Strona 12 z 37 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 369

Temat: Podgrzewacz płynu chłodniczego- wykorzystanie bezpieczników

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Teraz grzebie w eper i tam wszystkie numery paneli są zamienne z 156051440 i nie mogę znaleźć gdzie jest te wyszczególnienie z ogrzewaniem dodatkowym, ktoś kiedyś mówił, że ponoć nagrzewnica działa jak się ogrzewanie nastawi na HI+auto ale to chyba była jakaś nie potwierdzona informacja.
    A tutaj jeszcze lepszy klops tak przy okazji: http://www.motonews.pl/alfa-romeo/ne...romeo-156.html
    Ostatnio edytowane przez pawel2910 ; 22-09-2013 o 15:40

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2910 Zobacz post
    ogrzewanie nastawi na HI+auto ale to chyba była jakaś nie potwierdzona informacja
    Nie za bardzo idzie tak u mnie zrobić - jak ustawie HI to wyłącza mi sie tryb auto - jak załącze auto wskakuje temepratura 32,5°C, podczas testów nie zadziałało z żadna z tych opcji.

    Panel z ogrzewaniem ma nr 156062223 - przejżałem wszystkie aukcje na allegro pytałem szwagrów i nikt nie ma takiego panela. Znalezienie będzie graniczyło z cudem lub wielkim szczęściem - poza tym jak ktoś ma na zbyciu chętnie odkupię

    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  3. #113
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    emo94, a czujniki masz dodatkowe czy wykorzystywałeś któreś z istniejących w aucie?



    To potwierdzam, że jeden przewód jest grubszy natomiast u mnie idzie on na zasilanie 1 grzałki.


    Narazie jestem na etapie testowania mojego panelu 156051440 - i jak do dzisiaj ani razu nie podał napięcia sterującego na grzałki. Nie wiem czy temepratura zewnetrzna ma znaczenie bo narazie wszystkie próby był przy temepraturach powyżej 15°C. Jutro rano będę wcześnie wyjeżdżał, a że ranki ostatnio były już dość chłodne to zobaczymy. Jednak wydaje mi się że nie działa to przy każdym panelu.

    krzyzie
    Odłącz wtyczkę w lusterku od czujnika temperatury i będziesz miał bardzo minusową temperaturę przez co możliwe, że załączą się grzałki.
    Czarna 156 2004r

  4. #114
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Nie za bardzo idzie tak u mnie zrobić - jak ustawie HI to wyłącza mi sie tryb auto - jak załącze auto wskakuje temepratura 32,5°C, podczas testów nie zadziałało z żadna z tych opcji.
    Pomyłka wystarczy tylko HI i najpierw bodajże włączy się nadmuch na szybę a później przełączy się na nogi. Nigdzie nie mogę znaleźć w eper tego wyszczególnienia z ogrzewaniem dodatkowym elektrycznym i które panele mogą pasować.
    Teraz znalazłem dobry eper i faktycznie panele pod dodatkową nagrzewnicę to: 156062223 i 156062227 z crosswagona który różni się kolorystycznie. Bardzo, bardzo ciężko jest takie coś znaleźć, makarony to są ludzie, wszystko zamontowali ale chciało im się zmienić panel sterowania i dupa kwas nic nie działa
    Ostatnio edytowane przez pawel2910 ; 22-09-2013 o 17:28

  5. #115
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    emo94, a czujniki masz dodatkowe czy wykorzystywałeś któreś z istniejących w aucie?



    To potwierdzam, że jeden przewód jest grubszy natomiast u mnie idzie on na zasilanie 1 grzałki.


    Narazie jestem na etapie testowania mojego panelu 156051440 - i jak do dzisiaj ani razu nie podał napięcia sterującego na grzałki. Nie wiem czy temepratura zewnetrzna ma znaczenie bo narazie wszystkie próby był przy temepraturach powyżej 15°C. Jutro rano będę wcześnie wyjeżdżał, a że ranki ostatnio były już dość chłodne to zobaczymy. Jednak wydaje mi się że nie działa to przy każdym panelu.

    krzyzie

    mam dodatkowe. wszystko opisane jest w manualu, który mam nadzieję pojawi się na forum (o ile moderator zatwierdzi)

    no to masz spory problem, bo moja ma nr 156051440 i nie obsługuje dodatkowego ogrzewania, a taka z nr 156062223 ponoć obsługuje.
    jeździłem ponad miesiąc z podłaczonymi diodami i nic. Tyle,że u mnie nawet w kostkach przy centralce klimy przewodów nie było odpowiedzialnych za nagrzewnicę.

    - - - Updated - - -

    co do poszukiwać centralki. to może warto najpierw poszukać kogoś, kto sprzedaje nagrzewnicę i zapytać go o centralkę...

    popytajcie http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4946200 kiedyś szukałem prędkościomierza po nr i tylko oni mieli

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmajk Zobacz post
    Odłącz wtyczkę w lusterku od czujnika temperatury i będziesz miał bardzo minusową temperaturę przez co możliwe, że załączą się grzałki.
    Nie lusterka nie będę rozbierał tym bardziej, że emo94 pisze:


    Cytat Napisał emo94 Zobacz post
    no to masz spory problem, bo moja ma nr 156051440 i nie obsługuje dodatkowego ogrzewania, a taka z nr 156062223 ponoć obsługuje.
    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał emo94 Zobacz post
    co do poszukiwać centralki. to może warto najpierw poszukać kogoś, kto sprzedaje nagrzewnicę i zapytać go o centralkę...
    tylko coś mi się wydaje że duza wiekszość zamontowanych nagrzewnic ma niewłaściwy panel - jeszcze nikt się chyba nie wypowiedział, że miał fabrycznie nagrzewnicę i właściwy panel
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #117
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    gdzieś widziałem, że ktoś pisał, że mu działa, ale chyba nie na alfaholikach. zaraz poszukam...

    - - - Updated - - -

    mam
    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=21646&sid=359cf82b9615e34cfba049ef 5b459bf9

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał emo94 Zobacz post
    gdzieś widziałem, że ktoś pisał, że mu działa, ale chyba nie na alfaholikach. zaraz poszukam...
    tam kolega pisze, że zaczyna mu wiać cieplejsze powietrze po około 5 minutach. Uwierz mi jak przesiadłem się ze starszej 156 1,9JTD to też byłem przekonany, że nagrzewnica musi działać bo faktycznie w stosunku do mojej przed fl robi się cieplej zdecydowanie szybciej.
    Dopiero ten temat wyprowadził mnie z błędu i chyba efektu placebo - może sam fakt że mam nagrzewnicę mnie rozgrzewał
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  9. #119
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Nie lusterka nie będę rozbierał tym bardziej, że emo94 pisze:




    - - - Updated - - -



    tylko coś mi się wydaje że duza wiekszość zamontowanych nagrzewnic ma niewłaściwy panel - jeszcze nikt się chyba nie wypowiedział, że miał fabrycznie nagrzewnicę i właściwy panel
    Wystarczy zdjąć samo szkło lekko podważając i jest wtyczka
    Czarna 156 2004r

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    A nie wystarczy zdjąć trójkątną zaślepkę i odłączyć wtyczkę o całego lusterka, przecież tamtędy idą wszystkie kable z lusterka? ") Wtedy dosłownie 30 s roboty, ale po przestudiowaniu eper wątpię, że to u nas działa, Panowie a jest jakiś sposób na sprawdzenie całego dodatkowego wyposażenia w aucie jakimś programem, wtedy by było wiadomo czy jest opcja dodatkowego ogrzewania. I jeszcze jedna rzecz, gdybyśmy mieli dodatkowe ogrzewanie to zapewne nasze AR łapałyby się na akcję serwisową: http://www.motonews.pl/alfa-romeo/ne...romeo-156.html
    Jakieś ryzyko zwarcia, komedia.

Podobne wątki

  1. Podgrzewacz płynu chłodzącego i ogrzewanie
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 13:40
  2. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 01:29
  4. 100zł, czy to dużo za podgrzewacz płynu?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 19:04
  5. [145] Podgrzewacz płynu układu chłodzenia w dieslach
    Utworzone przez bulan74 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory