Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Dym w kabinie 159 przy postoju nasila się przy wypalaniu DPF lub jazdy tyłem

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Question Dym w kabinie 159 przy postoju nasila się przy wypalaniu DPF lub jazdy tyłem

    Witam


    Całkiem niedawno nabyłem Alfę i po wymianie wszystkiego co trzeba, co było łatwe do zdiagnozowania wymieniłem. Teraz po zrobionych już kilka kilometrów zauważyłem że podczas wypalenia DPF mam lekki dym w kabinie. Podczas jazdy dym zanika przy włączonym wewnętrznym obiegu również. Dym ten też pojawia się w niewielkim stopniu podczas postoju chociaż tutaj raczej go już tylko czuć niż widać, nasila się w momencie gdy jadę do tyłu. Na logikę w układzie wydechowym mam nieszczelność tak przynajmniej to odbieram. Teraz pytanie czy ktoś miał takie objawy i gdzie szukać. Raczej sam naprawiać nie będę jednak poznanie waszej opinii do zdania mechanika myślę że będzie przydatna. Czy ktoś miał z was taki przypadek. Dodam że przy układzie wydechowym nic za mojej kadencji nie było wymieniane

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    A widzisz ten dym, czy tylko czujesz smród spalonego paliwa ? U mnie przy wypalaniu filtra również śmierdzi dieslem w środku auta, co nie jest odosobnionym przypadkiem.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    przy wypalaniu dpf śmierdzi w środku spalinami. U mnie przy uszkodzonym łączniku elastycznym na wydechu śmierdziało spalinami na postoju.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleyvor Zobacz post
    przy wypalaniu dpf śmierdzi w środku spalinami. U mnie przy uszkodzonym łączniku elastycznym na wydechu śmierdziało spalinami na postoju.
    takze mialem w 156 uszkodzony lacznik elastyczny i np na czerwonym smierdzialo

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    A widzisz ten dym, czy tylko czujesz smród spalonego paliwa ? U mnie przy wypalaniu filtra również śmierdzi dieslem w środku auta, co nie jest odosobnionym przypadkiem.
    dym widzę w momencie wypalania DPF oraz przy mocniejszym obciążeniu akurat miałem taką okazję bo 2 dni temu auto ciągnęło przyczepkę i dym miałem przy ruszaniu. Dym jest widoczny wygląda jak spaliny. Natomiast przy normalnej jeździe przy braku wypalania DPF-u na postoju lekko czuć. Czy ten łącznik elastyczny wzrokowo można ocenić na uszkodzony ktoś wie jaki mniej więcej koszt. Może zaproponuje mechanikowi wymianę?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Łącznik elastyczny ocenisz sam, jeśli będzie uszkodzony to będziesz widział sądzę na oplocie.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Temat u mnie nie jest jeszcze zakończony po obyciu się z autem zaobserwowałem takie objawy. Przy włączonym nawiewie z zamkniętym obiegiem wewnętrznym dymu w ogóle nie czuć natomiast czuć analogicznie przy wyłączonym (wyłączony nawiew wewnętrzny) a nie do zniesienia jest kiedy (chyba) DPF się wypala (lekko podniesiony wskaźnik turbo na postoju). Przy wypalaniu na postoju otworzyłem maskę i tam widać było jak kłęby dymu wydostają się z okolicy EGR. Byłem u mechanika z tym to powiedział że ktoś przy tym grzebał (poprzedni właściciel), EGR był niedokręcony i jedna ze szpilek jest zerwana. Dokręcił jednak dym nadal jest wyczuwalny i widoczny przy wypalaniu. Zadzwoniłem do mechanika to zaproponował wymianę uszczelek przy EGR czyszczenie przepustnicy i EGR oraz wymianę śruby

    teraz pytanie czy to wystarczy czy może coś tam się zatarło. Dodam że ten dym był dobrze widzialny właśnie w tym miejscu więc miało by to sens. Jednak czy w tym miejscu jest jakaś predyspozycja/możliwość że jest inny też bardziej znany problem. Czy w tych okolicach jest jeszcze jakiś element przez który wydobywają się spaliny. Czy jest to możliwe że jest dziurawy np kolektor

    aha łącznika elastycznego nie wymieniałem gdyż na miejscu przy pierwszej wizycie u mechanika uzyskałem odpowiedź że nie ma takiej potrzeby
    Ostatnio edytowane przez olo_84 ; 31-07-2013 o 09:09

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Sprawdź też kolektor ssący. Auto masz z 2006r więc jak jeszczenie robiłeś klap to pewnie są do zrobienia. Dym może się wydostawać z nieszczelności w miejscu mocowania osi klap wirowych.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    z tego co wiem to przy zakupie mowa była że jest to już nowej generacji i mam plastikowy kolektor. Więc klap wirowych już nie mam

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    W plastikowym kolektorze klapy wirowe również są obecne. Chyba, że je usuniesz
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 976
    Ostatni post / autor: 18-05-2023, 15:05
  2. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  4. Bujanie tyłem przy hamowaniu 156 sw
    Utworzone przez xakner w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 22:26
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory