Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Samodzielne naprawy alfy romeo

  1. #1
    look1990
    Gość

    Domyślnie Samodzielne naprawy alfy romeo

    Co myślicie o tym, aby nabyć oryginalny katalog części do wszystkich alf lub pobrać go z neta, następnie kupić narzędzia i samemu dłubać przy alfie?
    Diagnostykę można przecież łatwo przeprowadzić za pomocą odp. programu i złącza, a takie pierdółki jak zestaw blokad do rozrządu inne "mało inwazyjne" narzędzia myślę, że nie będą drogie. Tak samo wymiana zawieszenia (wahacze).Jestem pewny, że co niektórzy z was dłubią sami przy swych cudeńkach. Jaka to niebywała satysfakcja naprawić skutecznie samochód, na którym mało kto się zna. I to w dodatku samemu!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Nie wiem czy już zauważyłeś ale większość z nas sami staramy się coś naprawić przy swoich samochodach Mamy z tego satysfakcję i nie wydajemy bez potrzeby kasy w serwisach Więc warto samemu coś podłubać.. zawsze uda Ci się coś naprawić a do tego czegoś się nauczysz

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał look1990 Zobacz post
    to niebywała satysfakcja naprawić skutecznie samochód
    potwierdzam

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/
    Tutaj masz odpowiedz na twój dylemat
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia powiem, że Alfa jest paskudnym samochodem w samodzielnych naprawach. Ma kilka nielogicznych rozwiązań (np.: mocowanie alternatora praktycznie uniemożliwiające samodzielną wymianę - bez potrzeby użycia podnośnika warsztatowego, śruby zamiast trzpieni w mocowaniach górnych poduszek mcpersona - co poskutkowało wymianą całego elementu ponieważ gwint skorodował od dołu i nie dało się wyjąć samej śruby) wygodnych na etapie montażu samochodu w fabryce ale nie w garażowej dłubaninie.
    Aby udobruchać alfowskich purystów powiem, że niestety jest to wada praktycznie wszystkich nowoczesnych samochodów gdzie nawet wymianę spalonej żarówki trzeba wykonywać w serwisie.
    Jednak wolę dłubać przy moim 18 letnim Opelku gdzie wszystko mam na wyciągnięcie reki przykręcone zwyczajną śrubą z 6 kątnym łbem a nie wynalazkiem który ma mi uniemożliwić cokolwiek poza pogłośnieniem radia, zaś alfę oddaję do mechanika który nie naklnie się przy robocie.
    Ostatnio edytowane przez jj82 ; 30-12-2010 o 08:39

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    jj82... pie...sz glupoty. Wszystko zalezy od tego jakie modele porownujesz. Ktore roczniki itd. poza tym dochodzi subiektywna ocena. W kraju adoratorow "wurst myt kartofeln" wiadomo ze wszyscy stawiaja alfy pod kreska. Ja np ostatnio jak wymienialem opony (w nowym warsztacie) to gadalem co nieco o naprawach, bo wiadomo ze wszystkiego nie zrobie. Pomimo ze pod warsztatem same "szkopskie" staly to gosc powiedzial ze bardzo chetnie pogrzebie przy moich (166V6 i bravoHGT). Bez uprzedzen, twierdzac ze co to za roznica jakie auto. Co prawda jak zajzal pod maske do bravo gdzie komar chu...a nie wsadzi to karpia zrobil. Wtedy zaczelismy gawedzic o takich nietypowych rozwiazaniach i jak z rekawa trzepal przykladami w niemieckich autach przy ktorych cala "lacine" juz przerecytowal.
    To juz nie lata '80 kiedy pod maska poza silnikiem bylo miejsca jak w bagazniku.
    Ja sam grzebie (w granichach mozliwosci) przy autach. Po nowym roku sprawie sobie udar i klucz dynamometryczny wtedy wahlarz napraw powieksze.

    A tak jeszcze mi sie przypomnialo z innego forum jak koles mialczal dlaczego glupie mkarony montuja w 166 tylne lozysko zespolone z piasta. Tez twierdzil jakie to proste jest w innych... ale jakich innych? Golfie I? Takie rozwiazanie stosuje juz chyba wiekszosc swiatowych producentow gdzie piasta jest zespalana. Ale on wolil popastwic sie na alfie zamiast ruszyc glowa.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 30-12-2010 o 10:57

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Każdy samochód jest łatwy w naprawie pod warunkiem, że ma się do niego oprzyrządowanie i odpowiednie warunki. Sam chętnie zaopatrzyłbym się w klucz udarowy, kompresor i podnośnik warsztatowy ale niestety ciężko to pomieścić w blokowym mieszkaniu
    Alfa jak każde nowoczesne auto jest ciasna pod maską co nie zmienia faktu, że jest to tendencja utrudniająca a nie ułatwiająca obsługę samochodu.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dokładnie tak, więc nie ma to znaczenia czy masz opla, fiata, alfe czy bmw. Irytują mnie takie bezpodstawne sformułowania że w alfie to takie beznadziejne rozwiązania a w innych to proste i fajne.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    samemu to tak świece,przepławka,płyn chłodniczy,klocki przód,czujnik położenia wałka korbowego,sonda lambda,osłona silnika,czyszczenie przepustnicy,kasowanie błędów poduszek ,adaptacje,wymiana chłodnicy,wymiana czujnika temperatury,linek hamulca ręcznego,termostat jestem stolarzem z dużym garażem mam parę kluczy i daje rade,mechanik zrobił amory,rozrząd,maglownice i wahacze,a i łożysko z braku doświadczenia przy takich sprawach,ale jak coś zrobię sam to morda mi się tak cieszy jak bym w totka wygrał.A wszystko to dzięki wam panowie z forum ,dzięki i jestem zachwycony ze mogę być alfisti.a te wymiany to zabawa,tylko trzeba myśleć a nie mówić po otworzeniu maski-k--wa jak ja to zrobię, co ci włosi tu narobili,myśleć działać jeździć
    Ostatnio edytowane przez borsukmax ; 30-12-2010 o 21:30

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    kto może i potrafi to ... może..
    Ja jak chciałem wymienić postojówkę to popsułem lampę i teraz nie mogę wyregulować wysokości ...
    W Audi chciałem przeczyścić przepustnicę co skończyło się jej rozregulowaniem... a podczas odkurzania Ibizy przepaliłem bezpiecznik od licznika... więc... tym bardziej już nic nie robię...
    teraz tylko uzupełniam płyny i nic więcej...

    Powodzenia życzę

Podobne wątki

  1. Instrukcja naprawy Alfa Romeo 156 1997-2003
    Utworzone przez pitman w dziale 156
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 15:35
  2. Obszywanie gałki skórą (6b) - samodzielne
    Utworzone przez LukaSS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:07
  3. [156] instrukcja naprawy alfy 156 16V
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 20:36
  4. [164] Alfa Romeo 164 misieq'a91- raport z naprawy
    Utworzone przez misieq_91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 11:09
  5. Samodzielne czyszczenie turbiny
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory