Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Sekwencja emmegas - regulacja

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał uzi4you@interia Zobacz post
    est to reduktor tłokowy więc od czasu do czasu trzeba go będzie rozebrać i wyczyścić , ale to przez nasz super czysty
    Żaden tłokowy, zwykły regulator membranowy, mylisz pojęcia.

    Co do samego M3, bardzo wydajny termicznie, działa na odwrót niż inne reduktory na rynku, grzeje fazę ciekłą LPG dopiero potem odparowuje gaz w regulatorze.

    Co przed tym reduktorem miałeś w Jeepie na zasilaniu?? Jaki wielozawór, zasilanie jaki przekrój, chętnie pogadam wymienię doświadczenia. Jak zrobiona kompensacja między stronami silnika i na jakich filtrach FL poszedł.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #32
    uzi4you@interia
    Gość

    Domyślnie

    wielozawór tomasetto ale sam wielozawór nie ma znaczenia . wazny jest magazyn gazu przed reduktorem . sa 4 zwijki kompesacji z ósemki . to mu wystarczyło . listwy valtek połaczone . f.fazy lotnej dwa przed kazdą listwą . spadki ciśnien są chwilowe wiec chodzi o dopasowanie magazynu gazu . przy jeepie 4.7 v8 z 2005 r . który przy obciążeniu otwierał wtryskiwacze benzynowe ( open loop) musiały być dwa reduktory , ale w tym samym modelu z kickdownem wystarczył już jeden.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:10 ----------

    w pierwszej wersji problemy były przy obciążeniu bardziej z temperaturą gazu która spadała do zera. dlatego potrzebna byla instalacja z korektami temperatur.

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał uzi4you@interia Zobacz post
    wielozawór tomasetto ale sam wielozawór nie ma znaczenia

    Ma znaczenie i to główne przy reduktorze M3. Co do wielozawrou Tomasetto, znów lakoniczna odpowiedź, który był założony, zwykły/super/extra?? Różnią się średnicą przejścia fazy ciekłej przez elektrozawór, kolejna sprawa weź kiedyś w rękę wielozawór Tomasetto, wykręć zawór ręczny i popraw przejście z jego komory do komory elektrozaworu, nie poznasz reduktora, żadnych pętelek przed nim nie będziesz wiązał i spokojnie sam jeden pociągnie 200-230KM. Spadki generowane przez reduktor M3 w 98% zależą od tego jak zasilany stabilnie jest fazą ciekłą.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #34
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Tak przeglądam inne posty i wychodzi na to że centralka ICS-03 jest powiedzmy....dość uboga w możliwości regulacyjne. Przyjmijmy że wymienie ten reduktor, panowie zapewne zrobią mi autokalibracje i powiedzą w drogę a na zrzutach było widać że czas wtrysku benzyny był za krótki co jak zasugerował GrzesiekK może być spowodowane za dużym rozwierceniem dysz.
    W programie przy ręcznej zmianie składu mieszanki jest tylko możliwość korekty procentowej w zależności od obciążenia silnika.
    Próbowałem wyregulować mieszankę na biegu jałowym i przy obniżeniu jej o 10% czas wtrysku Pb podskoczył do tych 3,2-3,5ms
    Czy taka regulacja procentowa ma wogóle rację bytu? można w ten sposób dopasować mieszankę dla całego zakresu czy lepiej kombinować ze średnicami dysz żeby po autokalibracji czas wtrysku Pb był taki jaki się należy.
    Ostatnio edytowane przez devon58 ; 31-07-2010 o 08:43

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w zakładzie gdzie była instalowana instalacja przez poprzedniego wlasciciela. Powiedziałem jak sytuacja wygląda, ze zdziwieniem zapytał skąd to wiem i jak mu odpowiedziałem że mam interfejs i sciągałem wykresy to się chyba lekko wpienił i dalsza rozmowa ograniczała się do jego słów "przecież pan już wszystko wie" a jak się zapytałem dlaczego nie odpala po postoju to wciagle upieral sie ze to mapa benzyny sie rozjezdza i dlatego nie pali...

    trochę to dziwne bo wg niego rozjezdzanie mapy jest proporcjonalne do czasu jaki auto stoi na parkingu

    pytam się jaki reduktor to słyszę "jakikolwiek"

    W końcu mówi ze ma dla mnie reduktor i pokazuje Landi Renzo IG1

    Na pewno wymienię reduktor na Magic3 lub Zavoli Zeta S jak polecaliście, mam tylko pytanie jaki elektrozawór do nich najlepiej dobrać.

    Pozdrawiam.

  6. #36
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Witam ponownie, po drobnych przebojach z instalacją pod maską wylądował zestaw Zavoli Zeta S 1,2 bar + Matrix HD544 + FL02, dysze rozwiercone na 2,2mm
    Mam pytanko do osób które mają założone te Matrixy w TS a mianowicie jakie macie dysze i jak wygląda charakterystyka pracy tych wtryskiwaczy?
    Może wrzuci ktoś jakieś screeny ze staga jak wygląda mnożnik na tych wtryskach?

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [145] 1.4 TS, LPG sekwencja
    Utworzone przez Konewka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 13:28
  2. Co do LPG Zenit - sekwencja
    Utworzone przez olek_jaw w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 10:15
  3. Sekwencja
    Utworzone przez Kosi4r w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 07:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory