Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: DYSTANSE 5X98 10mm ALFA FIAT LANCIA

  1. #31
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    po doświadczeniach 2 letnich niepolecam!!!
    ford galaxy - dystanse 25mm koła 18 x 40x225 - 70000km przebiegu - 2 razy zawiecho za 2500zł, bez dystansów 130000 km na JEDNYM zawiechu!!!
    Alfa 164 4 lata na jednym zawiechu 50000km wymiana i po załozeniu dystansów 20mm- ROK i 15000km i wymiana!!!
    Cierpia łozyska przeguby , drąki i łaczniki - aaaaa i pompa wspomagania.
    Niesamowite prowadzenie - przyklejony do drogi - seryją 164 za mna niedorównywał , tył wyjezdzał lub przód a u mnie ok.
    Bilans kosztów jest na minus prowadzenie na plus aaaa nizsza predkosc max o ok 5-10km/h przyspieszenie tez słabsze .
    Dla porównania na 4 dojazdówkach na prostej przyspieszenie lepsze o 05 s do 100km/h. i v max powyzej 260.
    Oceńcie sami.
    co seria to seria

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    ET felg mam 43.5 + dystanse 20mm i bywa problem czasami. Szczególnie jak samochód będzie niżej to może trafić koło w błotnik. Uważam, że max 15mm na koło będzie ok. Na styk. Choć teraz nie jestem pewien jak tak patrze na te moje liczby czy na pewno dobrze spojrzałem na to ET.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Co do kolegi który pisał o oporach, to chyba mu się pomyliło i chciał napisać że są większe opory TOCZENIA, a nie opory powietrza. Ale to pewnie tylko pomyłka i co innego kolega miał na myśli.
    A odnośnie tego co piszą na forach BMW i Merca, to już kolega mnie jeden wyręczył - tam rzeczywiście jest to spowodowane napędem na tył i przy większej mocy przenoszonej na tył to takie rozwiązanie jest dobre. Ale jeżeli nie będziesz miał problemów żadnych z takim zestawieniem opon - tył szerszy, przód węższy, to daj znać Bo zapewne będzie to ciekawie wyglądać
    Ale dziwne że Ci 215 obtarło z przodu, bo ja też mam 215 na lato (215/45/17) i póki co jest wszystko ok - trze może tylko minimalnie przy pełnym skręcie podczas parkowania(ale to już jak się dokręci na max. )
    Pozdro!

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeadinhollywooD Zobacz post
    ET felg mam 43.5 + dystanse 20mm i bywa problem czasami. Szczególnie jak samochód będzie niżej to może trafić koło w błotnik. Uważam, że max 15mm na koło będzie ok. Na styk. Choć teraz nie jestem pewien jak tak patrze na te moje liczby czy na pewno dobrze spojrzałem na to ET.
    Jeszcze jutro zobaczę i sprawdzę bo coś chyba jakieś głupoty nasmarowałem.

    ---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    po doświadczeniach 2 letnich niepolecam!!!
    ford galaxy - dystanse 25mm koła 18 x 40x225 - 70000km przebiegu - 2 razy zawiecho za 2500zł, bez dystansów 130000 km na JEDNYM zawiechu!!!
    Alfa 164 4 lata na jednym zawiechu 50000km wymiana i po załozeniu dystansów 20mm- ROK i 15000km i wymiana!!!
    Cierpia łozyska przeguby , drąki i łaczniki - aaaaa i pompa wspomagania.
    Niesamowite prowadzenie - przyklejony do drogi - seryją 164 za mna niedorównywał , tył wyjezdzał lub przód a u mnie ok.
    Bilans kosztów jest na minus prowadzenie na plus aaaa nizsza predkosc max o ok 5-10km/h przyspieszenie tez słabsze .
    Dla porównania na 4 dojazdówkach na prostej przyspieszenie lepsze o 05 s do 100km/h. i v max powyzej 260.
    Oceńcie sami.
    co seria to seria
    Z tym przyśpieszeniem to mnie bardzo mocno zaskoczyłeś bo u mnie jest identyczne przed jak i po założeniu dystansów co do zużywania to nie wiem bo jeszcze tyle nie przejechałem.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Ostatnio założyłem dystanse do swojej AR
    Po przeczytaniu kilku watkow na forum zdecydowałem się na 15mm na stronę z centrowaniem.
    Przód wyszedł w zasadzie idealnie, może nawet troszkę za szeroko ( z 5 mm), tył mógłby jeszcze się wysunąć jakiś 1 cm.
    Niestety tył zaczął obcierać na wybojach już przy przewożeniu jednego pasażera z tyłu i pełnym baku.
    Obecnie ściągnąłem nadkola żeby sprawdzić na ile był to problem tych szmacianych fartuchów ale nie wydaje mi się żeby to wiele zmieniło. Moje felgi to oryginałki AR 17" ET40,5 7J z oponkami 205/50 R 17. Bez dystansow nie obcierało teraz trze sam czubek zewnetrznej krawedzi opony.
    Czytałem że sporo osob zakladalo na tyl dystanse nawet 25mm i wszystko bylo ok wiec dlaczego tu obciera ?? Czy jest to wina dystansow czy raczej springi juz klaply ?
    Może coś podpowiecie ??
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

Podobne wątki

  1. [156] Dystanse do kół 10mm - bezpieczne ?
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory