Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 143

Temat: Historia pewnej q4

  1. #131
    Użytkownik Świeżak Avatar s_ordak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    TORUŃ
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 24v Q4 1994
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dzięki.
    Nic Ci nie ociera przy skręcie?
    Anie o wachacz, ani o nadkole?

  2. #132

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar s_ordak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    TORUŃ
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 24v Q4 1994
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dzięki za info. Mam o cal większe felgi, boję się trochę że nawet na dystansach będzie lekkie ocieranie. Zobaczymy.

  4. #134

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkelek Zobacz post
    Szacunek za wskrzeszenie tej Alfy !

    Szczerze, myślałem, że już nie będzie dla niej ratunku.. Wreszcie trafiła w dobre ręce, bo poprzedni właściciel nie powinien jej mieć.

    My mamy kilka 164 i 166, natomiast znając historię tego modelu nie chcieliśmy się 'bawić' w jej odbudowę, dobrze, że wróci jej dawny blask
    Trochę "odgrzeję kotleta", ale nie mogę się zgodzić z tezą, że panowie Kowalczyk (bracia z Pabianic) nie właściwie zajmowali się swoimi alfami. Zarówno Pan Piotr, jak i Pan Michał, to przykłady miłości bezgranicznej do marki Alfa Romeo, serwis, któremu zawierzyli i ufali bezgranicznie, to już inny temat. I tak naprawdę wydając naprawdę ogromne kwoty na serwis i części (do połowy lat dwutysięcznych) do swych Alf, efekt był....jak każdy widzi w tym temacie. Gwarantuję, że każdy z Nas by się zniechęcił...
    Reasumując, o prowadzących serwis owszem, ale o Panach Kowalczyk, złego słowa nie dam powiedzieć :-)
    Ostatnio edytowane przez mattman ; 07-02-2016 o 10:18

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Trochę "odgrzeję kotleta", ale nie mogę się zgodzić z tezą, że panowie Kowalczyk (bracia z Pabianic) nie właściwie zajmowali się swoimi alfami. Zarówno Pan Piotr, jak i Pan Michał, to przykłady miłości bezgranicznej do marki Alfa Romeo, serwis, któremu zawierzyli i ufali bezgranicznie, to już inny temat. I tak naprawdę wydając naprawdę ogromne kwoty na serwis i części (do połowy lat dwutysięcznych) do swych Alf, efekt był....jak każdy widzi w tym temacie. Gwarantuję, że każdy z Nas by się zniechęcił...
    Reasumując, o prowadzących serwis owszem, ale o Panach Kowalczyk, złego słowa nie dam powiedzieć :-)
    Ja o nich również, ale przy zakupie owej Q4 nie zaczerpnęli rady mojego Taty, który znał pochodzenie tego auta, a także ludzi, którzy ją sprzedawali i sam by jej od nich nie kupił właśnie z racji na jej przeszłość.
    Wiem, że wydali dużo na serwisy, ale tylko dlatego że były to kwiatki po poprzednich 'właścicielach'.. Szara Q4 była świetna, a ta niestety nie, dlatego była do sprzedania.. A wiesz coś może o losach tej szarej?

  7. #137
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie, ale mam niemal pewność, że podzieliła losy czarnej, tj. sprzedana w marnym stanie za bezcen. Byłego właściciela czarnej widziałem w zeszłym roku w 164 2.0 V6 Turbo, a Pan Piotr cały czas ma Spidera z lat 80-tych (ale pewien nie jestem). To prawda, że bohaterka tego tematu już na początku lat dwutysięcznych była mocno wymęczona... Miło wspominam te lata, bo sam zacząłem przygodę zwaną Wirus Alfa, która trwa po dziś dzień od fascynacji właśnie m.in. autami Panów Kowalczyk. A pierwszą alfę (146) kupiłem właśnie od Kowalczyków, w 2000 roku.

  8. #138
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Tym bardziej cieszę sie z odbudowy - bo jednak inne q4 nie są w tak dobrym stanie jak ta. zakupiona ostatnio kolejna q4 nie nadaje sie do odbudowy a miała być igła - ale szukam następnej. Ten kto odbudowywał auto jakiekolwiek to wie ile to czasu i pieniędzy pochłania, a ten co nic nierobi to tylko teoretyzuje. Apropo spiderka pogadaliśmy sobie sporo bo i ja takiego miałem kiedyś.

  9. #139
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Ja wiem ile kosztuje czasu i pieniędzy pochłania kompletna odbudowa, sam i z Tatą odbudowałem kilka sztuk BEZWYPADKOWYCH Alf i Fiatow na nowych częściach i efekt jest piękny, o ile baza była dobra - oryginalna i bezwypadkowa. Wtedy nie opłaca się sprzedawać takiego auta, bo pieniędzy się nie odzyska a za pracę nikt nie dopłaci.
    Także warto ocenić co sie nadaje do odbudowy a co nie, bo jak widzę niektóre egzemplarze to szkoda zachodu..
    Ostatnio edytowane przez Majkelek ; 08-02-2016 o 10:16

  10. #140
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Czasem tak Czasem takiemu autu odbudowanemu przez siebie nic niedorówna - i faktycznie opłacalność sprzedarzy jest pod znakiem zapytania. A czasem spotyka sie wszystkowiedzących pseudo znawców -ale to wychodzi bardzo szybko.
    Na tapecie bedzie 164 Q4 z silnikiem 8.32 lanci - już kiedyś to realizowałem - zobaczymy ....

Podobne wątki

  1. Historia pewnej czerwonej damy :D
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 13:45
  2. [159] DPF, brak mocy, ikonka silnika, wypalanie. Historia pewnej alfy...
    Utworzone przez YoJin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 19:54
  3. [145] Historia pewnej naprawy
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory