Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wysprzęglik?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Unhappy Wysprzęglik?

    Witam, otóż się stało. Alfa po raz pierwszy odmówiła jazdy.

    Wyjechałem z parkingu, i odczułem takie lekkie "chrupnięcie" na pedale sprzęgła. Przełączyłem się na dwójke, potem trójkę. Dalej światła i włączam jałowy. Pedał ucieka i już nie wraca. Zjechałem na bok i stanąłem.

    Płynu w sumie nie powiem że ubyło, chyba, ale jest 4-5 mm poniżej wskaźnika MAX. Auto odpala, pedał w podłodze, biegu zmienić nie mogę. Pedał ręką chodzi w tą i inną stronę.

    Co to może być? Wysprzęglik? Pompa?

    Jaki jest ew. kost naprawy tego z robotą? Warto do Alfaholika jechać, czy moża w dowolnym warsztacie próbować?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Zajżyj jeszcze raz do zbiorniczka wiesz że jest dzielony i że jest w jednej komorze nie znaczy że jest w drugiej. Jaki masz wysprzęglik w skrzyni czy na zewnątrz. Jak na zewnątrz i na 100% masz płyn to łatwo sprawdzić czy pracuje w pełnym zakresie.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    W każdym aucie na skutek awarii sprzęgła hydraulicznego hamulce nie mają prawa odmówić posłuszeństwa. Zbiorniczek jest jeden ale sposób zasilania obu układów powoduje, że mimo braku płynu w układzie sprzęgła w zbiorniczku poziom jest praktycznie normalny.
    Jak "chrupło" to obstawiam pompkę sprzęgła przy ścianie grodziowej. Sprawdź ją pod maską i również w aucie. Szukaj wycieków płynu, znajdziesz na 100%

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Właśnie kolega pisał że pompa wymieniana, tyle tylko że może na jakiś szrot.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Albo źle założona, można ją wtedy uszkodzić przy zwykłej zmianie biegów. U mnie w S60 uderzonym lekko w przód też sprzęgło zginęło i wielkie zdziwienie. Okazało się, że chłodnice popchnęły do tyłu sztywną rurkę od sprzęgła a ta wyłamała plastikowe kolanko przy samej pompce, taka sytuacja

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Absentee Zobacz post
    Płynu w sumie nie powiem że ubyło, chyba, ale jest 4-5 mm poniżej wskaźnika MAX. Auto odpala, pedał w podłodze, biegu zmienić nie mogę. Pedał ręką chodzi w tą i inną stronę.
    Sprawdź czy pompa (część która jest mocowana do samego pedału) nie zesunęła się z trzpienia na pedale sprzęgła, na którym jest mocowana.
    Miałem podobnie i też myślałem, że będzie grupsza wymiana a skończyło się na dorobieniu tulejki w miejscu gdzie oryginalnie jest zwulkanizowana guma z tulejką która nachodzi na trzpień.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Absentee
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.4 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    No i mam to samo co krzyzie raczej. W salonie pedal sprzegla nie laczy sie z pompa. Ten trzpien jest rozwalony tulejka i sprezyna w nim chyba jest

    Sent from my LG-E975 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [145] 145 1.6 ts wysprzęglik
    Utworzone przez BabyBuns w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 00:23
  2. wysprzęglik w 156
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 17:37
  3. [156] Wysprzęglik 2.5 V6
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 17:59
  4. Wysprzęglik 156 2,4 JTD 20V
    Utworzone przez Magik w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 10:11
  5. [146] wysprzęglik
    Utworzone przez zbyszko63 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 07:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory