Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: "Majonez" pod korkiem wlewu oleju

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Miło, że jest takie zainteresowanie tematem. Więc tak...
    Samochód śmiga na oleju Liqui Moly 10w40 + ostatnio litr dolewki Valvoline Max Lifem też oczywiście 10w40 (ta sama specyfikacja), bo niestety nigdzie na miejscu nie mogłem dostać Liqui Moly. Innych rodzajów olei nie leję.

    Fakt, ostatnio nie miałem nawet czasu na dłuższą przejażdżkę i szczerze, to dziś po odkręceniu korka się zdziwiłem. Płynu chłodniczego raczej tak jak pisałem nie ubywa, więc mam nadzieję że uszczelkę pod głowicą można wykluczyć. Jutro jeszcze odkręcę dla pewności korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobaczę czy nie pływają tłuste oka.

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Te spaliny to czuć ze zbiorniczka płynu chłodzącego ?
    Gdyby te spaliny było czuć ze zbiorniczka wyrównawczego, to dawno już bym remont robił Odkręciłem dziś korek od wlewu oleju i po prostu "niuchnąłem" było czuć trochę tak jakby benzyny, dlatego myślę że to mogą być spaliny. Czytałem, że niby to dość normalne, ale jednak wolę się zapytać.

    Cytat Napisał motodoktor1 Zobacz post
    Witam!Jeśli masz gaz to bym się nie niepokoił ale jeśli auto nie ma gazu trzeba kontrolować poziom płynu gdyż ten budyń świadczy o obecności wody w silniku.Przy spalaniu gazu powstaje dużo pary wodnej i takie zjawisko często powstaje na korku.Pozdrawiam
    Auto to czysta benzynka. Akurat ten majonez, z tego co wiem to parafina. Chyba, że się mylę. Druga sprawa, że po 4 kilometrach auto raczej jeszcze dobrze nawet się nie nagrzeje, więc nie przeskoczył by chyba nawet na gaz.

    Podejrzewam też, że mógł mi siąść termostat... Po tych średnio 15 kilometrach, benzyniak powinien się już chyba zagrzać do 90 stopni? Jak myślicie? Zaobserwowałem to jeszcze przed mrozami, że coś auto nie trzyma temperatury... W zasadzie to auto nagrzewa się do 90 stopni i wyżej, jedynie w korku... Potem jak ruszę to wskazówka spada gdzieś na około 70-75 stopni. Wychodzi to tak, jakby silnik wcale się nie dogrzewał, no bo aż takie wahania temperatury? Rozumiem kwestia 5 stopni czyli 85-90, ale nie około 70 do nawet 100... Zaobserwowałem to gdzieś około 3 tygodnie temu i teraz tak sobie skojarzyłem to z tą "mazią" pod korkiem wlewu oleju.

    #edit.
    Dodam też, że jak było przynajmniej lekko na plusie, czyli w sumie jeszcze nie tak dawno, to nic takiego nie było.
    Od około miesiąca, mam taką sytuację, że alfą raczej dużo nie jeżdżę, do tego obecne temperatury i wilgoć robi swoje... Pewnie dlatego też taka maź się zrobiła pod korkiem. Wystarczy wymienić termostat, dobrze przegonić auto i powinno być okej. Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale jednak wolę się upewnić.

    Co wy koledzy na to wszystko?
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 23-01-2014 o 22:16

  2. #12
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Tak najczęściej jest przy oleju półsyntetycznym i na krótkich odcinkach. dla pewności zerknij na cienką rureczkę z odmy olejowej przy grodzi silnika. zdejmij gumową cienką rureczje i zobacz palcem na krople oleju . jak będzie serek to zrób pomiar płynu chł. jeśli olej to nieam się czym martwić
    temp. ma inna wartość na termostacie a inna na człodnicy - polecam pirometr i zmierzenie wart, na elemencie mosiężnym cz.temp na cgłodnicy i na cz. termostatu. srednia tych 2 temp będzie optymalna dla całego układu

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    dla pewności zerknij na cienką rureczkę z odmy olejowej przy grodzi silnika. zdejmij gumową cienką rureczje i zobacz palcem na krople oleju . jak będzie serek to zrób pomiar płynu chł. jeśli olej to nieam się czym martwić
    Własnie też myślałem, żeby jutro zdjąć przewód (rurkę) z odmy i zobaczyć jej drożność.

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    temp. ma inna wartość na termostacie a inna na człodnicy - polecam pirometr i zmierzenie wart, na elemencie mosiężnym cz.temp na cgłodnicy i na cz. termostatu. srednia tych 2 temp będzie optymalna dla całego układu
    Niemniej jednak Rafał, myślę że mam naprawdę walnięty termostat. W trasie powinien trzymać te 90 stopni, albo chociaż wskazówka prowizorycznie powinna być gdzieś na środku skali... A tu dopiero w porządnym korku wskazówka leci na 90 stopni i dalej...

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Na 100% termostat.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Na 100% termostat.
    Termostat walnięty, przez co silnik jest nie dogrzany. Jazda zazwyczaj na krótkich odcinkach z niedogrzanym silnikiem + obecne temperatury i wilgotność powietrza, powoduje powstawanie białej mazi pod korkiem wlewu oleju.

    To takie moje spostrzeżenia i spekulacje na temat tego całego tematu. Zwyczajnie czas wymienić termostat, zalać autko dobrym paliwkiem, wyczyścić korek i "szyjkę" z tej białej mazi i dobrze pogonić autko, tak chociaż ze 100km. Po tym zabiegu, wszystko powinno powrócić do normy, przynajmniej ja tak myślę.
    Dodam że olej na bagnecie, jak i sam bagnet czysty.

    Kwestia tego zapachu... Jak to u Was jest? Jak na moje, to jest raczej normalne, że lekko czuć benzyną będzie, ważne że to nie ze zbiorniczka wyrównawczego.

    Co o tym wszystkim myślicie?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Z silnika zawsze śmierdzi paliwem, to normalne.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Z silnika zawsze śmierdzi paliwem, to normalne.
    U mnie nie jest to jakiś smród, że czuć nie wiem skąd... Po prostu jak odkręcę korek od wlewu paliwa, i nachylę się nosem, to czuje zapach takich spalin. Dla mnie to było normalne, ale jak już to wolałem zapytać.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar marcineczq
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WY
    Auto
    164 3.0 V6 12V
    Postów
    161

    Domyślnie

    W mojej dokładnie tak jak to opisujesz (majonezik pod korkiem, specjalnie płynu chł. nie ubywało) zaczęła się przygoda z uszczelką pod głowicą.
    Tyle że ja masełko miałem też w odmie, w taką pogodę jak dziś albo i mroźniej to wszystko mi zamarzło.
    .:164 3.0 V6:.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ile Cię wyniosła wymiana?

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar marcineczq
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WY
    Auto
    164 3.0 V6 12V
    Postów
    161

    Domyślnie

    Robiłem to u pablo, jakieś 3K.
    .:164 3.0 V6:.

Podobne wątki

  1. [159] Uszczelka pod żółtym korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2022, 13:02
  2. [159] Dziwne "coś" pod korkiem wlewu oleju 3.2 JTS
    Utworzone przez explorer1406 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 17:16
  3. "Drzwiczki" wlewu paliwa
    Utworzone przez Puma w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 10:21
  4. Masło pod korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Shenk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 19:53
  5. Szara papka pod korkiem wlewu oleju...
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory