Strona 58 z 354 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 3537

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #571
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Panowie, bycie Alfistą nie wyklucza krytycznego podejścia do marki.
    I wciąż uważam, że pierdoły jakie tu wymieniacie (jeden będzie jeździł z trzeszczącą tapicerką, drugi pogryzie kokpit z wk...) nie mają się prawa zdarzyć w bolidzie za 200 kafli, którego premiera, właśnie ze względu na konieczność dopracowania, była odkładana kilka razy. A jeżeli się zdarzają, to znaczy, że jednak nie jest dopracowany, albo trzeba zwolnić szefa kontroli jakości.
    Naprawdę sercem jestem z AR, ale patenty, które się przewijają w tym wątku, a jakie należy zastosować, żeby nowa, wyczekana limuzyna AR była dopracowana mnie po prostu powalają na kolana.
    Dokładnie Wiem dlaczego na ostatniej prostej była przesuwana premiera a jednak nie rozwiązali wszystkich problemów. To żenujące. Tłumaczenie, że inni też tak mają jest równie żenujące.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Mam konstruktywne podejście do motoryzacji, miałem do czynienia z wieloma samochodami, tanimi, drogimi czy ekstremalnie drogimi i wydaje mi się, że mogę w jakiś sposób się wypowiadać. Miałem BMW, które niemiłosiernie krytykowałem. Mam Alfę, którą uwielbiam
    No i przez to uwielbienie jesteś nieobiektywny i to mega nieobiektywny czemu dajesz wyraz z każdej swojej wypowiedzi. Miłość jest ślepa.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #572
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Dokładnie Wiem dlaczego na ostatniej prostej była przesuwana premiera a jednak nie rozwiązali wszystkich problemów. To żenujące. Tłumaczenie, że inni też tak mają jest równie żenujące.

    - - - Updated - - -



    No i przez to uwielbienie jesteś nieobiektywny i to mega nieobiektywny czemu dajesz wyraz z każdej swojej wypowiedzi. Miłość jest ślepa.

    Wszystkie opinie na forum, bez wyjątku, są subiektywne.
    Nie mam żadnej alfy więc moje zdanie będzie inaczej postrzegane.
    Zgadzam się że jest kilka niedociągnięć które nie powinny mieć miejsca aczkolwiek nie są one dla mnie dyskwalifikujące.
    Jeżeli natomiast chcecie być "obiektywni" to wejdźcie na fora innych marek i zobaczycie co tam się dzieje.
    Za alfą ciągnie się smród związany z awaryjnością.
    Teraz każda nawet najdrobniejsza sprawa rośnie do rangi "w innych markach jest to nie do pomyślenia"
    Jeżeli kolega szerszeń ma problem z tym że alfa ma/może mieć swoje wady, to radze nie kupować. Zapewniam że nie ma aut idealnych. Nie ważne za ile.
    Ja w swoim aucie do przebiegu 35tys km byłem w serwisie kilka razy z upierdliwymi rzeczami.\
    Trzeszcząca kierownica (mpakiet), trzeszczące drzwi pasażera, wymiana portu usb.
    Pedał gazu mi potrzaskuje przy zmianie temperatury ale w serwisie nie mają pomysłu co z tym zrobić.

  3. #573
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Dokładnie Wiem dlaczego na ostatniej prostej była przesuwana premiera a jednak nie rozwiązali wszystkich problemów. To żenujące. Tłumaczenie, że inni też tak mają jest równie żenujące.

    - - - Updated - - -



    No i przez to uwielbienie jesteś nieobiektywny i to mega nieobiektywny czemu dajesz wyraz z każdej swojej wypowiedzi. Miłość jest ślepa.
    Nie azar, po prostu mam duze doswiadczenie z innymi markami czy samochodami i moge miec swoje zdanie poparte fkatycznym testowaniem a nie slepym ogladaniem zdjec w internecie czy sluchanie utartych stereotypow. To, ze mi sie podoba samochod i jest dokladnie tym czego szukalem nie jest czyms zlym, chyba nawet tak powinno byc co? Z jakiegos powodu stal sie tym "ulubionym samochodem" czyz nie? Jestem konstruktywny, obiektywizm zawsze bedzie zachwiany doswiadczeniami empirycznymi czy wlasnymi upodobaniami. Mam faktycznie z czym porownywac wiec porownuje. Jestesmy totalnie innymi osobami, szukajacymi czegos innego od auta i motoryzacji. Ty szukasz dupereli w postacie zupelnie nieistotnej dla mnie elektroniki ja szukam holistycznego doswiadczenia i jakosci jazdy. Nie jestem gowniarzem, ktory jara sie na wprowadzenie nowego gadzetu do obiegu. Oh well, chyba Alfa znalazla target w mojej postaci.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Wszystkie opinie na forum, bez wyjątku, są subiektywne.
    Nie mam żadnej alfy więc moje zdanie będzie inaczej postrzegane.
    Zgadzam się że jest kilka niedociągnięć które nie powinny mieć miejsca aczkolwiek nie są one dla mnie dyskwalifikujące.
    Jeżeli natomiast chcecie być "obiektywni" to wejdźcie na fora innych marek i zobaczycie co tam się dzieje.
    Za alfą ciągnie się smród związany z awaryjnością.
    Teraz każda nawet najdrobniejsza sprawa rośnie do rangi "w innych markach jest to nie do pomyślenia"
    Jeżeli kolega szerszeń ma problem z tym że alfa ma/może mieć swoje wady, to radze nie kupować. Zapewniam że nie ma aut idealnych. Nie ważne za ile.
    Ja w swoim aucie do przebiegu 35tys km byłem w serwisie kilka razy z upierdliwymi rzeczami.\
    Trzeszcząca kierownica (mpakiet), trzeszczące drzwi pasażera, wymiana portu usb.
    Pedał gazu mi potrzaskuje przy zmianie temperatury ale w serwisie nie mają pomysłu co z tym zrobić.
    W punkt.

  4. #574
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Stelvio 280km wersja super - 3000 km minęło , poza mega frajdą są oczywiście minusiki a jakże ; Historia z Życia mojego ; Parking podziemny pewnego hotelu - po spotkaniu biznesowym wszyscy schodzimy do owego garażu i kilkanaście super fur merc glc porsche , maserwti , audi q7 , bmw kilka - i zgadnijcie pod którym autem mokro??? Noż kór....a pod stelvio !!!! zesrał sie spryskiwacz reflektora i popuszczał w nowym aucie - ten tekst ; no jest najpiękniejsz na tym parkingu - ale czy odjedzie ?? czujniki cisnienia zwariowały !.
    Oczywiście wszystko wymienione w serwisie w BB i to bardzo sprawnie - Polecam serwis BB. poza tym spalanie zmalało z średnich 13l/100 na 11,4l/100 najmniejsze obliczone w/g tankowania a nie kompa 7,3l - najwyższe 15,7l. Szczerze to giuliettą qv nie schodze poniżej 15l. na razie na mega plus - aa no i życiówka zrobiona Bielsko Biała - Gdańsk - 4,5h .

  5. #575
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    I ja mam już nowa wersje softu wgrał serwis po dwóch tygodniach konsultacji z AR!

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 07-08-2018 o 08:29

  6. #576
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Carserwis?

  7. #577
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Krótko odpowiadając na pytania, które do mnie były kierowane po moim ostatnim poście - za Alfą wlecze się stereotyp awaryjności taki sam, jak za VW wlecze się stereotyp prestiżu i komfortu. Jeden i drugi jest obecnie nieuzasadniony.
    Moim zdaniem - oczywiście subiektywnym z natury - dużym osiągnięciem jest Giulia nie jako produkt konkretnie Alfa Romeo, ale jako auto z roku 2016 ogólnie. Zważywszy na krótki czas rozwoju (bo to nie jest siedemnasta generacja "udoskonalana" od 15 lat jak Golf czy BMW 3 itd) auta na zupełnie nowej platformie, i to auta o poziomie technologicznego skomplikowania na równi z konkurencją (to już zdecydowanie ocena obiektywna), fakt istnienia wyłącznie pierdół typu skrzypiący fotel (za który w każdej marce odpowiada nie producent auta, a jakiś podwykonawca, podobnie jak za jakość audio czy nie wiem, zapach dywaników albo mazanie wycieraczek) przy braku faktycznych, istotnych wad... ja to uznaję za duże osiągnięcie.
    Te istotne wady, których Giulia/Stelvio nie ma, a które mam na myśli, to są sprawy typu (masowe, nie jednostkowe): skrzynia biegów do wyrzucenia przy śladowym przebiegu w entej generacji modelu (patrz Civic R), silnik żłopie olej (Kia/Nissan - recall ponad miliona aut w USA, Honda - pozew zbiorowy, VW), turbina czy korba wychodzi bokiem, hamulce się pieką po drugim hamowaniu na autostradzie.
    Z tego co mieliśmy to kojarzę jeden recall na Stelvio bo wtyczka body łapie wilgoć. Albo krzywo zamontowana pokrywka spryskiwacza Zenonów, wymieniana na gwarancji. Jak dla mnie zdecydowany skok jakościowy in plus względem generacji 156/147, które to były chyba główną przyczyną utrwalenia stereotypu "Alfa się psuje", jak i również względem 159.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #578
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Carserwis?
    Oczywiście ale w sumie nie wiem czyja to wina ich czy centrali AR, tłumaczą się, że nie mieli żadnych informacji o nowym sofcie do Stelvio.

    PS pojeździłem sobie Toyotą RAV Hibryd, szmelc straszny
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 07-08-2018 o 08:33

  9. #579
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    i to jest ten soft co można zablokować odjeżdżanie fotela?

  10. #580
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    i to jest ten soft co można zablokować odjeżdżanie fotela?
    NIE! to jest wersja 002.009.055

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory