Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Zewnętrzna klamka drzwi kierowcy AR 164 TS

  1. #1
    piotr505
    Gość

    Domyślnie Zewnętrzna klamka drzwi kierowcy AR 164 TS

    Witam

    Pilnie potrzebuję zewnętrznej klamki przednich drzwi od strony kierowcy (najlepiej czarnej ale niekoniecznie). Będę również wdzięczny za wszelkie porady odnośnie wymiany wspomnianej klamki lub link do podobnego posta jeśli ten temat był już wcześniej poruszany na forum. Jeśli ktoś ma taką klamkę na zbyciu proszę o kontakt na gg 21997598

  2. #2
    Czarny1
    Gość

    Domyślnie

    Hej!
    Mam klamke prawa, jesli da sie ja zaadoptowac to sluze.
    Pisz na Pw. Oddam za dziekuje

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    Nie da się zaadoptować a spawać/zgrzewać/kleić też się nie da. Klamki są ze znalu a to francowaty materiał.

    Co do wymiany to sprawa jest prosta bo boczek od wewnątrz jest dzielony na pół w miejscu gdzie przebiega podłokietnik i wystarczy zdjąć górną jego część.
    Jedyny myk z jaki jest to przy wyjmowaniu podłokietnika. W części przedniej (górnej) jest zamontowany na takiej stożkowatej gruszce na wcisk. Żeby to wyjąć pociągnij mocno do góry (w kierunku szyby) i dopiero wyciągaj z drzwi. Na siłę nie ciągnij - nie da rady.
    Ostatnio edytowane przez flup ; 07-12-2011 o 13:23

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Da się zaadoptować klamkę z tylnych drzwi. Trzeba nawiercić nowy otwór na cięgno oraz wygiąć cięgno .Po takiej przeróbce klamka chodzi lżej niż fabryczna.Żałuję że nie zrobiłem fotek poglądowych jak to przerobić (podczas przeróbki zależało mi na czasie a teraz wszystko zakonserwowane przed zimą i nie chcę tego rozmontowywać).
    Ostatnio edytowane przez NOE ; 07-12-2011 o 15:28

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOE Zobacz post
    Da się zaadoptować klamkę z tylnych drzwi. Trzeba nawiercić nowy otwór na cięgno oraz wygiąć cięgno .Po takiej przeróbce klamka chodzi lżej niż fabryczna.Żałuję że nie zrobiłem fotek poglądowych jak to przerobić (podczas przeróbki zależało mi na czasie a teraz wszystko zakonserwowane przed zimą i nie chcę tego rozmontowywać).
    tylko ze w momencie gdy szyba jest lekko opuszczona to klamka haczy , poza tym działa

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    I tu się mylisz.Opuszczam szybę i podnoszę bez automatycznego otwarcia drzwi.Mając trochę zmysłu technicznego można to rozwiązać tak że podczas opuszczania szyby nie będzie haczyć. Trzeba wywiercić nowy otwór na cięgno i odciąć część w którą oryginalnie wkłada się cięgno.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    heh, a prawą na lewą stronę zaadoptujesz?

    tak czy siak dobrze wiedzieć, że się da. Ja próbowałem reanimować starą z urwaną dźwignią i niczym nie dało rady jej połatać.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Specyfika materiału z jakiego jest zrobiona klamka powoduje że nie ma szans na naprawę a po drugie zbyt duża siła działa na klamkę w tym miejscu i prędzej czy później wszystkie pękają.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dyny164
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Berlin .... Chełm
    Auto
    1. 164 TS BIAŁA (BYŁA) 2. 164 ZIELONA (BYŁA) 3. 164CZARNA (byla).4.164ale na czesci.5 164V62.0TURBO
    Postów
    352

    Domyślnie

    choloera ja juz 5 razy wymienialem klamke a teraz bedzie 6
    1. 164 TS biała ..była .2. 164 TS LPG zielona ..była.. 3. 164 TS niebieska ..jest ale na części,, 4. 164 TS czarna *była .5 164 2.0 V6 TURBO lpg bordo JEST

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    Przy takich problemach z dostaniem klamek trzeba ich pilnować.
    Mechanizmy nasmarować a przed zimą lekko przesmarować uszczelki drzwi wazeliną techniczną żeby nie przymarzały - tylko lekko żeby się nie usmarować przy używaniu. Mnie jeszcze zostały jedne drzwi do zrobienia. Za dużo zachodu z szukaniem klamek.

Podobne wątki

  1. [164] Klamka kierowcy zewnętrzna
    Utworzone przez autowis w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 13:43
  2. Klamka zewnętrzna od kierowcy
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory