Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Pedał sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd 115KM 2005r
    Postów
    26

    Domyślnie Pedał sprzęgła

    Witam,

    czy ktoś wymieniał pedał sprzęgła i mógłby mi powiedzieć jak się do tego zabrać? Czy trzeba wyciągać cały panel z pedałami czy można tylko ten jeden od razu?

    Problem mam taki, że czasami pedał ma problem z wracaniem, czasem się blokuje gdiześ w połowie, zacina, ma takie przeskoki jakby.
    Wymieniałem wysprzęgllik/siłownik, pompke sprzęgła (nie była zatarta) no i sprzęgło w pierwszej kolejności (sick!) - wszystko odpowietrzone .. a mimo to problem jest nadal.

    Zauważyłem że po przejechaniu autostradą jakiś 200km, sprzęgło chodzi później jak marzenie przez jakiś czas. Jeśli ciągle jeżdze po mieście to problem się nasila..
    Został mi już chyba tylko pedał do wymiany.

    P.S. Nie posiadam sprężynki pod pedałem (właściwie to tego trzpienia wychodzącego z podłogi), ale to raczej nic nie zmienia tutaj. Rok temu jak kupiłem alfe, wszystko było OK. Tzn pedał zawsze dziwnie chodził, był twardszy niż powinien, ale nie przeskakiwał/zacinał się.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najpierw załóż sprężynkę. Zaczyna się od łatwiejszych i tańszych rozwiązań. Jeśli to nie pomoże to innej przyczyny musisz szukać. Gdyby ostatecznie trzeba było rozbierać i wyciągać, to mam gdzieś nawet zdjęcia z tej operacji.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd 115KM 2005r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Czyli potwierdzasz że wyciągać trzeba wszystkie pedały na raz? Gdybyś mógł znaleźc te zdjęcia to super. Ile to mniej więcej zajmuje czasu?

    Sprężynke nie problem dostać, ale ja nie mam tej drugiej części która była przyczepiona do podłogi. Więc nie miałbym jak tego połączyć. W ASO już tylko sprężynka jest dostępna.
    Poza tym, działało bez sprężynki przez długi czas bez najmniejszego problemu. U mnie rok, a podejrzewam że wcześniej też przynajmniej pół roku.
    Poza tym blokowania pedału to na pewno nie rozwiąże, co najwyżej pedał będzie lżej chodził.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Gdzie ja niby potwierdziłem, że trzeba wyciągać wszystkie pedały?! Takie sprężynki z plastikowymi elementami to ma prawie każdy handlujący częściami z AR. U nas na forum na 99% ktoś Ci kompletną przyśle i moim zdaniem będzie po sprawie. Kto Ci powiedział, że sprężynka nie pomoże na pewno w działaniu pedału? Jeździsz bez sprężynki za 10-20 zł a wymieniasz elementy za kilkaset zł i dziwisz się, że pedał Ci chodzi skokowo...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Temat rzeka i walka z wiatrakami z tym sprzęgłem w 1.9 JTD. Ja tez już wymieniłem sprzęgło, wysprzęglik, pompe, trzy razy płyn przepompowywałem, pedał nasmarowany chodzi jak marzenie a i tak coś tam trzeszczy i sie przycina. Nie moge do tego dojść, najlepsze jest to że rano na zimnym jest idealnie chodzi jak masełko chwile sie pojeździ, rozgrzeje i już klops. Trzeszcy jak w starym Ikarusie

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd 115KM 2005r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Gdzie ja niby potwierdziłem, że trzeba wyciągać wszystkie pedały?! Takie sprężynki z plastikowymi elementami to ma prawie każdy handlujący częściami z AR. U nas na forum na 99% ktoś Ci kompletną przyśle i moim zdaniem będzie po sprawie. Kto Ci powiedział, że sprężynka nie pomoże na pewno w działaniu pedału? Jeździsz bez sprężynki za 10-20 zł a wymieniasz elementy za kilkaset zł i dziwisz się, że pedał Ci chodzi skokowo...
    1. Można sam pedał sprzęgła odkręcić?
    2. Raz tylko widziałem z kompletną sprężynka i całym pedałem, za jakieś 70zł plus przesyłka.
    3. Nikt mi nie powiedział. Jeżeli działało normalnie przez rok, BEZ żadnej sprężyny, to to nie jest przyczyna
    4. Pedał nie chodzi skokowo.. zwyczajnie się zacina i to też nie zawsze. Po ostatniej wymianie pompki, jest lepiej, zdarzy mi sie takie przycięcie może raz na 100 wysprzęgleń. Przycięcia są różne, czasem jedno w połowie skoku pedału, czasem 4 po drodze plus powrót pedału jakiś dziwny.
    Więc odpowiadam sobie sam, na chłopski rozum iż żadna sprężynka nie załatwi sprawy. Jedynie ułatwi pokonanie tych zacięć w stopniu minimalnym.
    Problem jest gdzie indziej.

    Chętnie wysłucham innych propozycji.
    Aha, samo zacinanie się słychać również pod maską. Takie stuki między skrzynią a pedałem. Prócz wymienionych elementów i przewodów nic tam już chyba nie ma..

    Michal_lc4, jak coś znajdziesz to pisz od razu

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tam jest panowie łożysko igiełkowe, które koroduje i bez rozebrania nie da się piszczenia i oporu wyeliminować. Ja wymontowałem pedał, wyjąłem tulejkę z łożyska, wyczyściłem wszystko a potem nasmarowałem olejem technicznym. Spokój na lata.

    Dodano po 10 minutes:

    Cytat Napisał damyan90 Zobacz post
    1. Można sam pedał sprzęgła odkręcić?
    2. Raz tylko widziałem z kompletną sprężynka i całym pedałem, za jakieś 70zł plus przesyłka.
    3. Nikt mi nie powiedział. Jeżeli działało normalnie przez rok, BEZ żadnej sprężyny, to to nie jest przyczyna
    4. Pedał nie chodzi skokowo.. zwyczajnie się zacina i to też nie zawsze. Po ostatniej wymianie pompki, jest lepiej, zdarzy mi sie takie przycięcie może raz na 100 wysprzęgleń. Przycięcia są różne, czasem jedno w połowie skoku pedału, czasem 4 po drodze plus powrót pedału jakiś dziwny.
    Więc odpowiadam sobie sam, na chłopski rozum iż żadna sprężynka nie załatwi sprawy. Jedynie ułatwi pokonanie tych zacięć w stopniu minimalnym.
    Problem jest gdzie indziej.
    Skoro coś ma w konstrukcji sprężynę, to ona ma tam być! Wspomaga płynną pracę pedału i stabilizuje go też. Jeśli jej nie było rok, to bez konsekwencji się na pewno nie obyło. Czy 70 zł to jest dużo Twoim zdaniem?! Poza tym ilu forumowiczów/allegrowiczów o nią pytałeś? Kiedyś u szwagrów na allegro za darmo taką dostałem przy okazji innych zakupów. Mało kto wystawia takie drobnostki, bo są za tanie i trzeba pytać. Nie ma pewności, że montaż sprężyny teraz to naprawi ale pasuje mieć kompletny mechanizm... Pedał można sam wymontować. Jak znajdę zdjęcia to je tutaj załączę z opisem.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 08-11-2014 o 17:59 Powód: Dodano

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa 156 1.9jtd 115KM 2005r
    Postów
    26

    Domyślnie

    Super dzięki za odpowiedź. Masz racje, jazda bez sprężynki mogła to spowodować (ale nie naprawi już teraz problemu), więc spróbuję ją dorwać i zamontuję podczas rozbierania pedału, żeby sytuacja się nie powtórzyła.
    Czekamy na zdjęcia w takim razie i przy najbliższej okazji biorę się za ten pedał.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    236

    Domyślnie

    A pytanie spotkaliscie sie z luzem pedału sprzegła u samej góry jakieś 3 cm skoku.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Długi1987 Zobacz post
    A pytanie spotkaliscie sie z luzem pedału sprzegła u samej góry jakieś 3 cm skoku.
    Tulejka łącząca pedał z pompą najczęściej ma luz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła, drżenie, pedał w podłodze
    Utworzone przez ishan w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 13:48
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 07:54
  3. Pedał sprzęgła
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 15:28
  4. Pedał sprzęgła...
    Utworzone przez beligistino w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 19:15
  5. pedał sprzęgła
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 22:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory