Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: coś się tłucze w zawieszeniu

  1. #1
    remik230
    Gość

    Domyślnie coś się tłucze w zawieszeniu

    mam taki problem, od początku jak zakupiłem swoją Alfę coś się tłucze w zawieszeniu. na początku myślałem że to przekładnia kierownicza bo na przeglądzie powiedzieli mi że trzeba wymienić lub zregenerowac. Przekładnia została zregenerowana, w sumie nie wiem czy było to potrzebne bo okazało sie że luz był na jednym drążku, który został przy okazji wymieniony, więc co do przekładni to nawet nie wiem czy nie zregenerowałem ją niepotrzebnie.
    ponadto na przeglądzie stwierdzili Panowie że amortyzatory, wahacze itp są w super stanie i nie ma tam żadnych luzów.
    Zauważyli za to luz na stabilizatorze. pojechałem do mechanika który stwierdził że nie bedzie mi wymieniał dobrego stabilizatora bo wg niego stabilizator jest ok. potem okazało sie ze jednak na przeglądzie mowili o gumach łączących w stabilizatorze i że one są "wyjechane". jeszcze ich nie wymieniłem bo juz nie wiem w co wierzyc. czy ktos z Was, kto zna się lepiej na bolączkach Alfy mógłby mi doradzic co takiego sie tłucze zebym nie musiał wymieniac niepotrzebnie połowy samochodu. oprócz tego co napisałem powyżej to muszę dodać że nic się nie tłucze na zakrętach itp, tylko i wyłącznie na prostej drodze, im wieksze nierówności tym bardziej słychać. na równiótkiej drodze niczego nie ma ale jak wiadomo u nas to tylko kilka metrów równej drogi wiec generalnie tłucze sie cały czas.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    244

    Domyślnie

    Wymień te gumy, wystarczy mały luz na nich a tłucze się jak cholera.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    No to pewnie gumowe poduszki stabilizatora bo one lubią generować mało przyjemne dźwięki. Też ten temat przerabiałem, wymieniłem już wszystko w zawieszeniu a tu coś dalej sobie popukiwało i mnie drażniło a bolączką okazały się właśnie gumy stabilizatora. Warto je zmienić dla świętego spokoju i ciszy w aucie
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Witam. Wymień gumy pod stabilizatorem i od razu łączniki stabilizatora - portfela nie nadszarpniesz bo te części są w rozsądnych cenach. Jeśli chodzi o gumy pod stabilizatorem to wielu mechaników wzrokowo nie potrafi trafnie ocenić ich stanu. Tak było u mnie i wszyscy co zaglądali pod Alfe mówili, że są OK a ja się uparłem, że mają wymieniać i to zrobiłem - ja kręką odjął żadnych stuków. Dodam, że wcześniej wymieniłem CAŁE przednie i tylne zawieszenie w aucie żeby wyeliminować stuki. Przyczyną okazały się dwie małe gumki o wartości 22zł jedna. Żal dupe mi ścisnął ale przynajmniej teraz wiem że mam wszystko powymieniane na nowe.

  5. #5
    remik230
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie! z tego co teraz zauważyłem to istnieje jeszcze podział na przód i tył, o którym wcześniej nie wiedziałem stawiam na to ze chodzi o przód - dajcie znac czy sie mylę. napiszcie tez prosze jakich cen robocizny mam sie spodziewac, z tego co widze same gumy to koszt rzędu 40 - 60 zł za komplet.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Co do ceny robocizny za wymianę gum na przodzie to zależy kto to robi i jak się ceni. Mój mechanik (sąsiad) wziął 50zł (gumy mu przyniosłem). Roboty z tym jest trochę i gimnastykowania również. Spodziewaj się, że "fachowcy" będą czasami ceny z kosmosu dawać żebyś się rozmyslił.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    no raczej za 50 zł nikt tego nie zrobi, no chyba jak kolega pisał znajomy, na forum były różne nawet po 200-250 zł koledzy płacili, bo szczerze jest sporo przy tym roboty i dlatego każdy ci mówił że jest ok, nie chciało im się grzebać

  8. #8
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Radzę Ci również sprawdzić samemu wachacze bo u mnie ostatnio wymieniane było sprzęgło i widziałem w jakim stanie są wachacze, a tydzień później na przeglądzie diagnosta wyskoczył...wszystko OK! Podobno na zwykłych szarpakach nie wyjdą Ci wahacze w Alfie.

Podobne wątki

  1. Coś sie tłucze z przodu
    Utworzone przez grzesiu2000 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 07:05
  2. [145] Coś się tłucze powyżej 4 tyś obr/min
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 12:50
  3. cos sie tłucze
    Utworzone przez brusss07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 12:48
  4. co się tłucze z przodu??
    Utworzone przez wiertar w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 20:09
  5. Coś tłucze?
    Utworzone przez Masterhard w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory