Strona 5 z 94 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    ale chyba w plastikowym nie trzeba spawać aluminium tak? bo otworów u góry nie ma, na dole tez zabudowane wszystko.


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    no raczej aluminium nie ma bo jest plastik

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    pół jest plastik a pół aluminium tam gdzie są klapki dalej jest aluminium


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Tak wygląda aluminiowa część kolektora pozmianowego z usuniętymi klapami. Plasikowa jest tylko komora miesalnikowa do której przykrecasz rurę od IC. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000488.jpg
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	66.9 KB
ID:	113931

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    może inaczej się spytam czy jest duże ryzyko że jak nie rozbiorę głowicy, to np po jakim czasie zawór wpadnie mi do środka. Czy wszyscy którzy wymieniali naprawiali lub usuwali klapy to zaglądali do środka. Te klapki mi zmieliło czy mogą gdzieś zalegać pozostałości??

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    W silnikach bez turbiny można liczyć na to, że jakimś cudem klapka przeleci przez cylinder i wpadnie do wydechu - i po kłopocie, zawory i gładzie cylindrów jakoś przeżyły i da się jeździć (choć chyba trzeba by mieć dużo szczęścia). W silnikach z turbiną po tym jak klapka wypadnie z cylindra do wydechu musisz wymienić wirnik turbiny. Trudno mi sobie wyobrazić, że urwało się kilka klapek i nic złego się nie stało, jeździsz dalej, silnik cichy, itd. Być może ktoś przed tobą miał taką awarię i powymieniał już co trzeba w silniku...

    PS. oczywiście hipotetyczna sytuacja z silnikiem bez turbiny dotyczy silników benzynowy i tego, że coś wpadnie do dolotu i przeleci przez silnik. Miałem taką sytuację w polonezie i efekt był taki, że na głowicy poodbijała się ośka blaszki. Szczęśliwie gładź cylindra ocalały, do wymiany chyba były zawory. W naszych JTDm takie szczęśliwe zakończenie jest nie możliwe.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-11-2013 o 13:12

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Te klapki mi zmieliło czy mogą gdzieś zalegać pozostałości??
    Skoro nie masz żadnej, a auto nadal jeździ to znaczy, że poprzedni właściciel zrobił z tym porządek. Jeśli masz możliwość - skontaktuj się z nim.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    jeszcze pytanie skad wiesz, ze tylko jedna urwala sie za Twojej kadencji??Moze nie bylo wszystkich i poprzedni wlasciciel usunal klapy bo nie chce mi sie tez wierzyc ze urwaly sie wszystkie.Raczej slyszalo sie o urwaniu jednej badz 2 klap ale wszystkie to wyglada mi na to, ze usunal poprzedni wlasciciel skoro nic sie nie dzieje z silnikiem ale jezeli to mozliwe zweryfikuj to z poprzednim wlasccielem albo rozbieraj glowice

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    W 100% pewności to nie mam bo niby jak. W momencie w którym wydaje mi się że klapka się oderwała, auto przy ruszaniu zaczęło się dławić a dźwięk z komory silnika dobiega coś w stylu włożenia kawałka patyka do miksera. Trwało to ok 10 sekund, po tym czasie ustało auto normalnie zaczęło pracować. Byłem u mechanika to sam nie wiedział o co mi chodzi jednak traf chciała że po 2 tygodniach sam miał taki przypadek on natomiast odrazu zabrał się do głowicy (też ma AR 159). W jego przypadku urwała się pierwsza reszta była na miejscu. Po rozebraniu miał do wymiany chyba 4 zawory i oczywiście planowanie plus regeneracja kolektora. Na tłoku miał kilka rys. Niestety ale decyja moja to na tę chwilę tylko regeneracja kolektora dalszy remont musi poczekać. Chętnie bym rozebrał jednak auto mam od 6 miesięcy i pakiet startowy i tak już mocno mnie obciążył. Liczę że nie zostanę za tę decyzję ukarany.

    Jak kupiłem Alfę tak oleju nie musiałem dolewać i pracowała równo nawet po moim zdarzeniu z rzekomą klapką. Do mechanika dojechała na własnych siłach a to w sumie nie tyle że chciałem naprawić kolektor bo skąd miałem wiedzieć że nie mam wszystkich klapek. Pojechałem naprawić problem wydobywających się spalin z komory silnika i to na tyle dużych że były odczuwane w kabinie. Wcześniej już taki post udostępniłem na forum i to dało mi do myślenia gdzie szukać. Po rozebraniu pomijając brak klapek kolektor po prostu jest mega nieszczelny.

    Jak złoże to powiem czy jest rużnica jak klapki wrócą na swoje miejsce. Mnie osobiście nie che mi się wierzyć że brak klapek nie ma wpływu na jazdę gdyż AR u mechanika u którego się stołuję znacznie lepiej się zbiera od dołu a teraz wiadomo jest że on miał klapki a a ja ich nie miałem, dodatkowo rzadko bo rzadko ale moje auto miało problem z odpalaniem czy to jest wina klapek nie wiem bo czynników może być masa ale jak naprawię klapki to dam znać

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    W 100% pewności to nie mam bo niby jak. W momencie w którym wydaje mi się że klapka się oderwała, auto przy ruszaniu zaczęło się dławić a dźwięk z komory silnika dobiega coś w stylu włożenia kawałka patyka do miksera. Trwało to ok 10 sekund, po tym czasie ustało auto normalnie zaczęło pracować. Byłem u mechanika to sam nie wiedział o co mi chodzi jednak traf chciała że po 2 tygodniach sam miał taki przypadek on natomiast odrazu zabrał się do głowicy (też ma AR 159). W jego przypadku urwała się pierwsza reszta była na miejscu. Po rozebraniu miał do wymiany chyba 4 zawory i oczywiście planowanie plus regeneracja kolektora. Na tłoku miał kilka rys. Niestety ale decyja moja to na tę chwilę tylko regeneracja kolektora dalszy remont musi poczekać. Chętnie bym rozebrał jednak auto mam od 6 miesięcy i pakiet startowy i tak już mocno mnie obciążył. Liczę że nie zostanę za tę decyzję ukarany.

    Jak kupiłem Alfę tak oleju nie musiałem dolewać i pracowała równo nawet po moim zdarzeniu z rzekomą klapką. Do mechanika dojechała na własnych siłach a to w sumie nie tyle że chciałem naprawić kolektor bo skąd miałem wiedzieć że nie mam wszystkich klapek. Pojechałem naprawić problem wydobywających się spalin z komory silnika i to na tyle dużych że były odczuwane w kabinie. Wcześniej już taki post udostępniłem na forum i to dało mi do myślenia gdzie szukać. Po rozebraniu pomijając brak klapek kolektor po prostu jest mega nieszczelny.

    Jak złoże to powiem czy jest rużnica jak klapki wrócą na swoje miejsce. Mnie osobiście nie che mi się wierzyć że brak klapek nie ma wpływu na jazdę gdyż AR u mechanika u którego się stołuję znacznie lepiej się zbiera od dołu a teraz wiadomo jest że on miał klapki a a ja ich nie miałem, dodatkowo rzadko bo rzadko ale moje auto miało problem z odpalaniem czy to jest wina klapek nie wiem bo czynników może być masa ale jak naprawię klapki to dam znać
    Z klapami auto troche ciężej pali,po usunięciu z dołu troche gorzej się zbiera ale jest na to recepta załóż taką zaślepke na EGR http://allegro.pl/zaslepka-egr-jtd-1...720484754.html i auto będzie dużo żwawsze. U mnie po usunięciu silnik zaczął również rózniej pracować czasami wcześniej lubiał lekko pofalować teraz jest wszystko ok a co najważniejsze zauważyłem,że od momentu usunięcia zaczęła troche mniej palić.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory