Jeździł ktoś Alficzką 166 w tej kolejności - najpierw 10V, a później 20V? Jakie odczucia w komforcie (głośność), kulturze pracy, spalaniu, etc.?
Interesują mnie subiektywne odczucia po przesiadce.
Bo 10V zachwyca więc 20V pewnie bardziej...
Jeździł ktoś Alficzką 166 w tej kolejności - najpierw 10V, a później 20V? Jakie odczucia w komforcie (głośność), kulturze pracy, spalaniu, etc.?
Interesują mnie subiektywne odczucia po przesiadce.
Bo 10V zachwyca więc 20V pewnie bardziej...
ja jechałem 20V przez 5min ale nie za kierownicą. Silnik pracuje b.podobnie nie wiem jak z głośnoscią na trasie bo to było miasto. Tyle ze ma 2 wałki i więcej kucy
spalanie jest mniejsze od 10V
jeździłem 10v 136km lub 140 - nie wiem - wrażenia ze słuchu podobne tylko sporo dłużej trwają. Dobry 20v - to zdecydowanie inna bajka i technologia.
ja miałem 10v a teraz mam 20v.
przy spokojnej ,powolnej jeździe 20v jest cichsze,cichszy także na wysokich obrotach,zresztą w każdym zakresie obrotów nie można powiedzieć że jest głośny .Kręci się do 5 tysiecy obrotów.Mniej pali od 10 zaworowego, z tym że 10v jak kupiłem miał 172 tys.(teraz 250 ) a obecna ma 90 tys. i silnik który wygląda jak nowy.
Dzwięk na zewnątrz dużo delikatniejszy w 20v. W środku przy dużych prędkościach ciszej w 10 v było(w obecnej mam tylko 5 biegów -sportronic).Ale mulitjet to bajczny silnik,sprawia wrażenie jakby tych koni było więcej,na najwyższym biegu kręci się na czerwone pole i osiąga licznikowe 230 km/h.
to odgrzałem kotleta![]()
Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 30-12-2011 o 00:47
Ja po przesiadce z 20V do 10V od razu odczułem różnice. Po 1. to 10V więcej pali, średnio o 1.5l na 100Km, po 2. Nie ciągnie od tak niskich obrotów jak 20V, po 3. 20V idzie równo i płynnie w całym zakresie obrotów, a po 4. jest cholernie drogi w utrzymaniu (części). jeśli chodzi o dzwięk to ja na bardzo dobrych filtrach i oleju, przy przebiegu 225 tysięcy w 10V nie widzę różnicy pomiędzy 10V a 20V... oto moje zdanie.
Hehe.
Panowie, od 2009 roku to w moim garage wiele się zmieniło. Rewolucja Francuska, Wielka :-)
Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T
Na żaby przeszedłeś?![]()
Zrobiłem sporo kilometrów wszystkimi2.4 JTD - 136, 140 , 150 , 175 , 200 KM
10V 150KM - to najbardziej rozwinięty2 zaworowy JTD. Bardzo trwała i mało awaryjna konstrukcja. Mało awaryjne wtryski odporne na paliwo kiepskiej jakości. Przy systematycznym serwisowaniu sprawia bardzo mało problemów. Jeśli są problemy to z osprzętem typu EGR, zawór sterowania turbiną ,czujnik położenia wału, przepływomierz - nie są to jednak bardzo kosztowne usterki. Jeśli chodzi o kulturę pracy moim zdaniem nie ma się czego czepiać.
20V 175KM - na pewno odczuwalna jest większa moc silnika i kultura pracy przy założeniu , ze wszystko jest OK w wtryskami - jest to chyba największa bolączka tych silników. Przy padających wtryskach zaczynają się problemy z szarpaniem przy odpalaniu , przykapcanie , głośna praca silnika , nierównomierne rozwijanie mocy.
Jeśli chodzi o osprzęt usterki sąpodobne jak w 10V. Problem jest z przepływką która jest znaczniedroższa w 20V. Zdarzają się tez problemy z odkształcającym sie kolektorem wydechowym co powoduje pękanie skrajnych szpilek.Częściej trzeba zmieniać rozrząd.
Większe spalanie o ok 1,5 litra szczególnie odczuwalne w mieście.