Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 116

Temat: klapy wirowe

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    A co jak biegły sądowy uzna, że to Twoja wina bo nie zmieniłeś paska? (sorry, zawsze chciałem się poczuć jak Ty na koncu dyskusji ). Ale, że niedawno o 180 stopni zmieniles sie w kwesti klap to może i w sprawie paska zmienisz zdanie. Nikt oczywiscie nie robi takich badan bo i po co. Tu raczej wystarczy troche myslenia i logiki, że coś jak jest gumą nawet z kordem to się zmienia jak pracuje i jak to zluzujesz, a potem przywrócisz do ponownego działania.
    Dlatego pisałem - że wymiana paska na nowy (niezależnie od przebiegu) to jest tylko i wyłącznie dupochron. Jeśli cokolwiek działoby się niedobrego z gumą z kordem po naciągnięciu paska i jego poluzowaniu - to świadczyłoby to bardzo niedobrze o jakości tego paska. Taką samą gumę z kordem masz w oponie - i co, jakoś dziwnym trafem nikt nie zabrania wypuszczenia powietrza i ponownego napompowania opony...
    Cały problem polega na tym, że prościej jest stwierdzić (z punktu widzenia producenta), że pasek po demontażu należy wywalić do kosza, bo odpada Ci problem:
    - określania, po jakim przebiegu zdemontowany pasek nadaje się do ponownego montażu
    - określania, w jaki sposób należy przechowywać zdemontowany pasek
    - rozpatrywania gwarancji, gdy pasek strzelił, bo ktoś go zdjął, rzucił na ziemię, następnie 3 razy na niego przypadkowo nadepnął i na koniec spadł mu na niego klucz francuski.
    I dlatego nie ma dzisiaj żadnych badań, potwierdzających teorię "osłabienia paska przez jego demontaż", bo takich badań się nie da wykonać w sposób jednoznacznie sugerujący, że pasek trafi swoją żywotność po takiej akcji. Gdyby się dało coś takiego udowodnić - to już dawno producenci pasków dudniliby o tym na prawo i lewo - bo to oznacza czysty zysk (właściciel samochodu w życiu w takiej sytuacji nie zgodziłby się na ponowny montaż paska, co się przekłada na zwiększoną sprzedaż nowych pasków).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    To akurat wiemy bo jeszcze nic konstruktywnego od siebie nie napisales przez 3 strony.
    A Ty? Oprócz powielenia starej jak świat teorii, też niczego ciekawego się nie dowiedzieliśmy...
    Ciekawe, czy równie skutecznie piętnujesz osoby wywalające DPF-y - przecież to jest zmiana absolutnie niedopuszczalna przez producenta auta. Nie mówiąc o większym zatruwaniu środowiska - a więc szkodzeniu ogółowi, a nie tylko sobie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Są różne szkoły, mój mechanik założyl mi nowy pasek (miał 25kkm nalatane), w końcu te dodatkowe 150zeta za pasek to przy całej tej zabawie nie majątek.
    no ale czemu nei zmienił rolki i napinacza? To teraz z nowym paskiem po jakim przebiegu będziesz wymieniał? Jak ja zmieniałem ostatni raz rozrząd (po 35kkm) to już mi hałasowała rolka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Prezerwatywe tez 2 razy zakladasz? To nie łancuch stalowy tylko guma. Ten pasek kosztuje od 100 do 150 zl. Jest caly czas naciagniety. A ty go luzujesz i potem znowu zakladasz. Ale co kto lubi. 150 zł vs 2000> za demolke w silniku to dla mnie oczywisty rachunek.
    Jeszcze raz odpiszę na Twój post. Akurat na Discovery HD lecą Fani Czterech Kółek. Robią Forda Sierrę Cossworth - po remoncie głowicy i wyjęciu wszystkiego założyli ten pasek który był wcześniej w aucie, bo był niedawno wymieniany
    Poniżej można obejżeć na youtubie - przeskocz na 2:01. Niech też Edd ma pierwszą wypowiedź na forum alfaholików
    http://www.youtube.com/watch?v=ahkQwg7hnFU

  3. #63
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Czy widziałeś jak i czym usuwał mechanik klapy z kolektora? Chodzi mi o samo ich usuniecie z wyjętego już kolektora?
    Klapy sa zgrzane do oski wiec trzeba rozwiercic na zgrzewach i odpadna, potem wyciagasz oski i je skracasz zeby nie wystawaly do komory dolotowej. Wszystko dobrze widac na zdjeciach jakie wkleilem poprzednio - rozwiercone oski i skrocone oraz zeszlifowane na krawedziach.

    Pozdrawiam

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja wywaliłem klapy około 1,5 roku temu. Chyba jako jeden z pierwszych na forum, albo przynajmniej jako pierwszy się pochwaliłem. Oczywiście wszyscy mnie za to zjechali, ale teraz widzę że ten zabieg stał się modny. Wracając do sedna sprawy, po tym okresie użytkowania nie stwierdziłem żadnych negatywnych skutków tej operacji.
    -nie zaobserwowałem większego spalania,
    -DPF wypala się co 800km i więcej,
    -charakterystyka pracy silnika w dolnym zakresie obrotów bez zastrzeżeń.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Oczywiście wszyscy mnie za to zjechali, ale teraz widzę że ten zabieg stał się modny.
    Biję się w piersi, bo sam nie chciałem pozbywać się klap Jeśli by zrobili kolektor z klapami z którymi nic się złego nie dzieje (szczelne, nie zacierają się, nie wpadną do komory spalania) to nie byłoby tematu. Również gdyby regenerowane klapy na dłuższą mete działały dobrze, to bym został przy takim kolektorze, ale niestety regenerowany kolektor zaczął przepuszczać. Tak więc nie moda, tylko życie zmusza do wywalenia klap.

  6. #66
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no ale czemu nei zmienił rolki i napinacza? To teraz z nowym paskiem po jakim przebiegu będziesz wymieniał? Jak ja zmieniałem ostatni raz rozrząd (po 35kkm) to już mi hałasowała rolka.
    Rozrząd jak nic się nie dzieje przeważnie zmieniam po 60 - 70kkm. Jak rolka zacznie hałasować(nie sądzę, żeby nie wytrzymała 60kkm), będę miał dodatkową okazję wypić z szwagrem browara, a jego mechanicy w tym czasie wymienią mi kpl. rozrząd.

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Biję się w piersi, bo sam nie chciałem pozbywać się klap Jeśli by zrobili kolektor z klapami z którymi nic się złego nie dzieje (szczelne, nie zacierają się, nie wpadną do komory spalania) to nie byłoby tematu. Również gdyby regenerowane klapy na dłuższą mete działały dobrze, to bym został przy takim kolektorze, ale niestety regenerowany kolektor zaczął przepuszczać. Tak więc nie moda, tylko życie zmusza do wywalenia klap.
    dokladnie epsonix mialem tak samo jak piszesz.Lepiej tego nie mogles ujac.Pozdrawiam

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Chcę wymienić kolektor w mojej belli, podpowiedzcie mi kogoś sprawdzonego kto regeneruje? Znalazłem na allegro taką aukcję: http://allegro.pl/kolektor-ssacy-alf...059980811.html czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym człowiekiem? Z góry dzięki

  9. #69
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z nazwy tematu wynika, że nie nadaje się do silników JTDm... I dziwny opis:
    ALFA ROMEO - 159
    1.9 JTDM 16V 09.05 - 100 136
    100 konnych silników nie ma. Przed zakupem upewnij się mailowo, żeby sprzedawca potwierdził, że kolektor nadaje się do Twojego silnika. Potem w razie usterki może być problem z reklamacją.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 19-03-2013 o 19:44
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilhex Zobacz post
    Podpinam się pod temat. Chcę wymienić kolektor w mojej belli, podpowiedzcie mi kogoś sprawdzonego kto regeneruje? Znalazłem na allegro taką aukcję: http://allegro.pl/kolektor-ssacy-alf...059980811.html czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym człowiekiem? Z góry dzięki
    nie kupuj takiego kolektora.Wez wywal calkiem klapy,zaspawaj kolektor w miejscach po klapach i miej to z glowy na zawsze

Podobne wątki

  1. Klapy Wirowe
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 20:37
  2. [159] DPF, EGR, klapy wirowe- ceny?
    Utworzone przez mates14 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 15:40
  3. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez Mrhiacynt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:11
  4. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:55
  5. 156 2.4 20v klapy wirowe ?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory