Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Problemy i pytania po zakupie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie Problemy i pytania po zakupie

    Witam,

    Jako, że temat przed zakupem za mną i od kilku dni jestem posiadaczem Giulietty w wersji Veloce postanowiłem założyć nowy wątek o problemach/usterkach i pytaniach, które pojawiły się podczas użytkowania.

    1. Aktualnie denerwuje mnie stukanie za lewym uchem na nierównościach. Mam wrażenie, że zaczep na pas, który jest wbudowany w słupek podskakuje. Czy ktoś ma podobny problem? W samochodzie cisza a te stuki jako, że dochodzą zza ucha są słyszalne i irytujące.

    2. Czy można zaprogramować samochód aby lusterka składały się automatycznie po jego zamknięciu z pilota? Aktualnie jak wysiądę i zapomnę to aby je złożyć muszę włożyć kluczyk do stacyjki.

    3. Czy da się przyciszyć dźwięk podczas otwierania/zamykania drzwi? Jest stanowczo za głośny.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    2. Czy można zaprogramować samochód aby lusterka składały się automatycznie po jego zamknięciu z pilota? Aktualnie jak wysiądę i zapomnę to aby je złożyć muszę włożyć kluczyk do stacyjki.
    Nie*. Tak samo nie da się zrobić automatycznego zamykania dachu przy domykaniu okien z pilota.

    --
    *nie = nie da się w prosty sposób, bo nie wierzę, że jest to w ogóle niewykonalne, ale wymagać by to mogło sporych nakładów sił i środków.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    Witam,

    Jako, że temat przed zakupem za mną i od kilku dni jestem posiadaczem Giulietty w wersji Veloce postanowiłem założyć nowy wątek o problemach/usterkach i pytaniach, które pojawiły się podczas użytkowania.

    1. Aktualnie denerwuje mnie stukanie za lewym uchem na nierównościach. Mam wrażenie, że zaczep na pas, który jest wbudowany w słupek podskakuje. Czy ktoś ma podobny problem? W samochodzie cisza a te stuki jako, że dochodzą zza ucha są słyszalne i irytujące.

    2. Czy można zaprogramować samochód aby lusterka składały się automatycznie po jego zamknięciu z pilota? Aktualnie jak wysiądę i zapomnę to aby je złożyć muszę włożyć kluczyk do stacyjki.

    3. Czy da się przyciszyć dźwięk podczas otwierania/zamykania drzwi? Jest stanowczo za głośny.
    Nie pisz o takich duprelach tylko opisz jak Ci się jeździ 240KM Veloce
    Jak spisuje się automat ? Jak pracuje wydech?
    Co do stuków w słupku to przy okazji przeglądu lub wcześniej jak Cię wkurza zgłoś to w ASO.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    1. Aktualnie denerwuje mnie stukanie za lewym uchem na nierównościach. Mam wrażenie, że zaczep na pas, który jest wbudowany w słupek podskakuje. Czy ktoś ma podobny problem? W samochodzie cisza a te stuki jako, że dochodzą zza ucha są słyszalne i irytujące.
    Może trudno w to uwierzyć, ale po jakimś czasie uszczelka drzwi zaczyna wydawać dźwięk jakby coś stukało. Ja rozebrałem pół drzwi żeby to znaleźć, a ostatecznie okazało się, że wystarczy przesmarować uszczelki i po temacie. Warto sprawdzić, bo koszt i czas pracy niewielki, a cisza bezcenna

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Nie*. Tak samo nie da się zrobić automatycznego zamykania dachu przy domykaniu okien z pilota.

    --
    *nie = nie da się w prosty sposób, bo nie wierzę, że jest to w ogóle niewykonalne, ale wymagać by to mogło sporych nakładów sił i środków.
    No szkoda

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie pisz o takich duprelach tylko opisz jak Ci się jeździ 240KM Veloce
    Jak spisuje się automat ? Jak pracuje wydech?
    Co do stuków w słupku to przy okazji przeglądu lub wcześniej jak Cię wkurza zgłoś to w ASO.
    Póki co jeżdzę delikatnie. Niby nie trzeba docierać jednak postawiłem sobie 2000 km jako target spokojnej jazdy. Wypowiem się jak przebiję ten próg.
    Automat spisuje się genialnie. Wydech... Hmm jeszcze ciężko powiedzieć ale czasami mam wrażenie, że jego dźwięk pochodzi z głośników

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Może trudno w to uwierzyć, ale po jakimś czasie uszczelka drzwi zaczyna wydawać dźwięk jakby coś stukało. Ja rozebrałem pół drzwi żeby to znaleźć, a ostatecznie okazało się, że wystarczy przesmarować uszczelki i po temacie. Warto sprawdzić, bo koszt i czas pracy niewielki, a cisza bezcenna
    Samochód mam czwarty dzień a stuka od początku. To może jednak nie to

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    Witam,

    Jako, że temat przed zakupem za mną i od kilku dni jestem posiadaczem Giulietty w wersji Veloce postanowiłem założyć nowy wątek o problemach/usterkach i pytaniach, które pojawiły się podczas użytkowania.

    3. Czy da się przyciszyć dźwięk podczas otwierania/zamykania drzwi? Jest stanowczo za głośny.
    Robią to za darmo od ręki w ASO - wprowadzają holenderski kod alarmu czy coś takiego i już nie pika. Mnie też to wkurzało
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał D154573R Zobacz post
    Póki co jeżdzę delikatnie. Niby nie trzeba docierać jednak postawiłem sobie 2000 km jako target spokojnej jazdy. Wypowiem się jak przebiję ten próg.
    W instrukcji jest napisane wielokrotnie ze : ma sie dotrzec, nie stosowac trybu dynamic przez pierwsze kilometry uzytkowania, nie wymagac od samochodu maxymalnych obciazen itp..........w samochodzie na poczatku eksploatacji dociera sie wszystko silnik,skrzynia , ukladaja sie hamulce itp.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki240 Zobacz post
    W instrukcji jest napisane wielokrotnie ze : ma sie dotrzec, nie stosowac trybu dynamic przez pierwsze kilometry uzytkowania, nie wymagac od samochodu maxymalnych obciazen itp..........
    To chyba w tym roku coś się zmieniło. Do 2015 nie było takiej informacji.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dynamika nawet nie można było na początku włączyć. Od taka blokada

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    do 2 tyś km nie włączał się tryb dynamic mimo wyświetlenia trybu D

Podobne wątki

  1. Drobne usterki, pytania i wątpliwości po zakupie.
    Utworzone przez lukasekg w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 13:43
  2. JTD - dwa pytania po zakupie. (grzanie i odpalanie)
    Utworzone przez pawel365 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:22
  3. [159] Pytania po zakupie
    Utworzone przez Gixer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:04
  4. Dwa pytania , dwa problemy, w 156 2,4 jtd.
    Utworzone przez prodigyboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 19:32
  5. [145] Doprowadzenie auta po zakupie- pytania
    Utworzone przez Wild Luke w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory