od zmieniarki dołożyć. Boki są obsadzone, środek koło wypełnia tak więc nic się nie giba dodatkowo w te luki można wcisnąć klucz do kół, zawartość apteczki itp rzeczy nawet flaszkę jak chcesz dlatego tych szczelin nie zamierzam wypełniać.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04614.JPG
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	24721  

Podobne wątki

  1. 1.6 105 KM warto zakładać instalacje gazową?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 01:33
  2. 205/40/17 mozna zakładać?
    Utworzone przez feuerland w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:46
  3. Jak zakładać pasek wielorowkowy w 1,9 JTD 8V AR147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:09
  4. Gdzie zakładać gaz piątej generacji?
    Utworzone przez iscub w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:14
  5. [146] Filtr stożkowy - czy zakładać?
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory