Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 85

Temat: Tuleje poliuretanowe

  1. #51
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes 84 Zobacz post
    nie wiem jakie masz oponki ale i tak wpadniecie w dziure badz wjazd na kraweznik wywola wieksze szkody niz MEGA wielka opona. zobacz wczesniej pokazane fotki dolnych wachaczy i sam pomysl czy na takim czyms alfa sie lepiej prowadzi.
    A co to tylko strongflex produkuje tuleje?? Zobacz jak są zbudowane powerflexy do 156tki i zobaczysz ze to tylko kwestia konstrukcyjna i gdyby nie to że są okropnie drogie(150zł za szt a potrzeba 4) to dawno już były by u mnie założone. Dodatkowo ja pisałem o górnych tulejach jak rozbierałeś chociąz raz zawias w 156 to zdajesz sobie sprawę z tego ze górne tuleje nie mają prawa wypadać, po paru tysiącach km wyleciały mi tuleje w wachaczach VEMY (pomijajać fakt że juz wiecej nie kupie tego szajsu) sworzeń do tej pory sprawny sztywny to co wg Ciebie powinienem zrobić z wachaczem który tak de facto świeżo założyłem ( a sprzedający wypiął się na reklamacje)??

  2. #52
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    jedyne co moge Ci poradzic to zmiana opon przy 205/55/16 z tulejami nic sie nie dzieje. w sobote bede wymienial gorny ale z powodu sworznia. moj brat oddawal gorne qap i nie bylo problemu wymienili na nowe i nawet nie potrzebowali zaswiaczenia od mechanika! a co do pu to napewno beda zwolennicy tego ale napewno nie ja

  3. #53
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Mam chyba dobrą wiadomość http://www.strongflex.vot.pl/index.p...emid=1&lang=pl Strongflex wypuścił poprawione tuleje wyglądają teraz jak powerflexy i podejrzewam że zniwelowali problem ich wypadania. Nie wiem jak wy ale ja do kompletu kupuję tuleje do dolnego. Ale to juz po nowym roku pewnie założe i zdam jakąś relacje z przebiegu montażu.

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Zmienili po moim mailu do nich odnosnie problemu... bo starego rozwiazania chyba nikt nie przetestowal wogole... z tym ze mam na niego patent dla tych ktorzy widza ze sie zuzywa a gwarancja minela.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janusz_w5
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,8TS
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Pozwole sobie wrzucic cytat ze strony Strongflexa "
    Gwarancja na produkty udzielana jest na okres 24 miesięcy (2 lata), od daty zakupu. Wymiana części gumowych na poliuretanowe gwarantuje wyjątkową stabilność zawieszenia, lepsze prowadzenie pojazdu oraz zwiększone bezpieczeństwo. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne, oleje, smary, sól, kwasy, rozpuszczalniki, elementy poliuretanowe powodują skuteczne obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu oraz znacznie przedłużają żywotność opon.

    Nie znamy przypadku, aby ktoś zwrócił 'zużyte' tuleje. Jest to praktycznie niemożliwe. Szybciej zużywają i starzeją się całe samochody i jeśli ktoś miał kiedykolwiek styczność z podzespołami poliuretanowymi, zawsze będzie ich szukał do swojego następnego pojazdu."

    Wiec skoro komus cos wydarlo, starlo, urwalo, zuzylo itd. powinien zlozyc reklamacje, to moje zdanie.
    powiem Ci ze cos w tym jest, ja zlozylem reklamacje na stabi i dostalem nowe inne. ja po jednym podejsciu do PU ze strongflex jestem na nie ale bede robil drugie do gornych wachaczy i stabilizatora. z tego co widze to dolne wachacze lepiej cale nowe kupic ) tak wiec... milego siedzenia w kanale przy alfie D mowiac szczerze...jebia sie te zawieszenia ostro ;//

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Raczej brał bym PowerFlexa (2x droższy ale strongflex jeszcze niesprawdzony), ale mam pytanie, czy z wymianą nie ma problemów? Chodzi o to że poliuretany nie są rozcięte jak zwykłe gumy i nie wiem czy przejdą przez drążek bez rozginania.

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janusz_w5
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,8TS
    Postów
    88

    Domyślnie

    ja miale i mam rozciete PU ze strongflex za to gumy z tedgum mialem nie rozciete i brzeszczotem rozcialem...
    moze i trzasne te z powerflexu.. widzialem wczoraj, drorzsze o polowe. widzialem tez problem z tymi gornymi z SF... wiec sam juz nie wiem.. inni pisza ze jest ok..

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Widzę że lubicie druciarstwo Ja już ponad 12 tysi zrobiłem na ORI zawieszce ale po Niemczech i nie narzekam żadnych cudnych plastikowych wzmocnień.Tanim kosztem nie zrobi się bolida z alfy 156

  9. #59
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_w5 Zobacz post
    ja miale i mam rozciete PU ze strongflex za to gumy z tedgum mialem nie rozciete i brzeszczotem rozcialem...
    moze i trzasne te z powerflexu.. widzialem wczoraj, drorzsze o polowe. widzialem tez problem z tymi gornymi z SF... wiec sam juz nie wiem.. inni pisza ze jest ok..
    Jeśli chodzi o guma na stabilizator ze strongflex'a to są rozcięte. Z górnymi nie zgłaszam żadnych problemów weszły z drobnym oporem nie dostąły do tej pory luzów poza delikatnie głośniejsza pracą zawieszenie. Problem istniał do tej pory z dolnymi tulejami których konstrukcja powodowała to ze się z czasem wysuwały. Teraz tak na 1 rzut oka nie odbiegają wygladem od powerflexów więc skuszę się na nie ale to już mówię po nowym roku teraz natłok prac mi uniemożliwia grzebanie przy aucie
    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Widzę że lubicie druciarstwo Ja już ponad 12 tysi zrobiłem na ORI zawieszce ale po Niemczech i nie narzekam żadnych cudnych plastikowych wzmocnień.Tanim kosztem nie zrobi się bolida z alfy 156
    A niby o jakie druciarstwo się rozchodzi ?? Bo nie rozumiem ?? To że po założeniu PU polepsza się czucie auta i jego prowadzenie to druciarstwo ?? Rozumiem ze niektórzy nie czują róźnicy no ale są tacy ktorzy widza w tym sens.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 29-12-2011 o 09:38

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    przejeżdżając po chropowatej łacie asfaltu, czuję na kierownicy fakturę powierzchni i chcę żeby tak zostało na jak najdłużej, dlatego wszelkie modyfikacje zawieszenia są przeze mnie dopuszczalne. Nie wiem czy wydawanie 2x większej kasy to druciarstwo, raczej chyba tuning?

    Powerflex robi tuleje do sportu przy małych ugięciach zawieszenia, a ja mam bilsteina b6, więc chciałbym zaryzykować.

    Widząc cenę za tuleję gumową 30zł mam stresa że Polskie drogi jednak nie wybaczają tanich gum, a ze względu na dostęp, koszt robocizny stabilizatora jest ogromny. Ja wolę raz a dobrze, nawet jeśli to nie jest ori (na allegro komplet - 2szt. za 65zł!).

Podobne wątki

  1. [147/156]Tuleje poliuretanowe
    Utworzone przez shogunnn w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 00:49
  2. Tuleje poliuretanowe alfa 166 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 16:35
  3. [159] Tuleje poliuretanowe od POWERFLEX'a
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 20:57
  4. tuleje POLIURETANOWE
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory