Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Dymi spod machy - alfa 159 1.9 jtdm 16v

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie Dymi spod machy - alfa 159 1.9 jtdm 16v

    Panowie,
    po raz pierwszy mam mały problem z alfą. Jadę sobie spokojnie w Warszawskich korkach od skrzyżowania do skrzyżowania i nagle na swiatłach zobaczyłem dym spod maski. Wcześniej mocno dohodowywałem, więc pierwsza myśl przypaliłem heble. Stanąłem z boku, zgasiłem i oglądam. Heble bez żadnych oznak spalenia, dym ewidentnie spod maski ( po zgaszeniu silnika dym zniknął ). Odpalam, wszystko ok więc jadę dalej bez przygód już. Następnego dnia jedna krótka trasa bez przygód, na następnej przyhamowałem znów mocniej i dym jest. Na bok ale bez gaszenia i oglądam. Dym na pewno nie z hebli, po podniesieniu maski większość uciekła ale wydobywał się z okolic pasków, kolektora wydechowego. Dym biały, zapach palonego plastiku raczej. Zgasiłem, odpaliłem jak nowa. Dojechałem do domu i specjalnie zrobiłem kilka rundek wokół osiedla z mocnym hamowaniem ale już nie chciał dymić na razie. Ogólnie w ciągu dwóch dni 4 razy taka przygoda. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ? I tak jedzie w poniedziałek do mechanika na serwis klimy ale może ktoś miał podobne przygody. Ogólnie samochód chodzi b.dobrze, brak błędów ( był jeden check ale zginał po wymianie filtru paliwa ), nie kopci, trzyma obroty, przyszpiesza płynnie.

    - - - Updated - - -

    Dodam, że dzień przed pierwszym dymieniem przytarłem ze 3 razy na garbach ( kochana ulica saska ) w tym raz dośc mocno

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ja mam coś podobnego. Motor ten sam i też dym spod maski. Czasem się zdarzy i jeszcze nie namierzyłem o co chodzi. Raczej nie hamulce. Podejrzewam jakąś nieszczelność wydechu. U mnie raczej trzeba go na wyższych obrotach przeciągnąć ale to też nie reguła. leci gdzieś z dołu silnika, trochę przodem trochę tyłem no i trochę pod auto. Wszystko w prawej połowie komory silnika. Błędów brak, przyspieszenie takie jak powinno być i ogólnie nie ma żadnych negatywnych skutków. Po zgaszeniu auta dym (jeśli był) znika i po natychmiastowym odpaleniu już się nie pojawia. Myślałem że to coś związane z płynem chłodniczym bo ubywał ale jedna złączka nie trzymała i teraz płyn jest w normie. Na chwilę obecną obstawiam coś z wydechem

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    hmm ciekawe, tylko jeżeli to wydech to dlaczego wali czymś przypalonym ? i wtedy raczej dymiło by cały czas a nie tylko czasaem. U mnie ewidentnie prawa strona komory, dym wydostaję się koło lamp i prawym nadkolem

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    To może wyciek z układu kierowniczego,lub może układu klimatyzacji, jak po prawej stronie ulatuje dym??

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Poziom płynu od wspomagania taki sam ciągle, klimę będę wiedział w poniedziałek. Tylko jak to wyciek dlaczego wystarczy zgasić i odpalić i już nie kopci ?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    No właśnie u mnie nie wali niczym przypalonym. Bardziej jak po prostu zwykłe spaliny

    Wyryte rantem felgi

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    w sumie to nie wiem dokładnie czy to zapach spalin czy czegoś spalonego, byłem tak obsrany że mogło mi się wydawać że plastik

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie

    Przy klapach wirowych było coś robione ? ja tak miałem ja mi się zacinały i były nieszczelne.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    U mnie klapy wywalone trochę ponad 3tkm temu

    Wyryte rantem felgi

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Mam alfę od lutego i za mojej kadencji nic nie było robione, wcześniej też raczej nie. Mam faktury na wszystkie serwisy i nic tam grzebane nie było. Przebieg też raczej za mały żeby coś z klapami się działo ( 135 tys. km ). A skąd Matizab wydobywał Ci się dym ?

Podobne wątki

  1. [MiTo] 1.3 JTDm dymi
    Utworzone przez Alfafanmito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-12-2016, 22:40
  2. Świszczenie spod maski. 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez siroccoxp w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 09:48
  3. [159] 1,9 JTDM dymi, wycięty DPF
    Utworzone przez floor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 20:10
  4. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35
  5. 2,4 jtdm 20v dymi przy mocnym przyśpieszaniu
    Utworzone przez adio21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 15:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory