tomaz. kompresory w 166 montowali różne. JTD do 2000 ma DENSO 6CA17A.Po 2000 ponoc ma inna. Benzyny mają zdaje sie SANDENy , ale tez różne modele.
Pierwsze słysze , żeby można było nabić mniej niz trzeba. TO nabija specjalna maszyna, która sprawdza objętość i pod odpowiednim ciśnieniem nabija układ. Konstruktorzy po szkole konstruowali kur.a ten samochód, nie słuchaj tych doradzaczy , którzy wiedza lepiejMam taki wydruk i tam mam napisane pod jakim ćiśnieniem nabijali. Zdaje sie że chyba było to 16 (lub12) Mpa czy psi. nie pamiętam jednostki
![]()
Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-05-2013 o 22:46
[C
Masa: czyli parametrem jest tu ciśnienie?
W mojej nowej 166 mam w tej chwili 600g, wg karteczki z maszyny "Valeo":
czynnik: R134a
odzysk: 0g
olej odzysk: 0g
czas wytw. próżni: 10min
kontr. szczelności: bez wycieku
napełnianie zakończone: 600g
olej napełniony: 10ml
UV kontrast: tak
Kompresor chodzi, ale nie chłodzi. Poprzedni właściciel nabił 600g przy zakupie, żeby było taniej, ale żeby pokazać, że kompresor działa.
I teraz się zastanawiam, czy dobić 50g (wg instrukcji z pierwszej strony), czy po prostu dać do napełnienia (czyli na maxa).
166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html
Ekonomiczne daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz...volvo_v70.html
Tomaz ciśnienie w ukłądzie jest bardzo ważne żeby klima chłodziłą, ponieważ presostat dzieki niemu decyduje czy kompresor zacznie chłodzić czy nie. Będziesz musiał podjechać i dobić/nabić. I nie mów im ile mają Ci dobić tylko , że Chcesz nabić klime i tyle. I wtedy zobaczysz ile Ci weszło.
A masz pewność , że ukłąd masz szczelny? Trochę dziwne, że poprzedni właściciel nie nabił "tyle ile trzeba" tylko 600g. To juz podpadające. Może wiedział o nieszczelności i że z ukłądu po miesiącu spada ciśnienie i dlatego oszczędził
Jak maszyna do nabijania wykryje , że masz za mało czynnika to sama dobije tyle ile trzeba. Ja tam im nic nie mówiłem i mi koleś przyniósł wydruk i był w szoku , że miałęm cąłkowicie pusty układ i , że maszyna wykryła 1g czynnika przed nabiciem co wróży jakis konkretny wyciek- nie wiedział , że wyjmowałęm sprężarke.
U mnie jak widzisz weszło 710 a wg tej rozpiski powinno wejsc 700, wiec 10gram wiecej weszło niż trzeba i klima mi chłodzi aż miło, z tym , że mam regenerowany kompresor 3 letni( za któy dałem 1k 3 lata temu i mi padło łożysko na kole pasowym miesiąc temu:/)
sory za haotyczny post.
Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 10-05-2013 o 22:53
[C
Dzieki za info! Jestem ciekaw ile wejdzie i czy dobrze zadziala. Teoretycznie uklad szczelny, ale to wyjdzie na 100% przy kolejnym nabijaniu...
166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html
Ekonomiczne daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz...volvo_v70.html
Wiesz wystarczy , że jest jakiaś mikro nieszczelność i dzień po dniu, tydzień po tygodniu ciśnienie w ukłądzie spada, aż w końcu jest tak małe ,że presostat wykryje zonka i nie pozwoli na to żeby kompresor się załączył, aby się nie zatarł..
Nie jestem guru od klimy , ale troszke poczytałem o tych klimach bo wojowałem ostatnio ze swoją i ukłąd jest tak zabezpieczony, że jak nie ma ciśnienia odpowiedniego to nici z chłodu bo czynnik jest też jakims tam smarowidłem dla tego układu![]()
Tomaz jedż do specjalistów to będziesżwiedział co i jak. Przynajmjiej teraz będziesz wiedział ile Cie to może wynieść jeżeli chodzi o koszta![]()
[C
Ciśnienie jest wprost proporcjonalne do objętości. Czyli masy czynnika (bo gęstość jest stała). Ciśnienie napełniania ti nie ma nic do rzeczy. Jest po prostu wyższe aby fizycznie umożliwić przepływ. Masz nabić odpowiednią ilość gram. Dokładnie tyle co masz na naklejce pod maską i ani grama więcej ani mniej.
Prace przebiegają pomału, ale jak już alfa wyjedzie z nowymi amorami i sprężynami to udam się prosto do speców od klimy
Wtedy podzielę się info ile odzyskali, a przede wszystkim ile weszło
W mojej 2.5 wszystko zgadza się co do joty: powinno wejść 700 i weszło 700g.
3.0 jest z 2002, więc liczę na 650g![]()
166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html
Ekonomiczne daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz...volvo_v70.html
U mnie klima przestała działać, pojechałem do fachmanów nabili azotem i kazali jeździć 2-3 dni. Okazało się że spiepszył cały azot prawie do zera.
Niestety po nabiciu znacznikiem okazało się że sprężarka ma nieszczelności i obok niej na tych oringach też coś przepuszcza.
Jutro mam jechać po 166-ke mówili, że ma kosztować ok 250 - 280 zeta za całość
Bez sensu jest nabijanie azotem. I tak nie wiesz gdzie ucieka i trzeba potem barwnik załadować więc to tylko naciąganie klienta.....