Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: "Majonez" pod korkiem wlewu oleju

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Zapach benzyny w oleju to źle rozpylone paliwo które ścieka po ściankach cylindra rozrzedzając olej. Monitoruj poziom oleju, jeżeli stan będzie się utrzymywał lub w gorszym przypadku podnosił się to masz lejące wtryski (słabo rozpylają benzynę). Wymiana lub czyszczenie wtrysków.Czyszczenie wtryskiwaczy tylko na porządnym urządzeniu z pomiarem wydajności. Wszelkie dodatki do paliwa mające czyścić wtryski to marnowanie pieniędzy. Masełko pod korkiem to mieszanina wody z olejem w niskich temperaturach i małych przebiegach to normalny objaw. Wyczyść separator oleju (tzw odma) zdziwisz się jaki tam syf ( podejrzewam że żaden z właścicieli tego auta nie czyścił odmy). Zanim wymienisz termostat to zrób test z rura do chłodnicy. Wskaźnik na desce nie jest idealny więc jego wskazania są orientacyjne.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Niekoniecznie, ja miałem dobre wtryski a olej i tak zalatywał benzyną, to normalne że trochę się jej przedostanie pierścieniami, tak samo jak spalanie oleju przy ich zużyciu ale ze względu na gęstość benzyny łatwiej dostaje się gdziekolwiek.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że temat zakończony.
    Dziś zatankowałem i wyruszyłem w małą podróż. Pojeździłem trochę za miastem i obwodnicami, autko się zagrzało, odkręciłem korek, osad się "rozpuścił", wziąłem szmatkę i wytarłem dokładnie cały korek oraz szyjkę wlewu z zalegającego jeszcze tam syfu. Nie było tego wiele, tak więc chyba wystarczyło trochę przepalić auto. Sprawdziłem też stan płynu chłodniczego, który ani nie zmalał ani się nie podniósł. Na powierzchni nie widać było żadnych tłustych śladów.
    Na rozgrzanym i odpalonym silniku, wysunąłem lekko bagnet. Olej nawet kapkę nie prysnął, więc myślę że odma nie jest zapchana?

  4. #24
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Niekoniecznie, ja miałem dobre wtryski a olej i tak zalatywał benzyną, to normalne że trochę się jej przedostanie pierścieniami, tak samo jak spalanie oleju przy ich zużyciu ale ze względu na gęstość benzyny łatwiej dostaje się gdziekolwiek.
    Akurat benzyna szybko paruje i raczej nie przedostaje się do oleju - zakładam ze kompresja jest i w miare ciśnienie na cylindrach, więc szybciej będzie paliwo w wydechu niż w oleju...

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Wydaje mi się, że temat zakończony.
    Dziś zatankowałem i wyruszyłem w małą podróż. Pojeździłem trochę za miastem i obwodnicami, autko się zagrzało, odkręciłem korek, osad się "rozpuścił", wziąłem szmatkę i wytarłem dokładnie cały korek oraz szyjkę wlewu z zalegającego jeszcze tam syfu. Nie było tego wiele, tak więc chyba wystarczyło trochę przepalić auto. Sprawdziłem też stan płynu chłodniczego, który ani nie zmalał ani się nie podniósł. Na powierzchni nie widać było żadnych tłustych śladów.
    Na rozgrzanym i odpalonym silniku, wysunąłem lekko bagnet. Olej nawet kapkę nie prysnął, więc myślę że odma nie jest zapchana?
    Jak pisałem wyżej - niedogrzane auto i syr masz...

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Zgadza się Rafał ale sprawdzałem w wielu autach i w każdym olej zawsze jechał trochę benzyną.

  7. #27
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Akurat benzyna szybko paruje i raczej nie przedostaje się do oleju - zakładam ze kompresja jest i w miare ciśnienie na cylindrach, więc szybciej będzie paliwo w wydechu niż w oleju.
    No nie jest tak dokładnie.
    Przy minusowych temperaturach i krótkich odcinkach to benzyna może a wręcz dostaje sie do oleju.
    Ja dziś po tygodniu stania swoją odpaliłem i oczywiście odma zamarznieta,jeżdzie na krótkich odcinkach i silnik nie łapie nawet 90 st.
    Chyba trzeba bedzie zrobić odmę bez tego odolejacza na zimę bo zbyt ryzykowne bo nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy tam złapie.
    Chyba ,że wsadzic tam jakąś grzałkę
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Wpadłem na inny pomysł do swojego auta i jestem w trakcie jego realizacji. Robię sterowanie grzałki płynu chłodniczego, grzałka ze świecami żarowymi taka jaką ma większość diesli (zresztą z któregoś z nich mam zamiar ją zapożyczyć), świece dostaną zasilanie kilkanaście sekund po odpaleniu auta jak ustabilizuje się praca całego układu a zostaną odłączone po osiągnięciu zadanej temperatury, docelowo myślę że będą to okolice 40-50*C temperatury cieczy. Montuję to dlatego, że 8-zaworówka ma bardzo wydajne chłodzenie i długo się nagrzewa co nie służy ani silnikowi, ani komfortowi (długi czas zimno w środku) a dodatkowo będę miał LPG więc też będzie ekonomicznie przez szybsze przełączenie na gaz. Docelowo czas załączenia po uruchomieniu i temperatura wyłączenia grzałki mają być regulowane w pewnym zakresie.
    Taki gadżet dodatkowo zmniejszy ryzyko zamarzania odmy ze względu na szybsze nagrzanie silnika.
    Można też zasłonić część chłodnicy na duże mrozy.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Wink

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    A u mnie w Cytrynie nawet po 150km jest masełko, dodatkowo ubywa oleju a w płynie jest warstwa oleju jak po wycieku z Exxon Valdez'a
    Czemu się dziwić, jak auto robi 2km to nawet wskazówka od temperatury nie drgnie, to nawet grzech 2km jechać a nie iść na pieszo, 15-20 minut. Przy warunkach obecnie panujących na zewnątrz jest to w zupełności normalne zjawisko.
    no dobra, ale takie zjawisko już normalne nie jest
    Ostatnio edytowane przez beatles ; 28-01-2014 o 12:49

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    No nie jest, po szybkiej kalkulacji wychodzi około 1l/1000km więc spodziewam się że któregoś dnia mogę nie dojechać do celu

Podobne wątki

  1. [159] Uszczelka pod żółtym korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2022, 13:02
  2. [159] Dziwne "coś" pod korkiem wlewu oleju 3.2 JTS
    Utworzone przez explorer1406 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 17:16
  3. "Drzwiczki" wlewu paliwa
    Utworzone przez Puma w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 10:21
  4. Masło pod korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Shenk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 19:53
  5. Szara papka pod korkiem wlewu oleju...
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory