Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Przekręty przy zakupie/sprzedaży

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie Przekręty przy zakupie/sprzedaży

    Ostatnio chodził mi taki temat po głowie spowodowany zdarzeniem, które miało miejsce kilka dni temu. Co prawda dotyczy nie Alfy, ale przy sprzedaży naszych Alf też może się to zdarzyć. Ojciec sprzedaje aktualnie VW Transportera, którego wykorzystywał do pracy. Dzwoni kilka dni temu facet z rosyjskim akcentem, podobno z samego Lwowa. Od razu zapytał czy auto ma klimatyzację i w jakim jest stanie. Po tym stwierdził, że może zakupić ten samochód, ale najpierw prosi o wysłanie skanu dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu w celu pozyskania informacji w Urzędzie Skarbowym, ile wyniesie go podatek od wzbogacenia (u nas 2%). Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby facet się nie wygadał, że on i jego koledzy są handlarzami i jeżdżą po auta po całej Europie, głównie po Czechach i Niemczech, czasami coś zakupując po drodze w Polsce. Od razu nasuwa mi się tu kilka myśli:
    1. Jeżeli jest handlarzem to powinien taką informację znać na pamięć
    2. Po co mu i karta pojazdu i dowód rejestracyjny, skoro w tych dwóch dokumentach są praktycznie te same informacje?
    3. Informacje takie spokojnie można znaleźć w internecie.

    On nie rozumiał tego, czemu ja się boję wysłać mu skanu tych dokumentów, że niby wszyscy tak robią. I że ich US wymaga kserokopii obu dokumentów (jeszcze przez zakupem auta), bo inaczej nie chcą wyliczyć wartości podatku.
    Co o tym myślicie? Wszyscy moi znajomi stwierdzili, że to prawdopodobnie jakiś przekręt. Zresztą ja sam mu żadnych dokumentów nie wysłałem. Po tym jak otrzymał informację, iż niczego nie dostanie po prostu nie oddzwonił.

    Dzisiaj miałem inne dziwne zdarzenie, ale o tym innym razem (choć już mniej dziwne).

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Jak tak bardzo chce - wyślij mu z zamazanymi danymi osobowymi i numerem i serią karty pojazdu - zobaczysz co wtedy powie.
    Z przekrętów pamiętam tyle - jak oglądał kolega A4 - już prawie podpisał umowę, gdy sie okazało ze auto nie miało numerów nabitych vin ... gość jak sie zczailiśmy nagle szybko sie z nami pozegnał, zamknął a4ke wsiadł w swojego pastucha i spitolił
    147 powodów do zadowolenia

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    auto nie miało numerów nabitych vin
    Zgłosiliście na policji?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - nic w tym dziwnego ze chciał wszystkie dokumenty wozu.
    - kolega jak chciał sprowadzic auto z Francji, to musił firmie w Polsce podać kopie wszystkich dokumentów auta.
    - dopiero wtedy dostał informację o historii serwisowej oraz że auto nie figuruje w spisie aut skradzionych ani aut zastawionych i ile było właścicieli tego auta.
    - zapłacił 200 zł i miał spokój.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Zgłosiliście na policji?
    zgłosilismy, tzn pojechalismy na komende, ale ze znalismy tylko numer telefonu który po 5 minutach nie odpowiadał, a po przyjezdzie na miejsce zeby oglądneli sobie auto - jego juz nie było
    sprawa do kosza - jeszcze chcieli nas postraszyć ze sobie jaja robimy i dokładamy im pracy
    147 powodów do zadowolenia

  6. #6
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Identyczna sytuacja . jak sprzedawałem 164 - Ukrainiec podał mi swoje dane dopiero potem mu wysłałem ksero z zamazanym nr dowodu rej oraz nr rej. taka maja procedure - potem przyjechał wpłącił zaliczke i miał byc za tydzien hehe i tyle go widziałem pisał ze ma problemy zdrowotne z ojcem. dostał negatywa na alledrogoza kup teraz i tyle . Zawsze żadaj skanu jego dokumentów zanim wyslesz swoje i piszesz na skanie ze na wyrazne życzenie i dane z jego papierów.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - nic w tym dziwnego ze chciał wszystkie dokumenty wozu.
    - kolega jak chciał sprowadzic auto z Francji, to musił firmie w Polsce podać kopie wszystkich dokumentów auta.
    - dopiero wtedy dostał informację o historii serwisowej oraz że auto nie figuruje w spisie aut skradzionych ani aut zastawionych i ile było właścicieli tego auta.
    - zapłacił 200 zł i miał spokój.
    dobra, z tym, że to duża różnica. Bo ten z Ukrainy nie chciał poznać historii, przeszłości i właścicieli samochodu, tylko chciał wyliczyć wartość podatku, a tą powinien znać na pamięć, skoro jest handlarzem.

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Zawsze żadaj skanu jego dokumentów
    a skąd pewność, że prześle skan swoich dokumentów?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Ludzie.. ode mnie koleś chciał kupić Mercedesa.. poprosił, żebym mu wysłał dowód rejestracyjny, po tym jak on przeleje mi pełną kwotę za auto

    Do dziś nie wiem o co mu chodziło i czemu tak chcial zrobić..


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    dobra, z tym, że to duża różnica. Bo ten z Ukrainy nie chciał poznać historii, przeszłości i właścicieli samochodu, tylko chciał wyliczyć wartość podatku, a tą powinien znać na pamięć, skoro jest handlarzem.
    Jako handlarz wartość % podatku napewno zna , ale przecież nie wie jaką podstawę przyjmie jego urząd skarbowy do jego wyliczenia . Na umowie kupna - sprzedaży możecie przecież wpisać dowolna kwotę a US ma swoje tabelki . Niemniej sytuacja dość dziwna .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To może nie dotyczy aut, ale przy okazji może będzie to przestroga dla sprzedających.

    Jakiś czas temu kumpel sprzedawał laptopa. Zgłosił się chętny, że kupi za pobraniem, ale ma firmę i umowę z kurierem, więc on zamówi odbiór urządzenia z mieszkania sprzedającego. Kumpel się zgodził, przyjechał kurier pewnej znanej firmy, wszystko ładnie profesjonalnie - uniform, druczki i te sprawy. Ale po kilku dniach kasy brak... Więc dzwoni kumpel do firmy kurierskiej, a tam ani takiego kuriera, ani odbioru przesyłki nie było. Czyli bardzo profesjonalnie ktoś kogoś w balona zrobił. Na szczęście i przy pomocy Polycji dobrze się skończyło
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Centrum Sprzedaży Aut przy FAP - jakieś uwagi, opinie?
    Utworzone przez odrobina156 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:19
  2. [164] cena przy sprzedaży
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 17:42
  3. Blef przy sprzedaży?? Prosze o opinie.
    Utworzone przez Avari w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory