Strona 13 z 36 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 359

Temat: Woda dostaje się do wnętrza auta

  1. #121
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Nie do końca chodzi o moje auto, ale inną 159. Zapach znacznie wzmógł się po tym jak zostało wyprane i nie doschło dobrze. Faktem jest, że w aucie wcześniej długo stała woda z powodu cieknących szyb i drzwi tylnych, przyczyna została już usunięta i auto jest suche, a zapach stęchlizny pozostał. Chciałem na razie zrobić długie ozonowanie. Jak nie pomoże to auto wróci do ludzi, którzy robili pranie na reklamacje, bo wcześniej aż tak nie śmierdziało jak teraz.

  2. #122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    to ja bym reklamowal tylko nie wspominajcie, ze auto zalewala woda i w nim stala

  3. #123
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Niechcialbym Cie martwic ale te otwory w uszczelce celowo nie pokrywaja sie z otworami w drzwiach zeby sie nie syfilo i odprowadzenia byly drozne.
    Autor na pewno miał w tym jakiś cel, tyle że przy oryginalnym rozwiązaniu woda (przy zamkniętych drzwiach) dużo dłużej opuszcza profil drzwi (uszczelka mocno przymyka te odpływy) niż gdy otwory są spasowane (przetestowane). Nie zauważyłem aby otwory się brudziły (jakoś bardziej niż to miało miejsce wcześniej), a problemu z przelewającą się wodą przez blachę nie ma.
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  4. #124
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał skopek Zobacz post
    Autor na pewno miał w tym jakiś cel, tyle że przy oryginalnym rozwiązaniu woda (przy zamkniętych drzwiach) dużo dłużej opuszcza profil drzwi (uszczelka mocno przymyka te odpływy) niż gdy otwory są spasowane (przetestowane). Nie zauważyłem aby otwory się brudziły (jakoś bardziej niż to miało miejsce wcześniej), a problemu z przelewającą się wodą przez blachę nie ma.
    jesteś na 100% pewny, że ta zalegająca woda dostaje się tam tymi odpływami?
    jak długo już masz przerobione te uszczelki?

  5. #125
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Woda odpływa otworami, a nie wpływa. Czytaj ze zrozumieniem.
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  6. #126
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Chciałem na razie zrobić długie ozonowanie. Jak nie pomoże to auto wróci do ludzi, którzy robili pranie na reklamacje, bo wcześniej aż tak nie śmierdziało jak teraz.
    Tak jak piszesz dłuższe ozonowanie może rozwiązać problem. Ale podjedź do firmy, która ma dobry generator ozonu. Duży generator wytwarzający minimum 5 gr ozonu na godzinę. Myjnie i warsztaty często kupują małe generatory wytwarzające 500 - 800 mg ozonu a to możne być za mało.

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał skopek Zobacz post
    Woda odpływa otworami, a nie wpływa. Czytaj ze zrozumieniem.
    Wiem po co sa otwory odplywowe... zapytam inaczej. Którędy dostaje się woda na próg później wlewajac się do środka? Wg Ciebie gromadzi się z odpływów i uszczelka to wszystko trzyma az w końcu się przeleje? Czy jest jakąś inna droga?

  8. #128
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar b0b3k
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 2.4jtdm | była 147 1.9jtd
    Postów
    396

    Domyślnie

    czy ktos z was robil fotki w trakcie naprawy tego ?

  9. #129
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Wiem po co sa otwory odplywowe... zapytam inaczej. Którędy dostaje się woda na próg później wlewajac się do środka? Wg Ciebie gromadzi się z odpływów i uszczelka to wszystko trzyma az w końcu się przeleje? Czy jest jakąś inna droga?
    Woda która wlewa się do środka przez drzwi wycieka spod tapicerki. Problem bierze się stąd że podczas opadów woda która ścieka po szybie częściowo dostaje się pod zgarniacz i przedostaje się do wewnątrz drzwi. To co wleci do środka ścieka sobie po krawędzi szyby na tą blachę do której jest jest przymocowany silnik i prowadnice szyby. Następnie zbiera się u dołu blachy i jeżeli fabryczne uszczelnienie jest już sparciałe wypływa sobie spod tapicerki i leje się na próg a potem do wewnątrz auta.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  10. #130
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar b0b3k
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 2.4jtdm | była 147 1.9jtd
    Postów
    396

    Domyślnie

    dokladnie taki problem wlasnie mam, darek cos tam probowal ale juz nie bylo czasu by sie temu dokladnie przyjrzec - wiec chyba ten patent z uszczelka okienna trzeba bedzie zastosowac

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 19:23
  2. [159] Funkcjonalność wnętrza auta
    Utworzone przez 0zek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 05:49
  3. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory