Strona 41 z 168 PierwszyPierwszy ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #401
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Hejka,

    Panowie myslal, ktos nad tym albo posiada?

    https://allegro.pl/felgi-19-5x110-al...499079954.html

    Cena jest dosc niska tylko zastanawia mnie jakosc w porownaniu do oryginalnych.
    mnóstwo osób już jeździ na tym, głównie na 159tkach, z tym że większość nie zdaje sobie z tego sprawy...
    jak dla mnie na żywo różnica w kolorze dramatyczna

  2. #402
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pozwolę sobie wrócić do tematu opon na zimę. Będę szedł w 18"(dokupię felgi lub pożyczę od żony jej letnie podkowy) i tu pytania:
    1.opony koniecznie RunFlat czy olać na zimę?
    2.225/45R18 czy 235/45R18 żeby trochę podwyższyć profil (dla pierwszych mam porządne łańcuchy Pewag-a które zostały my z 17" ze 159, więc odpadłby koszt zakupu kolejnych łańcuchów(a stosuje i mimo Q4 będę musiał kupić na 100%))
    3.Jeśli nie RF to montować czujniki TPMS? Jak się objawia w Giulii ich brak, coś wiecznie pika czy tylko komunikat? W razie gdyby komunikaty były upierdliwe to wystarczy że ominę Security Gateway na OBD i pewnie będę mógł to ustrojstwo wyłączyć w razie czego na zimę z MESa.
    4.Które opony z dostępnych polecacie albo nie polecacie: Goodyear UG Performance G1 bez RF czy Pirelli Sottozero 3 z RF czy Dunlop SP Winter Sport 5 bez RF czy Michelin Pilot Alpin PA4 bez RF. Zastosowanie w podgórskim i górzystym terenie tylko, autostrady raczej nie, w zimie jazda lokalnie, choć nie lubię jak opony wprowadzają jakieś drgania czy są głośnie (a takie są np Continental TS850 które mam w GIulietcie i też kupiłem kiedyś do 159 TBi)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-08-2018 o 23:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #403
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    jbc mam na sprzedaż 2 felgi srebrne turbiny 18" x9" et34 za 900zł z Giuli oczywiście, jednak chce sobie założyć z tyłu 2 X8" też
    Nie polecam kupowania czegokolwiek od tego Pana.
    Na forum łatwo można znaleźć kilka historii zakupu "igiełek" felg, a przede wszystkim Alfy 159.

  4. #404
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pozwolę sobie wrócić do tematu opon na zimę. Będę szedł w 18"(dokupię felgi lub pożyczę od żony jej letnie podkowy) i tu pytania:
    1.opony koniecznie RunFlat czy olać na zimę?
    2.225/45R18 czy 235/45R18 żeby trochę podwyższyć profil (dla pierwszych mam porządne łańcuchy Pewag-a które zostały my z 17" ze 159, więc odpadłby koszt zakupu kolejnych łańcuchów(a stosuje i mimo Q4 będę musiał kupić na 100%))
    3.Jeśli nie RF to montować czujniki TPMS? Jak się objawia w Giulii ich brak, coś wiecznie pika czy tylko komunikat? W razie gdyby komunikaty były upierdliwe to wystarczy że ominę Security Gateway na OBD i pewnie będę mógł to ustrojstwo wyłączyć w razie czego na zimę z MESa.
    4.Które opony z dostępnych polecacie albo nie polecacie: Goodyear UG Performance G1 bez RF czy Pirelli Sottozero 3 z RF czy Dunlop SP Winter Sport 5 bez RF czy Michelin Pilot Alpin PA4 bez RF. Zastosowanie w podgórskim i górzystym terenie tylko, autostrady raczej nie, w zimie jazda lokalnie, choć nie lubię jak opony wprowadzają jakieś drgania czy są głośnie (a takie są np Continental TS850 które mam w GIulietcie i też kupiłem kiedyś do 159 TBi)
    ktoś ma ochotę podzielić się doświadczeniami z zimowymi oponami w Giulii, jakieś rekomendacje czy krytyka?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #405
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mogę opisać jak to u mnie wyglądało, może fragmenty pamiętasz.

    Pacjent: Żulia 200 KM z napędem na ośkę (<3) i szerszym tyłem. Oczywiście 18-nastki. Chciałem kupić SottoZero3 RF (mam w Julce SottoZero3 i są bardzo ok), albo nie było to możliwe. Nie było szerszego tyłu.

    Stanęło na Nokianiku WR A4 (225+255), łącznie poniżej 2500 zł. Bez RFa oczywiście. TMPS - tak, włożone. Łańcuchy jakieś znalazłem na ten szeroki tył, ale nie takie fajne jak chciałem.

    Ogólnie te Nokiany nie są złe, była grana i autostrada i biała droga, no i oczywiście ESP pyka jak szalone jak się chce postawić Żula bokiem, ale opona w miarę przewidywalna. Przebieg jakiś śmieszny, więc wypowiadać się o trwałości nie wypada.

  6. #406
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Też mam nokiany wr a4 z 200 konnym rwd, tylko ja mam 17tki, z tyłu 225.
    Na śniegu spoko i przewidywalnie, natomiast na deszczu bardzo łatwo było o zaboksować, troche za łatwo.
    Pamiętajmy, że w trójmieście była ciepła zima...

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #407
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dzieki koledzy. w 159 mialem nokiany wr a3 i szalu nie robily, za latwo zrywaly przyczepnosc, dlatego troche jak do jeża podchodze do a4.
    co do pirelli to sa w dobrej cenie sottozero 3 run flat obecnie, tyle ze one maja 72dB a w testach to nie sa prymusi. mocno rozwazam gy ultragrip performance g1 bez rf ale tu i tak musialvym doplacic po 150zl/opone no i nie ma rf ale jest 70dB. jest jeszcze nowosc michelin pilot alpin 5, ale to jeszcze nie ma testow, choc sadzac po tym jak dobre opony w kazdej kategorii (motor czy letnie do osobowek) michelin wypuszcza w ostatnich 2-3 latach moze to byc hit, do tego sa ciche bodajze 68dbn tylko tez bez rf a cena jeszcze 80zl za szt wyzej od gy ug g1. kazda cenowo jest dla mnie do zaakceptowania, bardziej chodzi o to ze pierwsza ma rf, druga nie ale jest jedna z topowych w testach a trzecia jest cicha i potencjalnie moze okazac sie topowa, ale poki co to niewiadoma. ciezko cos wybrac.

  8. #408

  9. #409
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    daję znać, zamówiłem gy ug performance g1 225/45r18 95v bez rf dot2018 570zl/szt. w trakcie zimy napisze jak sie sprawują - kolega jeździ na nich w 159tbi i jest zachwycony.

    co do pirelli sottozero3 o których pisałem wcześniej, okazało się że są źle zakwalifikowane na ceneo, te w dobrej ofercie cenowej są bez rf tak naprawdę. cena atrakcyjna bo 408zl/szt ale wolałem wziąść opony z 2018 i ktore lepiej wypadaja w testach i sa cichsze. te micheliny pilot alpin 5 to jeszcze niewiadoma a do tego droższa o 70zl/szt, wiec odpuściłem.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-09-2018 o 11:04

  10. #410
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzieki koledzy. w 159 mialem nokiany wr a3 i szalu nie robily, za latwo zrywaly przyczepnosc, dlatego troche jak do jeża podchodze do a4.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    daję znać, zamówiłem gy ug performance g1 225/45r18 95v bez rf dot2018 570zl/szt. w trakcie zimy napisze jak sie sprawują - kolega jeździ na nich w 159tbi i jest zachwycony.
    Rozumiem, że zraziłeś się do Nokianów WR A3/A4, ale nie wiem, czemu automatycznie odrzuciłeś Nokiany WR D4? Z porównania parametrów wychodzi, że są nawet nieco cichsze od GY i lepsze na mokrym. Ja też na lato mam GY w 159 i również mam GY dedykowane dla AR w nowym Veloce, ale na zimę zakładałem Nokiany w 159 (nie pamiętam który model, bo kupowałem je już jakiś czas temu) i skłaniam się również do Nokianów WR D4 dla Veloce. Porównanie parametrów załączam poniżej. Czy ktoś z was ich już używał?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Porównanie opon zimowych.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.4 KB
ID:	249983  
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory