Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1881
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    ja tam mam zamontowane wyżej, tu więcej:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...bez_ramki.html

    tzyma jak diabli no i nigdy nie było problemu z PDC. czy u Ciebie to tablica wpływa, ciężko powiedzieć, zdjęcie nie do końca pokazuje czy coś wystaje czy nie.

    BTW sorry że się wtrącam, ale ta podkładka u Ciebie to też tak sobie wygląda (za szeroka i jakieś ślady po cięciu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1882
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ramka jest przede mnie cięta, bo była szersza...
    To jest oryginalna ramka alfa romeo, a rejestracja na wkręty.
    Jak nie jest mokro to jest ok, zderzak był wymieniany w ASO i może coś źle spięli na czujnikach.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #1883
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    może coś z instalacją, czy to czujnika, wtyczki, czy wtyczki zbiorczej wiązki. może czujnik? masz do kontroli zatem. może czujnik zamienić lewy na prawy i zobaczyć czy problem (a co to znaczy - wzbudza się sam?) idzie za czujnikiem? zdalnie chyba wiele więcej nie wniesiemy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1884
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    To nie jest to, ramka jest oryginalna przycięta przeze mnie
    A problem był po deszczu parę godzin pomimo wytarcia tablicy i czujników

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ale to nie ten czujnik wariuje. Ten objaw daje Ci czujnik pod rejestracją. Ten w czarnej kratce, skierowany trochę do góry.

    Polej wodą, odkręć rejestrację i zobaczysz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może coś z instalacją, czy to czujnika, wtyczki, czy wtyczki zbiorczej wiązki. może czujnik? masz do kontroli zatem. może czujnik zamienić lewy na prawy i zobaczyć czy problem (a co to znaczy - wzbudza się sam?) idzie za czujnikiem? zdalnie chyba wiele więcej nie wniesiemy
    To jest na bank montaż rejestracji.
    Ja miałem dokładnie to samo. Po myjni lub w deszcz czujniki przednie wariowały. Po zatrzymaniu auta pokazywały przeszkodę max zbliżoną do auta. I robiły to z przerwą tzn. jest przeszkoda, nie ma przeszkody, jest nie ma jest. Albo cały czas że jest. I pełen sygnał ostrzegawczy (ciągły).

    Na suchym wszystko było cacy.



    EDIT
    Popatrzyłem jak to u mnie wygląda i porównałem ze zdjęciem które tu widać.
    Kolega ma za nisko zamontowaną rejestrację. Na 100% widzi ją czujnik ten pod rejestracją (widzi gdy jest mokry).
    Ostatnio edytowane przez murder ; 11-03-2020 o 19:08

  5. #1885
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ale to nie ten czujnik wariuje. Ten objaw daje Ci czujnik pod rejestracją. Ten w czarnej kratce, skierowany trochę do góry.
    Cytat Napisał murder Zobacz post
    EDIT
    Popatrzyłem jak to u mnie wygląda i porównałem ze zdjęciem które tu widać.
    Kolega ma za nisko zamontowaną rejestrację. Na 100% widzi ją czujnik ten pod rejestracją (widzi gdy jest mokry).
    też o tym myślę jako pierwszy typ i w swoim przedostatnim poście zwróciłem koledze uwagę że ma niżej zamontowaną rejestrację niż ja - z jego zdjęcia nie było widać czy własnie nei wchodzi w konflikt z czujnikiem na kratce zderzaka


    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    Ramka jest przede mnie cięta, bo była szersza...
    To jest oryginalna ramka alfa romeo, a rejestracja na wkręty.
    ja ramki nie montowałem - leży sobie na półce w garażu, nie wiem po co Ty montowałeś - brzydko wygląda jeszcze to ucięcie. jak będziesz przesuwał rejestrację to wywal
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1886
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    też o tym myślę jako pierwszy typ i w swoim przedostatnim poście zwróciłem koledze uwagę że ma niżej zamontowaną rejestrację niż ja - z jego zdjęcia nie było widać czy własnie nei wchodzi w konflikt z czujnikiem na kratce zderzaka


    dokładnie tak, zgadza się, od rejestracji wariuje czujnik w kratce;
    u nie wariował i ASO przesunęło rejestrację z ramką ( nie wiem czemu się na początku na nią zgodziłem ;-) ) wyżej i problem ustał;
    latem wyrzuciłem ramkę, przesunąłem jeszcze inaczej tablicę i nie wariuje a przy okazji jest znacznie ładniej ;-)

  7. #1887
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał palacz82 Zobacz post
    Ramka jest przede mnie cięta, bo była szersza...
    To jest oryginalna ramka alfa romeo, a rejestracja na wkręty.
    Jak nie jest mokro to jest ok, zderzak był wymieniany w ASO i może coś źle spięli na czujnikach.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Jakbyś dopisał w profilu skąd jesteś to można by Ci polecić ASO, które to ogarnia (bo większość przechodziła przez to wielokrotnie)
    I tak jak piszą inni, to jest ten czujnik pod spodem. Czasem po deszczu wisi kropelka, która akurat już łapie się w zasięg czujnika.
    Pozdro,
    Bartas

  8. #1888
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Zamówiłem Stelvio Business MY20, ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem czytając ten temat. Wychodzi na to, że Stelvio niestety ma dość sporo bolączek

  9. #1889
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goral Zobacz post
    Zamówiłem Stelvio Business MY20, ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem czytając ten temat. Wychodzi na to, że Stelvio niestety ma dość sporo bolączek
    Gratulacje, ale nie wiem o czym piszesz, jeśli już to Giulia i to bardziej z początku produkcji lub zawirowania które porobili w międzyczasie. W Stelvio mało problemów i to raczej firmwarowe które już dawno poprawili. Po lifcie to w ogóle powinno byc jeszcze lepiej, naprawdę kupę rzeczy dopracowano przez te kilka lat. Jeśli zamówiłeś te pakiety wyciszające/szyby tłumiące dzwięki to też będzie pewnie ciszej przy dużych prędkościach - naprawdę nie wiem na co możnaby narzekać. Na Start&stop który będzie się domyślnie włączał? Nie ma problemu - jak już przyjdzie auto to polecam dezaktywator S&S:
    https://shop.stuff4car.com/pl/akcesoria-samochodowe
    w przyszłości więcej akcesoriów - do poliftów będzie automatyczne przełączenie na tryb Dynamic (bo od połowy 2018 wracają na N). Wydech lepszy? Proszę bardzo na rynku pełno - z klapami weźmiesz Ultera (dobra cena, i bardzo dobry stosunek jakość+dźwięk/cena) a ja będę miał automatyczny/programowalny przełącznik klap dla nich np D- całkiem otwarte, N, lekko otwarte a A zamknięte sobie ustawisz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1890
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goral Zobacz post
    Zamówiłem Stelvio Business MY20, ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem czytając ten temat. Wychodzi na to, że Stelvio niestety ma dość sporo bolączek
    Ale jak poczytasz np. https://www.forum.alfaholicy.org/giu...gi_awarie.html to znajdziesz podsumowania użytkowników, którzy mimo usterek większych lub mniejszych są bardzo zadowoleni.

    Pamiętaj, że forum to jednak miejsce gdzie więcej jest dyskusji o rzeczach, które działają niż o tych, które działają tak jak powinny (a nawet lepiej).

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory