Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: 164 do jazdy na co dzień

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Question 164 do jazdy na co dzień

    164 na tablicy i allegro można kupić za 2-4tys. Fajne auto za fajne pieniądze ale pojawia się pytanie o eksploatację.

    Jak jest z dostępnością i cenami części do tego samochodu? Czy serwisowanie tego jest problematyczne w porównaniu do 156? Jak koszty eksploatacji 164 będą się miały w stosunku do wymienionej już 156? Nadaje się ten model jeszcze do jazdy na co dzień a nie tylko do stania i błyszczenia w garażu?

    Na forum mało jest opinii o 164 niestety a nie znalazłem takiego wątku. Dodam jeszcze, że interesują mnie 2.0ts i 3.0v6.
    Moja była: 156 Crosswagon Q4 JTDm


  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Wybrałeś dwa najlepsze silniki. Temat rzeka. Dwa nieporównywalnie samochody. Z Alfisti jest prawie zawsze tak, że najpierw kupują młode roczniki, a później kończą na klasykach. Tak było ze mną.

    Jaką 156 brałeś pod uwagę?

    Alfisti zawsze się pozdrawiają na drodze.

  3. #3
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Za 2-4 tyś to bedzie 164 do poprawek. Jeżdziłem do niedawna na codzien - koszty porównywalne z autami sredniej klasy , lub niższe ; zawieszenie el. gumowo stalowe 300zł - w innych pojazdach ok 1000 , sprzegło - porównywalne ceny - awaryjność nizsza niz terazniejsze auta , wkurzają drobne awarie el. : szyby zróweczki itp. teraz moje 164 odrestaurowane i czekaja na zloty , zamienie na RZ http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-164-...tml#337106025b

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Można zaryzykować stwierdzenie, że 164 to taki europejski muscle car z FWD. Brałbym dziś bez zastanowienia. Utrzymanie wyjdzie taniej, niż nowszego auta.

    Alfisti zawsze się pozdrawiają na drodze.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Dokładnie jak koledzy wyżej. Nie bałbym się określenia, że 164 wychodzi taniej w utrzymaniu niż 156. Jedyne co, to mniejsza dostępność części na rynku, jednak jest dużo zamienników oraz często można spotkać 164 na części i wtedy przygarniamy (kupujemy), co jest nam potrzebne. Sam auta używam na co dzień i będzie dopóki nie kupie jakiegoś innego samochodu. Alfa wtedy stanie w garażu na modyfikacje i dopieszczanie. Póki co, świetnie zdaje egzamin jako auto dojazdowe do pracy, na rodzinne wyprawy i zwyczajnie do jeżdżenia po mieście.

    Jak kupisz auto w miarę zadbane, bez większych ognisk rdzy to będziesz się cieszył z jazdy dłuugie lata. Dodać warto też, że 164 jest w ocynku, a co za tym idzie rdza mało gdzie występuje, nawet w tych mniej zadbanych egzemplarzach. Jedynym elementem podwozia, która lubi rdzewieć jest tylna belka. Warto ją zabezpieczyć i wtedy mamy spokój ze rdzą. Inaczej sprawa ma się do 156, gdzie rdza zjada te auta na potęgę.

    Silnik V6 (Busso) - Jest jednym z silników pokroju niczym z czołgu Zajechać go naprawdę ciężko, chociaż wiadomo zdarzają się takie przypadki, jednak jednostka ta jest dużo trwalsza od nowych, udziwnionych silników. W V6 musisz pilnować oleju, wymieniać najlepiej go co 10 tysięcy kilometrów, nie lać byle jakiego, marketowego smarowidła, tylko dobrej jakości olej (np. valvoline, liqui moly - sprawdzone przeze mnie), wymieniać filtry na czas i na pewno taki motor będzie chodził jak nówka.

    Wnętrze i wyposażenie? Moim zdaniem, podgrzewane siedziska z przodu, fotochromatyczne lusterko wsteczne, podgrzewane, regulowane oraz elektrycznie składane lusterka, automatyczna klimatyzacja, elektryczne szyby przód/tył, podgrzewana przednia szyba na wysokości wycieraczek, xenony oraz parę innych rzeczy o których zapomniałem - w moim akurat egzemplarzu - stanowczo mi wystarcza jak na auto z lat 90tych U innych dochodzą także regulowane elektrycznie fotele, słyszałem nawet o przypadkach podgrzewanej tylnej kanapy oraz tempomacie. Nie wspominam oczywiście o eleganckiej skórze i prze wygodnych fotelach, szczególnie tylnej kanapie

    Całokształt? Limuzyna o charakterze sportowym (mowa o silnikach V6) naprawdę godna uwagi. Dobrze wykonana oraz co najważniejsze trwała. Jak coś się popsuje, to zazwyczaj jest to pierdoła, która więcej kosztuje nerwów i czasu niż pieniędzy. Do tego design zaprojektowany przez Sergia Pininfarine robi wrażenie, a przynajmniej na mnie i wielu innych użytkownikach tutaj na forum
    Stanowczo polecam nawet jako auto do użytku codziennego

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Amen.

    Alfisti zawsze się pozdrawiają na drodze.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Bates911
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    164 V6 3.0 12v
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Jak kupisz auto w miarę zadbane, bez większych ognisk rdzy to będziesz się cieszył z jazdy dłuugie lata. Dodać warto też, że 164 jest w ocynku, a co za tym idzie rdza mało gdzie występuje, nawet w tych mniej zadbanych egzemplarzach. Jedynym elementem podwozia, która lubi rdzewieć jest tylna belka. Warto ją zabezpieczyć i wtedy mamy spokój ze rdzą. Inaczej sprawa ma się do 156, gdzie rdza zjada te auta na potęgę.
    Jedyne co bym tutaj dodał to jeszcze sprawdzenie mocowań wahaczy podłużnych, jest to newralgiczny punkt gdzie auto może rdzewieć.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bog
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 3.0 24V V6 1993r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Kowacz, mnie jeszcze nikt nigdy nie pozdrowił..

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Mało jeździsz :-)

    Alfisti zawsze się pozdrawiają na drodze.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Domyślnie

    To widze, że wypowiedzi są hurra optymistyczne. Nie ma nikogo kto odradzałby zakup 164 do codziennego użytkowania?
    Moja była: 156 Crosswagon Q4 JTDm


Podobne wątki

  1. Dzień dobry,
    Utworzone przez quba w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 13:48
  2. Dzień dobry :)
    Utworzone przez slon w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 19:27
  3. Dzień dobry
    Utworzone przez goreki w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 15:17
  4. Dzień dobry Wam :)
    Utworzone przez bartas w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 12:55
  5. Dzień dobry
    Utworzone przez nogger w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory