Strona 1 z 22 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 211

Temat: alfa159 skarbonka czy nie?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    honda
    Postów
    20

    Domyślnie alfa159 skarbonka czy nie?

    witam ,panowie mam taki dylemat naczytałem się wiele o 159 i mam mętlik w głowie i nie wiem co robić na początek powiem może że byłem użytkownikiem passata b5fl 1,9tdi 131koni autko miałem 2 lata byłem zadowolony ale z obawy o koszta automatycznej skrzyni biegów którą posiadał vw postanowiłem go sprzedać jako że na wakację jeżdzę raz w roku np,na chorwację a resztę kilometrów czyli dziennie 24 pokonuję do pracy zakupiłem honde ciwic ufo z silnikiem bęzynowym 1,8 140 koni im powiem tak ,po pół roku jazdy jestem nie zadowolony mało mocy i zawieszenie twarde że plomby wylatują ,zastanawiam sie nad powrotem do czegoś lepszego i bardzo podoba mi sie AR159 sportwagon, naczytałem sie że najlepszy disel i najlepiej 120konny i chip podobno ten silnik najmniej awaryjny jest,ale rozbieżne są opinie o tym modelu jedni chwalą drudzy piszą nigdy wiecej AR, nikech mi ktos napisze kto użytkuje taka alfe czy to przysłowiowa skarbonka czy nie muszę dziennie o 4 rano dojechać do pracy i ten raz wroku jadac na wakacje 2500 km nie chce stanąć w szczerym polu ,i ten niesczęsny DPF da sie z nim żyć czy raczej wyciąć i z głowy ?dziękuje wszystkim z góry za dobrą radę

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar IceMan53
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Jestem właścicielem tego silnika od miesiąca i jestem mega zadowolony jesli chodzi o spalanie i kulture pracy, pracuje lepiej niz u brata w E46 coupe 320CD, wracałem nia z Poznania i wtedy mogl sie DPF wypalic lecz kontrolka żadna nie wyskoczyla tak to jedze caly czas do szkoly i weekendowe krotkie wypady wiec jazda miastowa a DPF siedzi cicho, wiec nie sadze zeby byl to az tak wielki problem jak piszesz.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    honda
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał IceMan53 Zobacz post
    Jestem właścicielem tego silnika od miesiąca i jestem mega zadowolony jesli chodzi o spalanie i kulture pracy, pracuje lepiej niz u brata w E46 coupe 320CD, wracałem nia z Poznania i wtedy mogl sie DPF wypalic lecz kontrolka żadna nie wyskoczyla tak to jedze caly czas do szkoly i weekendowe krotkie wypady wiec jazda miastowa a DPF siedzi cicho, wiec nie sadze zeby byl to az tak wielki problem jak piszesz.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    mogę zapytać jaki rocznik nabyłeś i w jakiej kwocie? i czy ten 120 silnik daje sobie radę z AR

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    nie słuchaj głupot kupuj AR 159 a na poważnie powinno się kupować nie pod pryzmatem danego modelu tylko konkretnego egzemplarza 159 to ciężki wóz i jtd 120 8v może niektórym nie wystarczyć ale ja jestem miło zaskoczony i wcale nie jest takim mułem jak niektórzy sądzą mam go juz kilka miesięcy i zgadzam się: nie jest to tanie auto, zakup sprężyn, wahacza, łożyska/pisty do tanich nie należy ale jtd to znany silnik i mający swietną opinie.Co do dpf-a i egr zawsze można je wyrzucić. Ja mam za krótko auto, dołożyłem już do niej nie mało (elementy eksploatacyjne) ale nie żałuje ani grosza i z pewnością kupiłbym belle jeszcze raz bez zawahania

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar IceMan53
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Zakupiłem sedana rocznik 2006 i dalem za niego 21 500. Tam jak kolega kolesgit91 pisze, 120 km w zupelnosci wystarcza do sprawnego poruszania sie, jezeli chcesz sportowego sedana bierz 2.4 a tak to nie koncentruj sie na jednej wersji, najważniejszy jest stan techniczny a nie czy ma 120 km czy 150 km

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolesgit91 Zobacz post
    159 to ciężki wóz i jtd 120 8v może niektórym nie wystarczyć ale ja jestem miło zaskoczony i wcale nie jest takim mułem jak niektórzy sądzą
    Pewnie sporo zalezy od tego z czego kto sie przesiada
    Dla mnie 2.0 jtdm dupy nie urywa wiec 1.9 120 troche ciezko mi sobie nawet wyobrazic no ale dla kzdego cos milgo








  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar IceMan53
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Pewnie sporo zalezy od tego z czego kto sie przesiada
    Dla mnie 2.0 jtdm dupy nie urywa wiec 1.9 120 troche ciezko mi sobie nawet wyobrazic no ale dla kzdego cos milgo
    Zgadzam sie, wiesz to jest moje pierwsze auto wiec mi w zupelnosci wystarcza przy wyprzedzaniu zdarza sie ze mam but w podłodze ale tak to wydaje mi sie ze jak na takie spalanie to osiagi sa bardzo przyzwoite

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    honda
    Postów
    20

    Domyślnie

    [QUOTE=bocian;1391941]Pewnie sporo zalezy od tego z czego kto sie przesiada
    Dla mnie 2.0 jtdm dupy nie urywa wiec 1.9 120 troche ciezko mi sobie nawet wyobrazic no ale dla kzdego cos milgo [/QUOTE właśnie przesiadka z passat na hondę która na papierku ma lepsze przyśpieszenie dała mi odczuć brak mocy ale podobno chip idzie zrobić bez objawowo

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    popieram w 100%. Wcześniej miałem fiata brava 105 kucy i też jakoś to jechało z czasem to wiadomo. Natomiast w alfie 120 KM dupy nie urywa ale dla mnie nie jest to jakiś taki traktor i "zawali-droga" a wręcz przeciwnie. To ze się będzie pierwszym z pod świateł można zapomnieć gdy obok stoi golf 3 w "tedeiku" ze znaczkiem "pajoniera" i młodym gniewnym w środku Da się jeździć dość dynamicznie , czasami brakuje koni jadąc gdzieś pod górę ale nie przesadzajmy z czasem zawsze będzie brakować koni ale za to wygląd w alfie rekompensuje takie "niedociągnięcia"

Podobne wątki

  1. [159] Alfa159 z silnikiem 1720 tbi
    Utworzone przez mz3545 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 14:07
  2. [159] Automatycznie właczjące się światła awaryjne podczas jazdy alfa159
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 14:38
  3. [159] chlodnica oleju!!! alfa159 silnik2.4
    Utworzone przez jhann w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory