Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 211

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #201
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Po odłączeniu klemy i wymianie hamulców trzeba podpiąć klemę i przed włączeniem zapłonu podpompować "pedał" żeby nie zablokowało pompy ?
    Nie, najpierw podpompować, a dopiero później założyć kleme.

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    88

    Domyślnie

    Wymieniłem zestaw hamulców z przodu. Co ciekawe oryginalne klocki Brembo które notabene produkuje Jurid były skruszone i wyrwane na każdym z klocków ok 1cm szerokości klocka. Założone nowe tarcze Textara i do tego lepsze klocki Galfer(SDT) 1050, zobaczymy jak się będą sprawować.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2024-05-05-21-45-53-554_com.facebook.orca.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	25.0 KB
ID:	289507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_300394579779376.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	33.4 KB
ID:	289504Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240504_142326.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	55.0 KB
ID:	289505Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240504_120743.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	289506Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_855965326571675.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	289503
    Ostatnio edytowane przez lisu7 ; 05-05-2024 o 20:47

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    122

    Domyślnie

    Czy to normalne, że po 45 tys. tarcze i klocki zarówno przód i tył kwalifikują się podobno do wymiany? Jeżdżę spokojnie, tyle że ostatnio coraz częściej święte krowy włażą znikąd pod koła na przejściach dla pieszych oczywiście bez patrzenia i nieraz trzeba dawać po hamulcach. Rok temu było jeszcze wszystko OK, teraz patrzyłem i tarcze faktycznie sporo zużyte na pierwszy rzut oka. Na zamiennikach Brembo w ASO sobie policzyli sobie 2,5 tys z wymianą, czy to znośna cena?

  4. #204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    Raczej chyba źle oceniasz stan tarcz?
    U siebie co prawda przednie klocki wymieniałem przy 28tys km, tylne zjechały się przy ok 50tys (czy coś takiego). Tarcze przód i tył wtedy były dobre. Ze względu na torowe eventy czasem, przy 50tys zmieniłem (nie trzeba było) przednie tarcze na EBC, klocki OEM (których jeszcze miałem trochę) na klocki EBC Yellowstuf, i tylko tylne klocki przy okazji też dałem nowe Yellowstuff bo tyły były zużyte. Tarcze tył mam ciągle ori, obecnie 6 lat i jakieś 73 tys km nalatane - nie zanosi się na żadną wymianę szybko.
    Jeźdżę dynamicznie, hamuję mocno - głównie miasto, więc jestem raczej z tych którym klocki/tarcze najszybciej sie zużywają.
    U mnie zestaw 330/320mm, nie wiem jak te mniejsze się spisują/wytrzymują.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    122

    Domyślnie

    Na przeglądzie w ASO tak mi powiedziano. No ale w końcu mają w tym interes, nie ja.

  6. #206
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    zdrowy rozsądek i samemu pomierzyć. jeśli jeździsz spokojnie to raczej zakładam że Cię bujają tam/naciągają na przedwczesną robotę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    122

    Domyślnie

    Zgadza się, ale z drugiej strony pojeżdżę jeszcze dwa lata i sprzedaję, więc lepiej zmienić wcześniej i z tego skorzystać, bo dwa lata to raczej już nie wytrzymają te co są. Dziwi mnie tylko, że po 45 tys. tarcze są faktycznie dość poharatane i skorodowane, zwłaszcza z tyłu.

  8. #208
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,200

    Domyślnie

    Tarcze tył są pocharatane i nie czyszczą sie dobrze, bo delikatnie jeździsz i wystarcza tyle co dominuje przy hamowaniu przód. Nowe jak zalozysz za pare mcy beda wygladaly tak samo. Poczytaj bo było na forum i na różnych grupach facebookowych - jak ktoś jeździ ostro to ma gładkie i czyste tarcze, a wystarczy że kulnie się spokojnie z rodzinką na urlop, tam pojeździ trochę ale znów spokojnie, popada albo jest zima i tarcze tył znów wyglądają kiepsko. Przećwiczyłem to parę razy w swojej Giulii Veloce, a jak piszę, mam ciągle ori tarcze tył, nalatane 73kkm, ostra jazda miejska lub parę razy tor Kielce i zwykle mam idealne tyły.
    Właśnie oczyszczam tarcze docierając nowe tonale - stało 5 mcy na placu i sama rdza. Auto ma 640km (ale połowa ponad to luźne traski z rodziną/wycieszki i trochę żona już jeździ), przody są już idealne, tyły jeszcze dalekie od dobrego wyglądu (problem w Tonale dodatkowy że silnik hybrydy też bierze udziałw hamowaniu, a i mam przody Brembo 330 akurat więc tył obciążyć jest ciężej).
    Ostatnio widziałem service newsa Stellantisa odnośnie tarcz i problemów z hamulcami. Jest oficjalna procedura 5x powtórzyć co minutę zatrzymanie auta rozpędzonego do 50km/h na max 25m tak aby hamowanie było dość mocne (ale nie max) aby oczyścić tarcze/rozruszać wszystko. Jak brudne/dalej jest problem znów za chwilę powtórzyć taki cykl. Po paru takich cyklach jeśli jest problem z hamulcami dalej, to dopiero ma być wymiana.
    Weź autko na jakieś serpentyny, polataj nim stylem do jakiego zostało zaprojektowane i może zmienisz zdanie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-07-2024 o 16:05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  9. #209
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce, Abarth 124 Spider
    Postów
    237

    Domyślnie

    Panowie, mam problem. Chciałem wymienić klocki hamulcowe z tyłu. W menu uruchomiłem sprawdzanie hamulców i wyłączyłem hamulec postojowy.
    Przy hamulcach nie zrobiłem kompletnie nic i po 30 min chciałem Wyłączyć tryb serwisowy. Nacisnąłem hamulec, aktywowałem ręczny i w tym momencie zablokowałem go. Samochód twierdzi, że cały czas jest w trybie serwisowym i nie chce zwolnić zablokowanego ręcznego i tym samym nie mogę ruszyć.
    Macie jakieś pomysły co zrobić żeby zwolnić ten ręczny?

    Edit: ogarnięte, na krótko podłączyłem prąd do silniczków ręcznego i je cofnąłem. Później powtórzyłem procedurę zakończenia z menu i tym razem poszlo i zakończona sukcesem.
    Ostatnio edytowane przez sVIRUSx ; 28-07-2024 o 19:36

  10. #210
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    254

    Domyślnie

    Najpierw trzeba było wyłączyć tryb serwisowy, teraz zostało tylko podac 12V na zacisku żeby cofnąć klocki

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory