Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: amortyzatory

  1. #11
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrl Zobacz post
    Witam,
    Przebieg 30.000,- i tył amortyzatorów do wymiany ??? To nie jest realne, Jeszcze nie widziałem auta ze wskazaniem do wymiany amorów z tyłu po takim przebiegu.
    Miciak żony z przebiegiem ok.37.000 km (wersja w dieslu) - absolutnie żadnych problemów z zawieszeniem....!
    No właśnie, każdy jest w szoku.
    Dam znać co i jak, z pewnością Gdybym jeździła do byle kogo to jeszcze mogłabym pomyśleć, że coś jest nie tak, ale za profesjonalizm serwisu w którym bywam od początku kupna auta mogłam ręczyć, czyżby do czasu? nie wiem....

    Jeszcze jedno. Przy wymianie np. klocków, stare oddawano wam czy nie?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jak będziesz chciała to mogą oddać ale jeśli klocki są zużyte to zazwyczaj nikt złomu ze sobą z warsztatu nie zabiera.

  3. #13
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jak będziesz chciała to mogą oddać ale jeśli klocki są zużyte to zazwyczaj nikt złomu ze sobą z warsztatu nie zabiera.
    Jakoś mi się wierzyć nie chce aby były one zjechane na maxa, jutro dowiem się co i jak, bo jakoś ta cała sprawa nie daje mi spokoju.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem gdy pisałaś że wymieniane były tarcze i klocki. A teraz jeszcze amortyzatory - przy takim przebiegu.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lutraki Zobacz post
    Gdybym jeździła do byle kogo to jeszcze mogłabym pomyśleć, że coś jest nie tak, ale za profesjonalizm serwisu w którym bywam od początku kupna auta mogłam ręczyć, czyżby do czasu? nie wiem....

    Jeszcze jedno. Przy wymianie np. klocków, stare oddawano wam czy nie?
    Ostrożnie z tym ręczeniem za profesjonalizm ASO, ponieważ różnie można to zrozumieć. Spece z ASO mają prawo sądzić że kobieta nie będzie miała pojęcia o tym czy dana część zakwalifikowana przez nich do wymiany rzeczywiście tego wymaga. Pierwsza rzecz to zawsze żądaj zdemontowanej części - to twoja własność. Są zamówienia na konkretne części które później odsprzedawane są dalej. Trochę starają się ukrócić ten proceder, ponieważ powoływani są wewnętrzni rzeczoznawcy w centrali danej marki, którzy później weryfikują zasadność wymiany. Tak jest np. w Fiacie.
    Ale ta procedura stosowana jest przez niektórych tylko dilerów i w zasadzie tylko w okresie gwarancyjnym.
    Po okresie gwarancyjnym wszystko jest możliwe.

    To co opisuję oparte jest na moim dotychczasowym doświadczeniu z różnymi ASO (4 auta różnych marek).
    Ja osobiście z serwisu korzystam w wyjątkowych sytuacjach, naprawy i przeglądy gwarancyjne OK, tak, po gwarancji serwis ASO to duża kasa w błoto. Oni nawet nie ustawią geometrii zawieszenia, tak miałem ostatnio z Mito żony. Znajomy z forum miał podobny problem z Julką.
    Naprawdę wolę dobry, doświadczony zakład ale nie ASO.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie, to podczas oddawania auta na serwis zadano pytanie, czy życzę sobie zwrot zużytych, wymienionych materiałów. Myślę, że tak to właśnie powinno wyglądać w każdym ASO.

  7. #17
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    O ile w zużycie klocków mogę uwierzyć (choć u mnie wytrzymały 50 tys) bo tu dużo zależy od stylu jazdy, to amortyzatory po 30 tys to nieprawdopodobne. Robiłem test podczas badań technicznych po 3 latach i 50 tys km i wszystkie w stanie idealnym.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flar Zobacz post
    O ile w zużycie klocków mogę uwierzyć (choć u mnie wytrzymały 50 tys) bo tu dużo zależy od stylu jazdy, to amortyzatory po 30 tys to nieprawdopodobne. Robiłem test podczas badań technicznych po 3 latach i 50 tys km i wszystkie w stanie idealnym.
    Pełna zgoda !

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar misiu_k
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 TB 120KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Tak się składa że tylne amortyzatory to jedna z najczęstszych usterek zawieszenia w MiTo zaraz po łącznikach stabilizatora przedniego i górnych mocowaniach ale to wszystko to przód więc jeżeli chodzi o tył to lider
    To że u niektórych wytrzymują 100 tys km nie znaczy że u innych nie popsują się po 10 tys.
    Co do klocków to "najlepsi" w mocniejszych wersjach wymieniają je co 20 tys km
    Przy naprawie gwarancyjnej serwis nie musi nic oddawać i nie oddaje bo części trafiają do FAP

    Piotrl "Pierwsza rzecz to zawsze żądaj zdemontowanej części - to twoja własność. Są zamówienia na konkretne części które później odsprzedawane są dalej."
    Proponuję jakąś terapię, bo wygląda na to że jesteś paranoikiem. Zamówienia na części, wymiana, odsprzedaż albo się lecz, albo zacznij pisać scenariusze

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piotrl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    AR Mito żony, mój to Outlander
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu_k Zobacz post
    Proponuję jakąś terapię, bo wygląda na to że jesteś paranoikiem. Zamówienia na części, wymiana, odsprzedaż albo się lecz, albo zacznij pisać scenariusze
    Słuchaj no misiu_k drogi, ja tu nikogo na forum nie obrażam więc uważaj na to co piszesz. Podałem przykłady które znam z własnego doświadczenia. Jeżeli się z czymś nie zgadzasz lub masz inne zdane, masz do tego prawo i możesz to zanegować ale popierając to antytezą z pozytywnym przykładem działań ASO. Ja takich przykładów nie mam zbyt dużo, chociaż się zdarzały i jednak w dalszym ciągu podtrzymuję swoją opinię która generalnie jest negatywna. A co do leczenia, to proszę cię zmień ton bo inaczej ja zaproponuję specjalną terapię dla ciebie. To forum nie jest dedykowane obrażaniu kogokolwiek, tu się wymienia uwagi i rady między forumowiczami.

    Wyjątkowo bez pozdrowień tym razem...

Podobne wątki

  1. Amortyzatory
    Utworzone przez tarantula w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 14:39
  2. [146] Amortyzatory
    Utworzone przez marktds w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 22:39
  3. Amortyzatory
    Utworzone przez pela772 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:15
  4. amortyzatory
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory