Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwne zachowanie silnik zgasł bez żadnego objawu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie Dziwne zachowanie silnik zgasł bez żadnego objawu

    Witam, moja alfa dzisiaj zrobiła mi psikusa pierwszy raz od kiedy ją mam czyli 5 lat. Jak co dzień wracałem z pracy zatrzymałem się na światłach, chodziło ogrzewanie i radio. W pewnym momencie zrobiło się dziwnie cicho mimo, że radio grało. Wsłuchuje się i widzę że wyłączył mi się nawiew, radio gra, światła świecą, kontrolki w normie, zegary się świecą, a silnika nie słychać nie pracował :| wyłączam zapłon i odpalam i coś nie bardzo chce odpalić, ponowna próba i wyświetla immo failure, ponowna próba i odpaliło normalnie. Ktoś spotkał się z czymś takim, że silnik się wyłączył bez żadnego szmeru, a na desce nie było żadnego znaku plus działała reszta?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,325

    Domyślnie

    Sprawdź akumulator bo może umierać.

    Nadymione z komórki.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Dziwny komunikat ten immo failure. Tak jakby to immobilajzer mial cos wspolnego z wylaczeniem silnika tylko z tego co wiem to immo nie ma prawa wylaczyc silnika ze wzgledow bezpieczenstwa. Moze tylko nie pozwolic odpalic. Bez podlaczenia kompa i zczytania bledow ciezko cos powiedziec.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bodzio9002
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    147 JTDm 120KM '06/'07
    Postów
    52

    Domyślnie

    Mówisz, że stało się to na światłach, więc bezpieczeństwo wyłączenia silnika przez niepoprawny (w mniemaniu auta) kluczyk jest całkiem w porządku.
    Ale również stawiałbym na akumulator. Zima jest więc baterie mają ciężko. Sprawdź napięcia - sam akumulator musi mieć powyżej 12V, a napięcie ładowania przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu - 14,2V. Słaby aku zawsze powoduje wywalanie dziwnych błędów.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Nie wiem co masz za Alfę (nie widzę opisów) ale obstawiam akumulator. Miałeś pewnie włączone trochę sprzętu i gdy na światłach nagle spadły obroty to słaby akurat nie ogarnął a IMO wyświetlił błąd bo mu się procedura startu wysypała albo nie zdążył z czytać kluczyka po restarcie.
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie

    Mam 1,6 105km ts. Dziś znowu to samo. W tym samym miejscu na drodze podjeżdżam na światłach i widzę obroty zero i cisza , włączone światła, grzanie i radio które ciągle działają zero innych kontrolek które wywala przy zgaśnięciu silnika typu aku itp. . Dziś było gorzej bo chwilę zajęło zanim zaskoczył tym razem nie wywalił info o immo, ale za to motor control system failure. Zjechałem na stacje obok i po 3 odpaleniu znikła też kontrolka motor control failure. Podjechałem do domu i na mierniku dawało 13,3 ładowania i że akumulator naładowany (miernik diodowy tylko taki miałem pod ręką). Co do aku to zimy żadnej nie ma a i w mrozy śmigało auto normalnie. Rano odpala od 1 cyknięcia nie miałem żadnych problemów wcześniej. Tak czy siak jutro jadę do warsztatu z autem żeby sprawdzili ewentualne błędy.
    Ostatnio edytowane przez Looney ; 17-03-2015 o 21:38

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie

    Dzisiaj auto na warsztacie i z błędów wyszedł czujnik położenia wału korbowego, wymieniony i zobaczymy czy będzie już wszystko ok.

Podobne wątki

  1. Silnik zgasł i nie odpala
    Utworzone przez meason w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 15:36
  2. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  3. Silnik zgasł i ...
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 08:30
  4. [146] 1,9 JTD - silnik sam zgasł
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 07:42
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory