Strona 10 z 27 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 270

Temat: Wymiana kierownicy na multifunkcyjną

  1. #91
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Dobra już znalazłem czego mi potrzeba.

    Separator antenowy
    http://allegro.pl/wzmacniacz-separat...034858299.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrs_sa_1_02.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	16.8 KB
ID:	46072
    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 04-02-2012 o 22:35

  2. #92
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Te oznaczenia to ja znam.
    Tylko powiedz mi jak zrobić przejściówkę.

    Łączysz obie masy w jedno i wyprowadzasz wtyczką męską jako minus?
    A te szczypce od anteny jako plus w tej samej wtyczce?
    wtyczki są dwie,mama-tata...tak że włączasz to bezpośrednio szeregowo przed anteną.Nie wiem jaką masz antenę,ja miałem od Stilo i ona nie miała zasilania i wzmacniacza antenowego / pasywna /.Kupiłem ją z kablami całą wiązkę.Tak że łatwo było wymontować starą antenę, wywalić z niej wzmacniacz i wykorzystać kabelek-doprowadzenie sygnału do anteny...podłączasz go od strony instalacji do radia w aucie.Tak jak to było w oryginale. A jedyna przeróbka to na wyjściu wzmacniacza była blaszka która łączyła się z batem.Tam dolutowujesz odcięty kabel z wiązki od zakupionej anteny od stilo .. nową antenę / tą od stilo / montujesz na dachu.Tak było w moim przypadku.Separator jest nie potrzebny gdyż zasilanie wzmacniacza antenowego nie jest prowadzone z gniazda antenowego radia ale podane z zewnątrz .W przypadku wykorzystania oryginalnego
    wzmacniacza masz osobny kabelek zasilania i podpinasz go do wtyki pod pod sufitówką.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłączenie4.jpg
Wyświetleń:	6260
Rozmiar:	61.8 KB
ID:	46158
    Masy kabli są pod lutowane z masami na płytce , kable ,,gorące" na wyjściu radia i wejściu anteny a kabel zasilania osobno do wzmacniacza.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Tak trochę bezczelnie zapytam czy nie dałoby rady z tego tematu zebrać wszystkie info.. które kable gdzie.. jakie piny.. itp.. żeby w jednym poście to było i dało się ogarnąć temat ?

    Bo mimo wszystko sporo rzeczy tu się przeplata przez te parę stron.. i ciężko się połapać.. Lada dzień sam zaczynam operację zmiany kierownicy.. to jeśli ktoś tu z tematu by mi pomógł ogarnąć ja bym porobił foty w trakcie moich prac i by się do tego tutorial zrobiło..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #94
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Tak trochę bezczelnie zapytam czy nie dałoby rady z tego tematu zebrać wszystkie info.. które kable gdzie.. jakie piny.. itp.. żeby w jednym poście to było i dało się ogarnąć temat ?

    Bo mimo wszystko sporo rzeczy tu się przeplata przez te parę stron.. i ciężko się połapać.. Lada dzień sam zaczynam operację zmiany kierownicy.. to jeśli ktoś tu z tematu by mi pomógł ogarnąć ja bym porobił foty w trakcie moich prac i by się do tego tutorial zrobiło..
    no trochę się namieszało..temat dotyczy kierownicy a razem z kolegą cuoreventi dołączyliśmy przy jednym ,, praniu" sprawy podłączenia anteny do connect navi ...sorry.
    Może admin trochę zadziała i zrobi z tego dwa tematy..albo wywali zbędne posty.

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jeśli jest szansa na Waszą pomoc to mam parę pytań..
    Bo przeczytaniu tego tematu nabrałem chęci na majsterkowanie..

    Więc sprawa wygląda tak..

    Mam taką kierownicę z guzikami do sterowania i mam też te czarna plastikowe coś w kształcie podkowy do którego są podpięte guziki, kupiłem to jako taki zestaw..

    Obejrzałem moje stare fabryczne radio w którym znalazłem że miałem piny pod kostkę od sterownia z kierownicy ale nie miałem kostki i kabla do kierownicy.. Oprócz tego na radiu jest nawet przydatny schemat pinów..

    Do tego wlazłem do programu DTE który jest odpowiednik eLearnu który też mam ale nie pokazują mi się obrazki pod Windowsem 7 :/ .. i z tego programu wykopałem oznaczeniu pinów do kostki od sterowania kierownicą, napięcia jakie mają być podczas korzystania..

    Więc teraz liczyłbym na pewną pomoc żeby dopasować numery pinów z tabelki do schematu kostki.. kilka da się bez problemu rozszyfrować ale nie wszystkie daję radę..

    Podsyłam foto tego co w ciągu ostatnich 10 minut udało mi się znaleźć..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kostka i piny do kierownicy.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	110.1 KB
ID:	46164

    Mały Edit: W tabelce na zdjęciu piny zaczynają się od numeru 7 (C7) bo od 1 do 6 są oznaczone jako puste więc nie było po co kopiować..
    Rozszyfrowałem sam że:

    AF-R to C20
    AF-L to C19
    RC-B to C11
    RC-A to C10
    TEL AF- to C8
    TEL AF+ to C7
    TEL MUTE to C9

    A reszty jakoś nie mogę dopasować..

    Kolejna sprawa tu przesyłam foto mojej kierownicy i tego urządzenia w środku co jest co się guziki do niego podpina, moje auto to wersja progression bez tempomatu czy do tych dwóch rzeczy co mam muszę dokupić coś jeszcze? przełącznik zespolony? taśmę airbag inną ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-02-05 14.50.06.jpg
Wyświetleń:	2124
Rozmiar:	251.4 KB
ID:	46165

    Narazie tyle ogarnąłem.. i przydałaby się lekka pomoc
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 05-02-2012 o 15:15
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #96
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    sa 3 przypadki
    I. mamy wiazke do sterowania radiem pociagnieta do kiery(za radiem jest zielona kostka jej brak oznacza p. II)
    II. nie mamy wiazki przy kierownicy ale mamy tempomat
    III. nie mamy wiazki i nie ma tempomatu


    p. II jako ze moj przypadek moge opisac
    wszystko robimy na kolach na wprost. rzecz polega na
    1. odkreceniu poduszki od kierownicy 2 impusy z tyłu kiery
    2. wyjeciu poduszki i odpieciu zabezpieczenia kabla
    3. odkrecenie kiery klucz chyba 22 i wyjeciu kiery tak zeby delikatnie przelozyc dyndajace kable od spiralnej wiazki tasmy airbag
    4. odkrecenie dolnej oslony kolumny kierowniczej, pozniej mamy dostep do gornej oslony kolumny kierowniczej przykreconej na 2 srubki i ja tez demontujemy
    5. pozniej wypinamy wtyczke z tasmy airbag wyglada tak:

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43912d1326215829-wymiana_kierownicy-2012_01_10_15_50_23_921.jpg

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43910d1326215817-wymiana_kierownicy-2012_01_10_15_49_43_372.jpg

    na bank ja ucinamy i odpowiednie przewody bedziemy musieli zaaranzowac w nowa tasme airbag ale to pozniej
    6.odkrecamy tasme airbag 3 sruby

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43914d1326220258-wymiana_kierownicy-2012_01_10_15_51_46_374.jpg

    mamy tą po lewej z biala wtyczka zenska z ktorej wyjelismy kabel poduszki airbag ukazany w linkach powyzej i podminieniamy na tasme airbag z 12pinami kostka czarna zenska.
    7. wkrecamy nowa spiralna tasme airbag. (wczesniej upewniamy sie ze w kazda str jest tyle samo obrotow bo inaczej tasma sie zerwie). stawiamy kropke w danym polozeniu wciskamy bialy srodek i krecimy do lekkiego oporu i porwnujemy w druga str...bylo to cos ok 2,5obr
    oznaczenia pinow w nowej tasmie airbag:

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43616d1325861352-wymiana_kierownicy-conector.jpg

    2 piny ze wzmocnionymi dodatkowymi blaszkami sa to piny od poduszek czyli patrzac po schemacie w nowej kostce beda to piny 11 i 12)
    ukazane na tym schemacie dla wersji z multi i bez multi odpowiednio sa to piny 1 i 2 bez multi odpowiadaja pina 11 i 12 w wersji multi:

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43915d1326220896-wymiana_kierownicy-schemat.jpg

    w starej kostce 2 pinowej pin pierwszy liczymy od lewej trzymajac wtyczke zatrzaskiem do gory patrzac na wprost w piny.
    8. kabel ktory mamy 2 pinowy ucinamy i bedziemy do oprawiac w nowej wtyczce zgodnie z wczesniejszym punktem
    9. piny ze spiralnej wiazki 2, 3 ,4 odpowiadaja odpowiednio pina 12, 11, 10 w kostce za radiem.piny 2-12 laczymy bezposrednio i masujemy mimo ze na schemacie idzie do pina 9 do d47 a z tamtad dopiero do radia dobrze widac to na pelnym schamacie elektrycznym:

    http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/147/43624d1325868787-wymiana_kierownicy-schemat.jpg

    opis pinow za radiem np 7 schemat z linku sekcja zielona C-2:

    http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm

    ta kostke mini-iso kupimy w sklepie elektrycznym i ja ladnie oprawiamy. Dodatkowo pin 2-9 musi byc zmasowany gdzie nam wygodniej.
    o pinach 11 i 12 bylo mowione wyzej co i jak
    pin 5 to zasilanie podswietlania i ja np podlaczylem pod stacyjke bo tak bylo najwygodniej bo po krzekreceniu kluczykiem pojawialo sie napiecie na ktoryms kablu i w niego sie wpinalem(spr multimetrem)(sterowanie jest caly czas a podswietlanie swieci sie jak przekrecimy kluczyk)
    10. o ile oprawienie kostki przy radiu banal bo taka kupimy o tyle w tasmie airbag musimy zastosowac polsrodek(chyba ze od kogos odkupimy taka kostke, mozna pytac w dziale bazar). ja zrobilem to kablami audio CD ktore idealnie sie trzymaja:

    http://alejka.pl/kabel-audio-cd-rom-cc-audio-3.html

    przepinamy piny gdzie potrzebujemy i wsuwamy w piny w zenskiej kostce nowej spiralnej tasmy airbag
    11. nastepnie wszystko izolujemy etc
    12. zakladamy kiere mamy nowy przewod ze spiralnej wiazki airbag ktory jest 8 pinowy i wpinamy do z lewej str w siodelko w kierownicy.
    13. zakrecamy kiere montujemy poduche i juz....

    Uffff....:p

    pozostale punkty I i III takie same operacje plus:
    p.I majac wiazke rzecz polega chyba tylko na wymianie kierownicy bez wymiany spiralnej wiazki airbag i wpieciu wtyczki w radio(chyba)

    p.III musimy wymieniac dodatkowo przelacznik zespolony(tak mial kolega alfa 147 z tego co pamietam)


    tu moze inni sie rozpisza cos dodadza do tych punktow




    ---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    na pewno bedziesz musial kupic jeszcze tasme airbag z przewodem ktory wepniesz w to siodelko 8 pinowa czarna
    i chyba jeszcze przelacznik zespolony ale tutaj nie dam sobie reki uciac bo to akurat przerabial inny kolega...
    a ta kiera co kupiles to gdzie ma oslony przyciskow:p?
    Ostatnio edytowane przez noname ; 05-02-2012 o 15:41 Powód: dodanie schematu audio w p.9

  7. #97
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1722
Rozmiar:	120.3 KB
ID:	46182Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1426
Rozmiar:	158.3 KB
ID:	46183

  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No fajnie fajnie.. sporo się rozjaśniło..

    Odpowiedź na pytanie gdzie moja kiera ma osłony przycisków.. Malują się bo to kiera od 147 GTA.. więc plastiki były ciemniejsze niż plastiki w zwykłej 147.. gumki guzików leżą obok kiery a plastiki u lakiernika

    Czyli tak.. teraz kupię przełącznik zespolony od wersji z tempomatem ale bez tempomatu bo i tak go nie podłączę bo kostki pustej nie mam bo kiedyś sprawdzałem.. i taśmę airbag razem z tym przełącznikiem.. i potem zostaje tylko rzeźba kabli i kostek..

    A myślicie że jak znajdę alfę na części która ma wszystko od sterowania to jest sens wyciągania tego kabla z oryginalnymi kostkami, bo wtedy zostałoby mi tylko przerobienie tej kostki 2 pinowej którą na początku trzeba obciąć a reszta gotowiec ?

    EDIT:
    Jeszcze jedno.. czy taśma airbag i przełącznik zespolony to obojętnie jaki ma być byleby z tempomatem ? może być też od lifta ? bo widzę fajną sztukę 2005, fajna sztuka w sensie że w dobrym stanie, nie powycierane itp
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 05-02-2012 o 17:16
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #99
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    z przełacznikkiem zespolonym nie wiem.....:/ na pewno tasme pozniej rzezba...
    co do wyciagania kabla czy samej wtyczki chyba nei ma po co, duzo dlubania a i bedziesz musial kupic cala wiazke (bo np watpie ze ktos sprzeda sama kostke) a tutaj juz bedziesz pakowal sie w koszta wiec to chyba mija sie z celem...

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Ostatnie pytanie na tą chwilę.. czy manetkę tempomatu da się odczepić ? bo tak gdzieś widziałem że chyba tak.. ale żeby potem nie było zonka że będę musiał jeździć z nie czynną

    Ten zestaw się nada ?
    http://allegro.pl/przelacznik-zespol...081443613.html
    Bo widziałem taśmy airbag srebrne i czarne i czy to jakaś różnica niewiem..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana kierownicy
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 20-07-2022, 18:34
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 15:13
  3. [159] Wymiana kierownicy
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 16:57
  4. Zamiana kierownicy na multifunkcyjną FL
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory