Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: 1.9JTD Łep mi spuchł...paliwo ze Statolil

  1. #1
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie 1.9JTD Łep mi spuchł...paliwo ze Statolil

    WITAJCIE

    od jakichś 2 godzin czytam różne posty mogące mi pomóc i...
    przepraszam jeżeli po raz enty przeczytacie o podobnym problemie!!!

    przed Sylwestrem, wracając z zakupów zatankowałem na Statoil DIESEL GOLD bo się reklam nasłuchałem że to paliwo robi cuda!

    Wracając ciąłem sobie obwodnicą Tarnowa lewym pasem jakieś 120/h obroty ok 2,5-3tys. Przed sobą widzę BUCA w BMW który nie chce mi zjechać więc puszczam gaz żeby się pod niego podtoczyć - w końcu skapował się, zjechał!
    no to JA WCISKAM GAZ I NIC! obroty powoli spadają - wciskam gaz i NIC!! redukuję na 4 i dalej NIC!! zjeżdżając na pobocze zauważyłem że świecą się kontrolki a Alficzka zgasła. Po opanowaniu PANIKI cofnąłem kluczyk, odpaliłem bez problemu i dojechałem do domu.

    po konsultacjach z kumplami doszedłem do wniosku że pewnie jak dojeżdżałem do BMW to zdusiłem auto... takie wytłumaczenie przyjąłem i było OK do dziś!!!

    Postanowiłem dziś wymienić filtr paliwa i powietrza (w warsztacie). Po wymianie filtra paliwa Alficzka się zapowietrzyła - po jakiś cudach odprawianych przez mechanika (m.in. z PLAKIEM!) zapaliła. Mechanik kazał mi się przejechać - zobaczyć jak chodzi. Na 3 biegu przycisnąłem do ok 3tys obrotów, puściłem gaz, obroty powoli spadały, WCISKAM GAZ I NIC!!!
    stało się to samo co na obwodnicy Tarnowa!!!!!

    To samo powtórzyło się w drodze do domu - tym razem na lewy pas wgramolił się buc z BRAVY!!! ZNÓW puściłem gaz, wciskam i NIC!!!

    naczytałem się o różnych możliwych przyczynach ale sądzę że mój przypadek jest trochę dziwny... Ktoś napisał że działo mu się to samo na tym paliwie ze Statoil!!!! do tej pory jeździłem na Orlen Verva i NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW TEGO TYPU!!! ale czy to możliwe żeby to była wina paliwa???? ZA 5,05 zł za litr QRWA jego MAĆ???????

    bardzo proszę o jakieś rady albo ewentualnie namiary na kogoś z okolic Dębicy, Rzeszowa lub Tarnowa kto się zna na Alfach...

    ---------- Post dodany o godzinie 19:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:57 ----------

    namiar już mam - ta część nie aktualna ale reszta jak najbardziej tak!!

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    cudów tam z odpowietrzaniem raczej nie ma - bo układ sie sam odpowietrzy (to nie pompowtryski, gdzie są takie cuda z odpowietrzaniem). Ze 3 razy przekrecasz kluczykiem, co by pompa paliwowa w baku dostała prad i napełniła filtr paliwa oraz "wycisła" powietrze (słychac charakterystyczne bulgotanie w baku).

  3. #3
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie

    no wiem dzięki - tym się jakoś nie martwię bo wiem że to się zdarza ale te problemy z gasnącym autem po puszczeniu gazu to MASAKRA!! przeczytałem rozważania jednego kolegi i jeszcze bardziej się przekonałem że takie jeżdżenie to jak TU154 - udo się albo się nie udo!!! dziś połknąłem cały sznur aut a potem mnie mijały jak stałem na poboczu odpalając Alficzkę... MUSIELI MIEĆ UBAW! taka potwarz dla mojej Alfiny....

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    he - właśnie przed chwilą tłumaczyłem żonie różnice pomiędzy paliwem z TESCO a paliwem ze stacji np. ORLEN. Aby się upewnić to raczej powinieneś dojeździć to paliwo i zatankować z innej stacji - ale to już pewnie wiesz. powodzenia

  5. #5
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario595 Zobacz post
    he - właśnie przed chwilą tłumaczyłem żonie różnice pomiędzy paliwem z TESCO a paliwem ze stacji np. ORLEN. Aby się upewnić to raczej powinieneś dojeździć to paliwo i zatankować z innej stacji - ale to już pewnie wiesz. powodzenia

    no tak tylko Statoil to nie Tesco... chociaż???
    no tak chyba zrobię a jak to nie pomoże to będę szukał w czujniku ciśnienia w pompie albo w innych rzeczach o których wspominali koledzy w innych postach dot tego problemu...

    DZIĘKI
    pozdro

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czym różni się paliwo ze Statoil od paliwa w Tesco? Bo wg mmnie niczym, tylko szyldem reklamowym koncernu. Paliwo i tak pochodzi z tej samej regionalnej bazy paliw. I jesli będzie gorsze (np. zawyżona temp. zapłonu, lub niewłaściwy skład frakcyjny), to spowodowane może być zabrudzoną cysterną, czy tez brudnym zbiornikiem. A te nalezy od czasu do czasu przeczyścić. To zdarza się na każdej stacji.

    Dlatego np: Statoil jest droższy, bo masz obsługę, hot-dogi, ładnhy wygląd i reklamę. Gdy tankujesz na Tesco, widaomo, że nic specjalnego tam nie ma, (oszczędzają na pracownikach, bo sa tylko kasjerzy w budkach), to i paliwko masz tańsze.

    Inna sprawa, to paliwo 98 oktanowe. Czy Ultimate, czy Supra, czy Verva, niczym się od siebie nie różnia, różnią się od 95 tylko iloscią oktanów. I to, że przeczyszczją układ, ułatwiają rozruch to chwyt marketingowy. A to dlatego, że gdy mamy okres zimowy, to każde paliwo jest ulepszone, aby auto przy nawet -20 zapaliło. Jest to odgórna wytyczna, którą mają przestrzegać wszystkie koncerny dla okresów: jesienno - zimowych i wiosenno-letnich.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tam zawsze leje najtanszy ON z hipermarketów i nic sie nie dzieje, roznicy tez nie dostrzegam..

    dziwne ze ci nie chciala zapalić po zmianie filtra paliwa, bo powinna zapalić odrazu bez zadnego problemu, czyli jakby cos było nie tak z podawaniem paliwa..
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 05-01-2011 o 21:48

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    bez podpiecie kompa sie raczej nie obejdzie...

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Co do różnicy między paliwami to polecam obejrzeć:
    http://www.youtube.com/watch?v=ezjknhwcQXU
    Niestety nie mogłem znaleźć w języku polskim, ale na pewno zrozumiecie o co chodzi.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał jelonek1983 Zobacz post
    WITAJCIE

    od jakichś 2 godzin czytam różne posty mogące mi pomóc i...
    przepraszam jeżeli po raz enty przeczytacie o podobnym problemie!!!

    przed Sylwestrem, wracając z zakupów zatankowałem na Statoil DIESEL GOLD bo się reklam nasłuchałem że to paliwo robi cuda!

    Wracając ciąłem sobie obwodnicą Tarnowa lewym pasem jakieś 120/h obroty ok 2,5-3tys. Przed sobą widzę BUCA w BMW który nie chce mi zjechać więc puszczam gaz żeby się pod niego podtoczyć - w końcu skapował się, zjechał!
    no to JA WCISKAM GAZ I NIC! obroty powoli spadają - wciskam gaz i NIC!! redukuję na 4 i dalej NIC!! zjeżdżając na pobocze zauważyłem że świecą się kontrolki a Alficzka zgasła. Po opanowaniu PANIKI cofnąłem kluczyk, odpaliłem bez problemu i dojechałem do domu.

    po konsultacjach z kumplami doszedłem do wniosku że pewnie jak dojeżdżałem do BMW to zdusiłem auto... takie wytłumaczenie przyjąłem i było OK do dziś!!!

    Postanowiłem dziś wymienić filtr paliwa i powietrza (w warsztacie). Po wymianie filtra paliwa Alficzka się zapowietrzyła - po jakiś cudach odprawianych przez mechanika (m.in. z PLAKIEM!) zapaliła. Mechanik kazał mi się przejechać - zobaczyć jak chodzi. Na 3 biegu przycisnąłem do ok 3tys obrotów, puściłem gaz, obroty powoli spadały, WCISKAM GAZ I NIC!!!
    stało się to samo co na obwodnicy Tarnowa!!!!!

    To samo powtórzyło się w drodze do domu - tym razem na lewy pas wgramolił się buc z BRAVY!!! ZNÓW puściłem gaz, wciskam i NIC!!!

    naczytałem się o różnych możliwych przyczynach ale sądzę że mój przypadek jest trochę dziwny... Ktoś napisał że działo mu się to samo na tym paliwie ze Statoil!!!! do tej pory jeździłem na Orlen Verva i NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW TEGO TYPU!!! ale czy to możliwe żeby to była wina paliwa???? ZA 5,05 zł za litr QRWA jego MAĆ???????

    bardzo proszę o jakieś rady albo ewentualnie namiary na kogoś z okolic Dębicy, Rzeszowa lub Tarnowa kto się zna na Alfach...

    ---------- Post dodany o godzinie 19:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:57 ----------

    namiar już mam - ta część nie aktualna ale reszta jak najbardziej tak!!

    Wiesz co miałem rok temu podobna sytuacje tzn jeszcze miałem mondeo w dieslu i powiem Ci tez zatankowałem na Statoil to samo paliwo co Ty i miałem podobne zjawisko, a mianowicie rozpedzajac sie do 3.5tys obrotów na kazdym biegu, przy zmianie biegu silnik poprostu gasl w trakcie jazdy:/ Ja wyjezdzilem na spokojnie co miałem w baku zalałem na orlenie i wszystko wrociło do normy.
    Odnośnie odpowietrzenia to jak gosc Ci zmieniał filt paliwa ze sie zapowietrzyl??? Ja jak zmieniam to zawsze filtr paliwa zalewaja do pełna "ropą" przykrecaja i pali na dyk, wiec wnioskuje ze tam gdzie robileś wymiane to jacys laicy straszni:/

Podobne wątki

  1. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  2. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18
  3. [33] Paliwo do 33 1.7 8V.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 15:02
  4. [155] czuć paliwo
    Utworzone przez maxw-ch w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory