Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Piszczące hamulce przy skręcaniu

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Panowie jest trop!!! Dzisiaj po trasce (40km) oczywiście w między czasie piszczało i zaciągnąłem ręczny na 1ząbek i ucichło! więc już wiem, że to tył po przejechaniu tego dystansu palec na tarczę i lewa tylna gorąca,wyraźnie cieplejsza niż prawa. To już sporo wiadomo, tylko ciekawe co to będzie? chyba nie same klocki skoro tarcza się jedna mocniej grzeje.
    Nie mam kurcze teraz, jak tego załatwić ponieważ teraz jeżdże w delegacji tydzień a po tym wyjazd na urlop.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Może zapieczony tłoczek i nie wraca?

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    może po prostu zaciski trochę zardzewiały z tyłu w miejscu gdzie pracuje klocek i nie odbija. Jak sciagniesz zacisk to bedziesz widzial co sie dzieje

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, byłem wczoraj u mechanika, napewno blokowały sie zaciskii bo tam coś przyrdzewiało jakieś blaszki przeciścili i nasmarowali dookoła sprawdzili niby ok, ale dzisiaj jechałem i tarcza goroąca! druga ciepła, pisku już nie było ale podniosłem koło na lewarku i jest delikatny opór a prawe leciutko się kręci. Cholera! co to może być, znowu będę do nich jechał zostawie niech cały układ rozbiorą.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturomax Zobacz post
    coś przyrdzewiało jakieś blaszki przeciścili i nasmarowali dookoła sprawdzili niby ok
    Pisałem właśnie o tym już w 13 poście.
    Cytat Napisał arturomax Zobacz post
    dzisiaj jechałem i tarcza goroąca! druga ciepła, pisku już nie było ale podniosłem koło na lewarku i jest delikatny opór a prawe leciutko się kręci. Cholera! co to może być.
    Tłoczek nie cofa się tak jak powinien. Muszą rozebrać cały zacisk: wyjąć tłoczek, sprawdzić dźwigienkę ręcznego przy zacisku, etc.
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilich
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 147 '06r. JTDM 8V 120PS
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżeju Zobacz post
    Pisałem właśnie o tym już w 13 poście.
    A ja też w 15 wszystko, ale bicie piany trwa...
    MOJA
    ALFA ROMEO 147 2006R 1.9 JTDM 8V 120PS DISTINCTIVE
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, wiem koledzy, że napisaliście wszytko, Wilekie dzięki wszystkim za cenne wskazówki, poprostu musiałem gdzieś żale wyładować, że bella się nie chce poddać, bo niby po smarowaniu było wporządku, a nie jest.
    W pon zostawiam auto i jadę na urlop niech działają, dam znać jak będę widział co było dokładną przyczyną.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, już wszystko jasne, byłem u innych mechaników w wzeszłym tygodniu po oględzinach okazało się, że klocki hamulcowe delikatnie się rozwarstwiły okładzina miała szczelin ę od metalu i przy hamowaniu się nagrzewały i rozszerzały,kupiłem nowe klocki, dodatkowo wymienili mi reperaturkę bo guma już była pęknięta. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Wszystkim dziękuję za pomoc i cenne wskazówki bo zostały opisane chyba wszystkie możliwości

  9. #29
    Użytkownik Embrion Avatar Krzysiekstroza
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 115km 2004r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Mam bardzo podobny problem jak wszyscy wcześniej opisywali,ale z małymi różnicami.Też Mi piszczy nie od razu tylko po kilku km,dzieje się to na łukach,ale tylko w lewą stronę i przy delikatnym skręcie ok 1/4 obrotu kierownicy,mocniejszy lub słabszy kąt i problemu przeważnie nie ma.Pisk pojawia się także podczas hamowania,ale dopiero pod koniec i przypomina dźwięk hamowania pociągu,gruby ciągły pisk.To ostatnie może mieć swoją przyczynę w tym,że ostatnio mechanik mówił ,że kończą mi się klocki z tyłu.Jednak te piski na łukach to dałbym sobie obie ręce uciąć,że dobiegają z okolic lewego przedniego koła,bo nawet na parkingu otworzyłem sobie okno i nasłuchiwałem i tak to brzmiało lewe przednie.Czy tylne zużyte klocki mogą to powodować,a Mi się tylko wydaje,że to z przodu?

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Hyundai coupe S III
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, znalazłem ten wątek dlatego się podłącze. Po wymianie tarcz i klocków hamulcowych z prądu auta wydobywa się ten dźwięk >>> https://quickshare.samsungcloud.com/i1u5TOUwhBhZ

    Występuje on tylko przy skręcie w prawo podczas jazdy. Proszę o pomoc

Podobne wątki

  1. [MiTo] Piszczące hamulce
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 11:17
  2. Piszczące hamulce
    Utworzone przez oliwia w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 08:42
  3. piszczące hamulce
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 21:19
  4. [GTV] Piszczące hamulce
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 07:50
  5. AR 145, 1.4 TS PISZCZĄCE HAMULCE
    Utworzone przez BYKrak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory