Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: pusta klima pytanie

  1. #1
    stiv88
    Gość

    Domyślnie pusta klima pytanie

    witam mam alfe 156 kupilem ja z pusta klima .Nie wiem jak jest w alfach ale w astrze mialem tak ze nie zaleznie cyz jest pusta czy nie jak wlaczylem klime to sie wlaczala tyle ze nie mrozila .A w alfie mam pusta klime i jak wlacze ja to zapala sie dioda ale nie wlacza sie sprezarka .I teraz nie wiem czy mam nabic klime i wtedy ona sie zalancza czy poprostu sprezarka poszla

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar suchy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Szymbark k/Gorlic
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 jtd 105KM, jest: Alfa Romeo 159 1.9JTDM 120KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    przy bardzo małej ilości czynnika sprężarka nie załączy się, choć kontrolka się świeci, myślę że nabicie klimy wystarczy, oczywiście przy wcześniejszym sprawdzeniu jej szczelności

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Na forum jest dział 156 i tam zakładaj tematy związane z tym modelem, w tym miejscu jest to prawie że spam
    Była: 156 1.9JTD SP3

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał suchy Zobacz post
    przy bardzo małej ilości czynnika sprężarka nie załączy się, choć kontrolka się świeci, myślę że nabicie klimy wystarczy, oczywiście przy wcześniejszym sprawdzeniu jej szczelności
    Natomiast ja byłem na sprawdzeniu szczelności (azotem - taniej wychodzi) no i jest ok, klima szczelna jest ale nie ma czynnika. Przy pustym układzie sprężarka się załącza więc mi się wydaje, że i u kolegi również powinna się załączyć.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Sprężarka NIGDY się nie uruchomi gdy w układzie nie ma ciśnienia. To po pierwsze primo a po drugie skoro kupiłeś auto wierząc że tylko trzeba nabić to jesteś prawdopodobnie w tej części 99,9% ludzi którzy się dali na ten tekst nabrać. Prawdopodobnie coś jest nie tak. Dlatego jest nie nabita. Bo samo nabicie to pryszcz. I na pewno gdyby się dało nabić przed sprzedażą to ktoś by to zrobił.
    A jeżeli chodzi o napełnianie azotem to nie wiem ale możliwe że da się tak układ oszukać i będzie kompresor się kręcił. Możliwe.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja tez mam problem z czynnikiem. Nabijalem juz trzy razy i za kazdym razem mi uciekl. Sprawzali mi szczelnosc pare razy i nie ma zadnej nieszczelnosci. W tamtym tygodniu odebralem auto od mechanika (robil ponad miesiac) i po odbiorze nie bylo juz czynnika a nabijalem dwa miesiace temu. W servisie sprawdzali na rozne sposoby i nie wiadomo ktoredy ucieka. Teraz nabili mi azotem i mam podjechac za jakis czas sprawdzic ile ucieklo przez ten czas. Wiecie gdzie moze lezec problem?
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Tak - w nieszczelności.
    Powiem Ci szczerze że mnie szlag jasny trafia jak słucham o debilach co mówią że sprawdzał, nieszczelności - nie ma, a kur....a ucieka. To niby którędy???????? Przez opony?????????
    Kur...a przecież jak ucieka to jest nieszczelne tylko idiota znaleźć tego nie potrafi.
    Nie wiem co mu da nabijanie azotem - chyba tylko to że znowu Cię skasuje. No i co z tego że zobaczy ile uciekło? Ręce opadają..........
    Musi nabić dużo barwnika. Tak dużo że wyciek będzie się świecić gołym okiem. To ma taki zielonkawy oczojebny kolor. Jak nabije naprawdę dużo czynnika to sam znajdziesz. Ale oczywiście to trzeba znaleźć rzetelny serwis a nie czopka. W dodatku postarać się przy szukaniu. Dokładnie, godzinę albo dwie szukać. Co trzeba to rozkręcić bo niby jak bez rozkręcania dotrze do wszystkich złączy? Nagrzewnicy? Ale niestety mamy takich tępych mechaników myślących że wyciek może być tylko przy sprężarce i chłodnicy..........
    Tak więc pocieszę Cię AdiUssj. Nie ma perpetum mobile. Ucieka? Jest nieszczelność _

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AndrzejGP23
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1.8 TS FL SW
    Postów
    456

    Domyślnie

    Mi się nie załączała przy pustej, po napełnieniu jest ok, a też już szukałem kasy na nową sprężarkę

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Nie może się załączać na pustej. Pisałem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    Dokładnie, barwnik pokaże nieszczelność,ale czy azot załączy klime nie wiem,
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

Podobne wątki

  1. [159] klima
    Utworzone przez zbyszek2207 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 20:12
  2. Klima znów pusta
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 07:15
  3. 156 2.0 TS Klima
    Utworzone przez stress w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 00:23
  4. Nie działa klima 1,9 JTDm pytanie
    Utworzone przez acik666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 22:38
  5. klima
    Utworzone przez lukaryte23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 08:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory