Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Ekonomia 156 1.9 JTD 8V

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Red face Ekonomia 156 1.9 JTD 8V

    Mam pytanie, Mianowice mam Alfę 156 1.9 JTD 8V zastanawia mnie jak waszym zdaniem najefektywniej nią jeździć, bo jeżeli chodzi o mnie to nie lubię cisnąć jej non stop po 150-180 km/h więc jeżdżę w miarę normalnie 110-130 km/h, ogólnie robię rocznie około 10kk km, i np wczoraj zrobiłem trasę 510 km w tym z 30 km po mieście i 60km po drogach krajowych, a reszta to autostrada. Zatankowałem za 140 zł ON czyli 28 litrów i zrobiłem na tym cały ten dystans (od rezerwy do rezerwy) czyli spalanie wyszło mi 5,5 litra (z klimatyzacją) bez ściem prawie zawsze mi takie spalanie wychodzi, zastanawia mnie ile by więcej spalił gdybym tempo podniósł do 140-150 km/h. Na koniec dodam że ekonomia tego auta jest naprawdę duża i na chwilę obecna nie zamieniłbym Jej na inne auto. Pozdrawiam

  2. #2
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    sorki,że zmienię temat...ale jak z osiągami? Bo szykuję się do kupna nowej Alfy i zastanawiam się nad dieslem...tylko mi,żalezy również na osiągach.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Moim zdaniem wystarczające, Elastyczność jest, przyspieszenie jest, jeśli seria by Ci nie wystarczała zawsze można podnieść moc oo nawet 35KM w zależności od egzemplarza i jego stanu, ale jeśli robisz sporo km to zdecydowanie sprosta wymaganiom, a pssaty i golfy będziesz widział tylko w lusterku wstecznym

  4. #4
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    a jaka masz wersje CF2 czy CF3 ??

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Eper mówi ze cf2

Podobne wątki

  1. [GTV] Ekologia i ekonomia. Jednym słowem 3.0 V6!
    Utworzone przez Tytus9 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory