Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Rolka napinająca rozrząd - luz.

  1. #1
    pona-91
    Gość

    Domyślnie Rolka napinająca rozrząd - luz.

    Witajcie mam pytanie ponieważ napinam rozrząd idealnie aby ząbek na rolce sie pokrywał , kręce kluczem wał jest ok , odpalam jest w czasie pracy idealnie napięte , ale jak zgasze między kołem wydechowym , a wałem jest luz , jak pokrece w prawo wraca na swoje pierwotne prawidłowe miejsce ( znacznik na rolce ) Znalazlem odpowiedz pewnej osoby na forum .



    Czasami tak jest, że po zgaszeniu silnika, silnik ma tendencje do zrobienia małego kąta w lewo - wtedy rzeczywiście wystąpi niewielki luz w miejscu rolki prowadzącej, a wskazówka napinacza podejdzie trochę do góry- tym się nie przejmuj - u mnie jest tak samo. Ważne jest, żeby po obróceniu wału w prawo wszystko było napięte tak jak należy - wtedy nie ma prawa być żadnego luzu na rolce, zakładając oczywiście, że pasek jest odpowiednio założony.

    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...#ixzz25ZEMGx7i

    Czy to faktycznie normalne?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    U mnie rozrząd ustawiany na blokadach, z czujnikiem i na pływających kołach i też czasem daje się wyczuć niewielki luz paska między wałem a kołem wałka wydechowego. Podczas sprawdzenia ustawienia - wszystko w idealnym porządku. Luz czasem się pojawia, a czasem nie - wszystko zależy od tego w jakim punkcie silnik się zatrzyma. Zrobiłem ok. 7 tys i jest ok. Ciekaw jestem opinii innych - bardziej doświadczonych alfistów.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli dajesz nowy pasek to warto napiąć napinacz trochę mocniej. Po przejechaniu 1-2 tys. km trzeba skontrolować stan napięcia paska i dokonać ewentualnej korekty.
    Najlepiej widać, jak napinacz pracuje w czasie pracy silnika - wystarczy uruchomoć silnik na chwilę bez osłony rozrządu.
    Natomiast nie należy kierować się położeniem wskazówki napinacza po zgaszeniu silnika, bo wtedy mogą być dość duże przekłamania - tak, jak już kiedyś pisałem, wskazówka może podejść do góry.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Automatyczny napinacz z mimosrodem,dostaje obciazenia i reguluje

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Odgrzeje nieco kotleta - mianowicie jestem wlasnie jakies 2000 km po wymianie rozrzadu. Postapilem wg rad kolegi SG0240 i napialem pasek nieco mocniej (choc i tak chyba za slabo, bo o 5-7 mm wiecej niz ksiazkowo) i bede musial niedlugo do niego zajrzec. Jezeli pasek bedzie poluzowany wystarczy napiac ponownie napinacz do ksiazkowej wartosci? Czy trzeba ponownie przeprowadzac cala procedure ustawiania rozrzadu (czujnik, blokady itd.)?

Podobne wątki

  1. napinacz, rolka napinająca pasek rozrzadu alfa 156 2,5
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 19:30
  2. Rolka napinająca pasek wielorowkowy JTD
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 18:22
  3. Turbo czy Rolka
    Utworzone przez Roni1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 19:29
  4. [155] Rolka napinająca pasek od wspomagania
    Utworzone przez Masta w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 19:02
  5. Rolka napinająca pasek równoważący
    Utworzone przez ridle w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 22:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory