Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Olej w zbiorniku wyrównawczym po wymianie uszczelki głowicyDawno tu nie zaglądałem bo

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie Olej w zbiorniku wyrównawczym po wymianie uszczelki głowicy

    Dawno tu nie zaglądałem bo samochód się nie psuł. Ale jak teraz się zepsuł to z grubej rury. Ale od początku. Alfa 164 2.0 ts lpg. 240 tys km.
    Przez przypadek odkryłem, że w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego był 1 cm kożucha z oleju na powierzchni. Nie wiem jak długo z tym jeździłem bo nie było żadnych objawów, że coś jest nie tak. Olej czysty. Temperatura w porządku, dynamika też, żadnego kopcenia.
    Samochód poszedł na warsztat. Dwóch ludzi grzebiących w takich starych konstrukcjach najpierw sprawdziło wymiennik ciepła na podstawce filtra oleju – chłodniczka szczelna. Dalej wymienili uszczelkę + dwa uszczelniacze gumowe kanałów olejowych głowica-blok po stronie rozrządu. Stara uszczelka rozleciała się drobny mak wiec trudno było stwierdzić miejsce wycieku oleju do płynu. Najwięcej go było w bloku od strony kabiny. Głowica wyczyszczona i sprawdzona czy prosta. Wszystko złożone według serwisówki, dociąganie , momenty itp., układ przepłukany. Tak jeździłem 4 tyg. i było ok. Jedynie termostat padł i jest cały czas otwarty.
    W tą środę zajrzałem po pracy do zbiorniczka i było czysto. Pojechałem na miasto, a po powrocie znów zajrzałem (taka schiza) i znów olej na powierzchni płynu. Czyli tak jak przed wymianą uszczelki. Ręce opadają. W zachowaniu auta nic się nie zmienia. I teraz mam mega rebusa. Znów uszczelka puściła? Jedyna rzecz co jest dziwna, że odkąd padł termostat to nawet na nagrzanym silniku brak syczenia przy odkręcaniu korka zbiorniczka wyrównawczego.
    Ma ktoś pomysł, gdzie po za uszczelką głowicy i chłodniczką oleju jest jeszcze inne miejsce gdzie olej i woda są oddzielone uszczelką?
    Ostatnio edytowane przez mlodyamper2 ; 28-03-2014 o 23:28 Powód: błędny tytuł

  2. #2

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    jak był gnój w układzie chłodzenia to potrzeba kilka wymian płynu, żeby ten syf wyleciał ... będzie Ci się teraz zbierało jakiś czas

    pomyśl - ile tam syfu musi być w chłodnicy... ile w wężach itp...

    polecam wymianę samego płynu w zbiorniku - da się go wyjąć i wylać płyn bez wywalania wszystkiego z silnika


    raczej mechanik nie wyczyścił Ci wszystkiego, biorąc pod uwagę, że nawet termostatu nie wymienili - normalne jest, że jak olej jest w płynie chłodniczym to termostat siada bo olej rozpuszcza gumki
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Czyżby czerwone waldemary narozrabiały? Możesz mieć pęknięcie w głowicy między kanałem olejowym. Sprawdzanie kompresji na cylindrach nie wykryje tego uszkodzenie. Jedynie diagnostyka głowicy na szczelność w profesjonalnym zakładzie. Daj znać czy udało się naprawić .

Podobne wątki

  1. Ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego
    Utworzone przez ziuziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 18:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 10:13
  3. po wymianie uszczelki pod głowicą bierze olej pomocy
    Utworzone przez klimek w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 10:25
  4. [156] Olej w zbiorniku po kapitalce, dotarcie, gaz a dym
    Utworzone przez tomasi w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 01:40
  5. [164] Area 51-czyli olej w zbiorniku wyrównawczym.
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory