Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: PROBLEM z brakiem mocy w czasie jazdy

  1. #1
    GRUCHA
    Gość

    Domyślnie PROBLEM z brakiem mocy w czasie jazdy

    posiadam alfę 146 1,4ts z 99rok

    Problem dokładnie polegał ze alfa słabła mi w czasie jazdy tzn. jade sobie i wszystko ok. a tu nagle samochód nie ma siły ja mu daje do oporu a on sobie głośno buczy a nie bardzo przyspiesza, nagle ten problem zanika i jest normalnie ale coraz częściej brakowało mu mocy!
    Wiec zacząłem od podpięcia do kompa i tam wyszło ze przepływka oraz sonda jak zawsze. Nie dużo myśląc wymieniłem przepływke, za jakiś czas sondę i nic nie pomaga. Zainwestowałem w świece wymieniłem cewkę jedną bo wyglądała nie za bardzo jak zdjąłem fajkę od niej wychodzącą! Tez nic nie pomogło do tego doszło mi ze samochód bardzo ciężko pali rano i po długim postoju kręcę i tak jakby mi załapał i gaśnie potem musze chwile kręcić i odpali ale jest zalany paliwem i strasznie śmierdzi! Wymieniłem czujnik temp cieczy ten na termostacie co śle dane do kompa, powinien pomóc przy odpalaniu bo był zalewany a tu zonk nic nie pomogło do tego kasacja błędów nowa adaptacja krokowego co za tym idzie i tez nic! Do tego wszystkiego doszło wymiana czujnika położenia wału ale bez zmian! Samochód stał tygodnie u elektromechaników głownie zajmujących się alfami i nic nie mogli zrobić wszystko sugerowało padnięty komp! Trwało to ze 3 miesiące albo dłużej! Ostatnio znów zaglądam pod maskę i jest przed akumulatorem taka puszka czarna pod nią przekaźniki od wtrysków i pompy paliwa chyba! Oraz bezpieczniki , ruszam tam chciałem wyczyścić styki bo nie wiedziałem ze fabryka wypuszcza tak nie zabezpieczone miejsca od wilgoci! Zauważyłem ze jeden przewód od napięcia jest urwany i tylko dotyka gniazda kostki, naprawiłem tak jak powinno być wyczyściłem styki i kostki. Pojechałem się przejechać i banan na twarzy ustąpił brak mocy wszystko ok. bynajmniej jak na razie! Ale ale problem z odpaleniem nie ustąpił!
    Powiedzcie co są warci wszyscy elektrycy lub mechanicy nadają się do....
    Pozdrawiam myślę ze może komuś pomoże ta informacja!

    może coś poradzicie z tym ciężkim odpalaniem....

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Oj, miałeś przygody ale dobrze, że napisałeś bo komuś może się to przydać. Czasem jest tak, że wymieni się pół auta a okazuje się, że to jakaś pierdołka.
    Co do dopalania, sprawdzałeś pwn?
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    to moja alfa kiedyś stała 2 tygodnie u elektryka , czujniki nie czujniki , pompa paliwa , dwa czujniki położenia wału , i gość rozłożył ręce. W odruchu bezradności przejrzałem przewody WN okazało że jeden z nich był upalony , opieprzyłem elektryka na czym świat stoi i pojechałem:p
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm Utrata mocy w czasie jazdy na pełnym bucie
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 11:14
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 19:57
  3. Problem z brakiem mocy calkowicie zanikla
    Utworzone przez Alfamania w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 05:29
  4. Problem z brakiem mocy calkowicie zanikla
    Utworzone przez Alfamania w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 19:41
  5. [JTD] Problem z brakiem mocy- błędy
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory