Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nagle pojawiła się masa błędów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie Nagle pojawiła się masa błędów

    Cześć.

    Po 5 latach posiadania dzisiaj pojawił się pierwszy poważny problem (159 SW 1,9 jtd 150km)

    W trakcie jazdy nagle zaczął sypać błędami.
    Zgasł całkowicie panel od klimy, wywalił błąd ABS, VDC, poduszek, vehicle protection. Nie działa prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik paliwa, temperatury, wskaźnik temperatury zewnętrznej.
    Na początku podejrzewałem, że padł alternator i nie ładuje, ale to nie to, bo przejechałem jeszcze 20km, więc na samym aku by się nie udało.
    Ogrzewanie nie działa, więc jezdzić się nie da, bo szyby przy tej pogodzie parują dość szybko.

    Po zgaszeniu samochodu i rozłączeniu aku auto normalnie odpala i przez kilka sekund wszystko działa (panel klimy i nawiewy też), a potem znowu wywala błędy i wszystko razem gaśnie.

    Co mogę dodać. Autem normalnie jeździłem od rana, potem postało godzinę i jakieś 15 min od odpalenia wywaliło problemy.
    Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu był problem z nawiewami (raz dmuchało, raz nie) oraz panelem klimy (albo grzało na max, albo chłodziło, nie trzymał temperatury). Jeżeli chodzi o nawiewy to problem z rezystorem dmuchawy (kostka była nadtopiona).
    Panel i rezystor + kostka kupiony i dzisiaj miała być wymiana co też zrobiłem (tyle, że już po tym jak wywaliło te błędy).
    Zastanawiam się czy przez ten rezystor z upaloną kostką mogło się coś więcej uszkodzić?
    Wyczyściłem też wszystkie końcówki przewodów masowych, które były na wierzchu, ale nic nie pomogło.
    Niestety nie mam jak sprawdzić bezpieczników, bo okazało się, że mój miernik nie działa, a nie mam już teraz gdzie kupić.

    Miał już ktoś takie problemy lub może mnie naprowadzić? Auto potrzebne jest cały czas, a może to jakaś pierdoła do szybkiej naprawy samemu.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    temat do zamknięcia. Wstępnie zdiagnozowałem, że problem w radiu i założyłem nowy temat

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Sprawdź koniecznie bezpieczniki, łącznie z tymi głównymi (dużymi).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Generalnie wszystkie bezpieczniki, kostki itp posprawdzałem. Byłem dzisiaj u znajomego elektryka i stwierdził, że w sumie to zrobiłem już wszystko co on sam by zrobił i że mam jechać do elektronika, bo prawdopodobnie robi się przebicie na jakieś płytce.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Afla romeo 159 SW 1.9 150KM QTronic
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał osdazee Zobacz post
    Generalnie wszystkie bezpieczniki, kostki itp posprawdzałem. Byłem dzisiaj u znajomego elektryka i stwierdził, że w sumie to zrobiłem już wszystko co on sam by zrobił i że mam jechać do elektronika, bo prawdopodobnie robi się przebicie na jakieś płytce.
    Spróbuj zrobić to co ja dzisiaj zrobiłem i jak narazie pomogło.

    Odeonij wszysktkie wtyczki od płytki z bezpiecznikami pod kierownicą i napsikaj na piny i do wtyczki jakiegoś sprayu do czyszczenia styków. Mi pomogło jak narazie. Pozostało tylko skasować błędy od poduszki

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Generalnie to napsikałem już kontaktu we wszystkie możliwe wtyczki i bez zmian. Tzn, zmiana jest taka, że cześciej załącza się dmuchawa we wnętrzu, która nie działał ostatnio prawie wcale, więc możliwe, że kontakt zaczyna powoli działać.
    Na pewno problem jest spowodowany korozją któregoś styku, bo mam straszliwe błoto przed domem, które wnosi się do środka, a jak wiadomo z błota jest wilgoć. Widać to po tym, że nigdy mi w środku nie parował, a teraz jak jest mróz to nawet zamarznie od środka.
    Na wiosne będzie normalna droga to wymienie na nowe wszystkie dywaniki i jak się ociepli powinno wszystko wrócić do normy.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Afla romeo 159 SW 1.9 150KM QTronic
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał osdazee Zobacz post
    Generalnie to napsikałem już kontaktu we wszystkie możliwe wtyczki i bez zmian. Tzn, zmiana jest taka, że cześciej załącza się dmuchawa we wnętrzu, która nie działał ostatnio prawie wcale, więc możliwe, że kontakt zaczyna powoli działać.
    Na pewno problem jest spowodowany korozją któregoś styku, bo mam straszliwe błoto przed domem, które wnosi się do środka, a jak wiadomo z błota jest wilgoć. Widać to po tym, że nigdy mi w środku nie parował, a teraz jak jest mróz to nawet zamarznie od środka.
    Na wiosne będzie normalna droga to wymienie na nowe wszystkie dywaniki i jak się ociepli powinno wszystko wrócić do normy.

    Ach, pomogło na chwilę. Znowu mam te błędy ale właśnie podejrzewam że jest to spowodowane wilgocią w samochodzie, pytanie pozostaje w którym miejscu. Ostatnio podczas jazdy wyświetlacz tracił kontakt z komputerem i na miejscu gdzie powinno być wartość spalania był "not available" tak jakby komputer tracił chwilowo połączenie

Podobne wątki

  1. Masa błędów pomocy
    Utworzone przez kiler_911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 17:02
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 22:01
  3. Marchewa i masa błędów V6
    Utworzone przez Mariano898 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 07:43
  4. [159] GTA - ubolewam nad tym, że się nie pojawiła
    Utworzone przez Tacka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 15:56
  5. pojawiła się marchewa :( 1.9 JTD
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory