Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z odpaleniem po ladowaniu akumulatora 2.5v6

  1. #1
    Roman156
    Gość

    Domyślnie Problem z odpaleniem po ladowaniu akumulatora 2.5v6

    Od razu zaznaczam ze jestem troche zielony i to moja pierwsza alfa. W piątek zakupiłem 12-letnia Alfe 156. Juz podczas ogledzin byly wlasciciel musial podladowac akumulator zeby odpalic samochod. Po 10 minutach ladowania z lekkim trudem samochod odpalil pojechalismy do serwisu tam wszystko w porzadku bylo. wieczorem przyjechalem odebrac auto, byly wlasciciel podobno ladowal wczesniej przez 2 godziny akumulator. Bez problemu zapalila i jeszcze tego samego dnia troche pojezdzilem zeby sie nacieszyc nowym autkiem. W sobote podlaczylem akumulator do prostownika. cos w samochodzie zaczelo piszczec a akumulator nie chcial sie ladowac. odlaczylem wtedy minus od samochodu i przez okolo 3 godziny. po takim ladowaniu alfa odpalila bez problemu. bez dluzszego krecenia jak to bylo wczesniej. chwile pochodzila. zgasilem ja i po chwili sprobowalem odpalic jeszce raz. auto zachowalo sie jakby akumulator wogole nie byl podlaczony. po przekreceniu kluczyka cisza zadnych kontrolek, po prostu nic. Zostawilem odlaczony akumulator na cala noc do ladowania. dzisiaj kontrolki sie swieca wszystko dziala tylko auto nie chce odpalic. przekrecam kluczyk cos pstryka nawet troche nie zakreci a auto piszczy tak jak wczesniej przy probie ladowania podlaczonego akumulatora. Prosze o pomoc. Poczytalem troche i podejrzewalem ze to jakis problem z immobiliserem ale nie swieci sie kontrolka alfa CODE.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,540

    Domyślnie

    Przecież ten akumulator aż się prosi o zmianę skoro tyle nie potrafi utrzymać prądu. Nie kombinuj już więcej tylko kup nowy.

  3. #3
    Roman156
    Gość

    Domyślnie

    To wiem. W poniedzialek kupuje nowke sztuke. Ale chcialem tez podjechac w poniedzialek i zostawic auto na jakis przeglad.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    to co piszczy to zapewne elektroniczna przepustnica i to jest normalne po wlaczeniu zaplonu a co do akumulatora to juz wiesz...
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  5. #5
    Roman156
    Gość

    Domyślnie

    no dobrze ale co moze byc nie tak? za malo pradu akumulator daje czy co?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Akumulator jest już tak zasiarczony że wcale nie trzyma prądu, choć będziesz go ładował i 2 dni to nic Ci nieda. Jedyny sposób na odpalenie Alfy to wziąźć stary aku na plecy i iść z nim po nowy do sklepu, założyć nowy aku i cieszyć się z jazdy swoją bryką

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    daje slaby prad zapewne zreszta koledzy napisali a ja nie zauwazylem
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    Roman156
    Gość

    Domyślnie

    no nic widze ze wszyscy sie zgadzaja ze soba. odezwe sie po wymianie akumulatorka. i tak mialem to zrobic w tym tyg

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    zeby sie upewnic jeszcze mozesz zalatwic respirator czy odpali normalnie
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  10. #10
    alfa-lover
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobnie. Akumulator Boscha już w ogóle nie ładował, a rozrusznik ledwo co kręcił. Nie mówiąc o tym, że potrafił czasem nie ruszyć. Wymieniłem na Centrę Future i jest świetnie. Przy słabym akumulatorze silnik też inaczej działa. Po wymianie silnik dostał kopa na jedynce w dolnych obrotach. Wcześniej ledwo co się zbierał.

Podobne wątki

  1. [33] Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Kozi w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 11:36
  2. Problem z odpaleniem GT 1.8 TS
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 09:28
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  4. [155] Problem z odpaleniem
    Utworzone przez SopelAR155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 00:47
  5. Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Raxy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory