Miałem trochę aut i zawsze jak auto złapało temperature 90 to trzymało sztywno
Miałem trochę aut i zawsze jak auto złapało temperature 90 to trzymało sztywno
159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10
Możesz. Ale porównałeś płyn bardzo dobry z marketową taniochą.
159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10
nawet w tbi potrafi lekko spasc na chwilke (ale to jak jest z - 10C lub mniej a zjazd dlugi) , wiem bo wymienialem termostat profilaktycznie z tegobpowodu, a nowy tak samo sie zachowuje. w dieslu jeszcze łatwiej o spadek, on nawet moze sie utrzymac te pol kreski ponizej 90 do czasu jak przestaniesz hamowac silnikiem. oczywiście tak moze sie dziac ale przy ujemnych temperaturach, dluzszych zjazdach i jakieks tam przynajmniej sredniej predkosci.w normalnych warunkach wskazowka ma być na 90C, co znaczy ze temperatura cieczy jest gdzies pomiedzy jakies 83 a 95C.
ciezko mi na 100% powiedziec czy u Ciebie jest normalnie czy moze jednak troche termostat juz nie domaga.
Sprawność termostatu można dość łatwo i w miarę dobrze ocenić macając po prostu rurę prowadzącą z termostatu do wejścia do chłodnicy (od góry) - jest gruba, czarna i na widoku z przodu. Dopóki temperatura na wskaźniku nie osiągnie stabilne 90°, dopóty rura ta nie powinna się nagrzewać (z uwagi na zwykłe przewodnictwo cieplne może być trochę letnia na jakieś 10-15 cm od termostatu, dalej już nie). W momencie, gdy następuje otwarcie sprawnego termostatu, nagle cała robi się konkretnie gorąca - te osiemdziesiąt kilka stopni wręcz parzy. Jeśli tak jest to z termostatem wszystko w porządku. Jeśli natomiast staje się ona wyraźnie ciepła na całej długości już przy niższych temperaturach na wskaźniku - termostat do wymiany.
dziś zauważyłem że mój wskaźnik od temperatury tak sobie skacze od 90 w dół kawałek z powrotem Podłączyłem komputer i widzę że przy 78 stopniach ( na wskaźniku ponad 80 ) wąż zrobił się gorący ten górny więc chyba termostat mam do wymiany Co sądzicie?