Strona 11 z 100 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1000

Temat: Jakie kupić wycieraczki? Allegro czy ASO?

  1. #101
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Jakiś czas temu zauważyłem, że przy prędkości powyżej 120km/h wycieraczka od kierowcy nie ściera dolnej części szyby.
    Dlatego mam pytanie; czy tak jest w każdej Alfie czy może już moje wycieraczki nie pracują tak jak należy.
    U mnie do 60km/h nie sciera dołu szyby bo do tej predkości spryskiwacze spryskują 2 auta za mną a nie moje, powyżej jest tej prędkości jest już lepiej ale też mam wrażenie, że dół nie jest wyraty odpowiednio.

  2. #102
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Jakiś czas temu zauważyłem, że przy prędkości powyżej 120km/h wycieraczka od kierowcy nie ściera dolnej części szyby.
    Dlatego mam pytanie; czy tak jest w każdej Alfie czy może już moje wycieraczki nie pracują tak jak należy.
    Czy chodzi o to, że najbardziej wewnętrzne 5 cm wycieraczki kierowcy nie dociska do szyby? Też tak mam. Próbowałem różnych wycieraczek i wygląda na to, że w niektórych wycieraczkach jest lepiej, w innych gorzej, ale nigdy idealnie. Niestety jestem tym szczęśliwcem, który mieszka w takiej części Polski, że w każdym kierunku mam autostrady, często po nich jeżdżę i klnę gdy używam spryskiwacza. Przy prędkości 140 km/h niestarta woda błyskawicznie rozlewa się po całej szybie.

  3. #103
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    U mnie do 60km/h nie sciera dołu szyby bo do tej predkości spryskiwacze spryskują 2 auta za mną a nie moje, powyżej jest tej prędkości jest już lepiej ale też mam wrażenie, że dół nie jest wyraty odpowiednio.
    Polecam ustawienie spryskiwaczy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Czy chodzi o to, że najbardziej wewnętrzne 5 cm wycieraczki kierowcy nie dociska do szyby? Też tak mam. Próbowałem różnych wycieraczek i wygląda na to, że w niektórych wycieraczkach jest lepiej, w innych gorzej, ale nigdy idealnie. Niestety jestem tym szczęśliwcem, który mieszka w takiej części Polski, że w każdym kierunku mam autostrady, często po nich jeżdżę i klnę gdy używam spryskiwacza. Przy prędkości 140 km/h niestarta woda błyskawicznie rozlewa się po całej szybie.
    Natomiast tu polecam "niewidzialną wycieraczkę" - sam posiadam tę warstwę na szybie i wycieraczki nie są potrzebne ( choć oczywiście trzeba jechać powyżej 60km/h.

    Nawiasem mówiąc docisk wycieraczek w naszych alfach nie jest najlepszy, dlatego min. zdecydowałem się na ten preparat

  4. #104
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    ale chyba nie da sie ustawic spryskiwaczy.Ja tez pryskam za siebie i inni korzystaja z mojego plynu

  5. #105
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Jakiś czas temu zauważyłem, że przy prędkości powyżej 120km/h wycieraczka od kierowcy nie ściera dolnej części szyby.
    Dlatego mam pytanie; czy tak jest w każdej Alfie czy może już moje wycieraczki nie pracują tak jak należy.
    U mnie w zakresie do 170 km/h wycieraczki pracują jednakowo, ścierają na całej powierzchni. A mam je prawie rok Producent Uni-cośtam za 50 zł obie (ale nie UniTec). Tyle że cholernie skrzypią i chyba je zmienię.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    ale chyba nie da sie ustawic spryskiwaczy.Ja tez pryskam za siebie i inni korzystaja z mojego plynu
    Tak... Ale przy prędkościach autostradowych jest OK, więc takie mogło być założenie projektanta
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #106
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie w zakresie do 170 km/h wycieraczki pracują jednakowo, ścierają na całej powierzchni. A mam je prawie rok Producent Uni-cośtam za 50 zł obie (ale nie UniTec). Tyle że cholernie skrzypią i chyba je zmienię.

    - - - Updated - - -


    Tak... Ale przy prędkościach autostradowych jest OK, więc takie mogło być założenie projektanta
    Niestety spryskiwaczy faktycznie ustawić się nie da, a panom policjantom będę się tłumaczył "panie władzo, to jest Alfa, ja musiałem jechać 120 w zabudowanym żeby szybę spryskać "

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar Amator91
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    SJ
    Auto
    Kappa Coupe 3.0 V6
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja też muszę zmienić wycieraczki bo guma już jest bardzo twarda i nie przylegają dobrze do szyby. Czy ktoś może polecić jakiś konkretny komplet wycieraczek lub przeciwnie - których nie kupować?

  8. #108
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Ja nigdy nie kupię już Valeo. Raz, że najdroższe. Dwa, że po dwóch tygodniach tak skrzypiały, że głowa bolała po kilku minutach. Ale zbierały elegancko. Ogólnie wszystkie bezprzegubowe wycieraczki po pewnym czasie zaczynają skrzypieć, ale niektóre dużo szybciej.
    Od pewnego czasu kupuję te tańsze (ale nie najtańsze), nawet w marketach. I jest OK.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #109
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Polskie MotGum.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Odradzam MotGumy, które wcześniej polecałem. Zaczęły skrzypieć po 2 miesiącach (mi i bratu...). Teraz mam Jet-parts z allegro w dwóch autach i są super, najlepsze wycieraczki jakie miałem do tej pory.
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jakie wycieraczki
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 10:57
  2. Jakie wycieraczki
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 22:42
  3. [156] Jakie wachacze z Allegro ?
    Utworzone przez krzysiek-lex w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 10:00
  4. [156] Wycieraczki - jakie kupić?
    Utworzone przez Istvan w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory